Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Merre tovább karrier ügyben?

Trashboy kérdése:

Merre tovább karrier ügyben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lehet, hogy kicsit gyerekesen hangzik de nagyon elvagyok keseredve mert nincsen semmi karrier ötletem/célom. Pontosabban volt több is de mindegyik füstbe ment. Elsőnek gondoltam a fogtechnikust de ahány sulit néztem mindenhova kell gyakorlati hely amit egyszerűen sehol nem találtam. Próbáltam a közelben lévő városokat(Sopron, Szombathely,Kapuvár,Győr) még a faluban lévő fogorvost is kérdeztem de egyszerűen sehol nem fogadtak tanulót. Ahogy észrevettem nagyon bevédik egymást és a bejutás kb. mint az erdészeknél kihalásos alapon van. Volt egy fogtechnikus aki minden áron le akart beszélni a szakmáról mert nagyon egészségtelen és nem is lehet vele jól keresni. Egyszóval ez kuka. A következő tervem ami egyben az álmom is volt, hogy rendőr lehessek. Egész gimi alatt ez lebegett csak előttem erre ez sem lehetek mert nemrégiben kiderült, hogy enyhe szívbillentyű lazaságom van. Ez a betegség miatt a B tervemnek is annyi ami a katonaság lett volna. Mivel nagyon érdekelnek a fegyverek és úgy az egész haditechnika elkezdtem nézegetni a lehetséges opciókat és egyedül a fegyverműszerészt találtam. A suli igen távol lenne, de nem is ez miatt mondtam le róla hanem mert ahogyan utánaolvastam semmi értelme ennek a szakmának magyarországon, feleslegesen meg nem szeretnék 2 évet elpazarolni az életemből. Próbáltam a programozást(okj) mert érdekel a számítástechnika de abba is hagytam mert hát maga a suli sem tetszett meg "nagyon másképp gondoltam" ezt a szakmát. Tudom ez alapján úgy érződik, hogy nem is akarok igazán tanulni, semmit sem de ha lenne valami ami tényleg érdekelne és lehet is vele valamit kezdeni akkor komolyan nekiállnék. Irigylem azokat akik céltudatosan egyetemre mennek mert tanár akar lenni vagy elvégez egy vendéglátó iskolát mert szakács szeretne leni de nálam semmi ilyen nincs. Vagyis hát mint írtam volt de azokon kívül tényleg semmi ötletem.


Jelenleg egy a falumtól 2km-re lévő cégnél dolgozom raktárosként, de hamar szabadulni szeretnék innen mert elég lecsúszott emberek vannak itt már akikkel napi szinten érintkezem és a fizu is szar.



2021. febr. 22. 22:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha már raktár, akkor valami logisztikai okj?
2021. febr. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy a mostani munkahelyemmel együtt durván 4 évet dolgoztam raktárosként(voltam jobb helyen is) és a tapasztalataim miatt nem szeretnék még csak a közelébe se kerülni a raktárnak éppen ezért a logisztika is kilőve. Édesanyám a targoncázást mondogatja, amit mondjuk be is ígért annó nekem a cég, de ha még ki is harcolnám, hogy ténylegesen elmehessek egy targoncás képzésre akkor megint csak maradnom kéne a mostani munkahelyemen mert le is kéne dolgozni meg tapasztalat nélküli targoncást nem vesznek fel sehova, vagy nagyon ritka. Nagyszülők a tűzoltóságot mondogatják mert, hogy szerintük illene hozzám csak mint már írtam szívbillentyű lazaságom van amivel már ki is van lőve ez is meg a többi hivatás is. Egyébként jobban szeretem azt a nem túl nehéz fizikai munkát ahol lehet "mozogni" változatos a feladat ezért is vállaltam el eddig raktári munkát a fizikumom ellenére. Félreértés ne essék nem az "irodistákat" köpködöm, hiszen a szellemi munka is éppen annyira megterhelő mint a fizikai csak ha egy mód van rá akkor elsősorban NEM irodai munkát vállalnék el. Sajnos az iskolákról lekéstem idén pedig rengeteget kondolkodtam, hogy merre tovább de semmi ötlet. Fizetésnél nem vágyom én sokra(persze nem lenne rossz), megelégednék én egy 180-200 al is csak lenne egy munkám ahova nem gyomorgörcsel megyek be havi 145-ért :( .
2021. aug. 29. 20:01
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi az ami még érdekelhet téged?
2021. aug. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Nettó 145-nél azért lényegesen jobban is lehet keresni, még raktárosként is, csak jó helyet kell találni.
2021. aug. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nem késtél még le az iskolákról, esti tagozatos felnőttoktatásra még sok intézményben lehet jelentkezni.
2021. aug. 31. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
4-es, 20 éves vagyok a szomszédos faluban dolgozok ezért ennyire kicsi a fizetés meg azért is mert amit ígértek állásinterjún azt a mai napig nem kaptam meg. Akartam már korábban is lépni csak aztán jött a covid azért nem mertem mert sok ember lett munkanélküli, most már igaz "visszaálltak" a dolgok ezért is mennék valamerre de akárhol nézem az állásokat mindenhol csak operátort, villanyszerelőt,kőművest meg szakmunkást keresnek. Én már a targoncás képzést sem akarom velük megcsináltatni mert akkor megint maradhatnék még ameddig le nem dolgozom(vagy ki nem fizetem).
2021. szept. 18. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!