Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Előrelépés a multik világán...

Előrelépés a multik világán belül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pályakezdő közgazdász vagyok egy nagy budapesti multinál. Büszke vagyok a munkámra, nagyon jól megfizetnek, örülök hogy ilyen nehéz helyzetben találtam állást, de picit elbizonytalanodtam.

Még zajlik a betanítás "Handover", és a feladatokat egy senior analysttől veszem át.

Ez azt jelenti, hogy mindegy hogy junior vagy szenior vagyok, ugyan azt fogom csinálni, csak az egyik 2.5x annyit kap ugyan azért a gomb megnyomásáért?

Lesz pár nap múlva egy iparági előadás pár amerikai elemző által, neten. Kaptunk rá meghívót, tök szívesen elmennék, mivel hiába egyáltalán nem szükséges a napi feladataimhoz, érteni szeretném az iparágat ahol a napjaim nagy, aktív részét eltöltöm, erre beszerveztek rá 2 meetinget is, ami számomra azt az üzenetet adja, hogy csak egy eldobható eszköz vagy, csináld a feladatod, nem kell semmit se értened. Oké, ez igaz, csak nem tetszik.


Mi lenne ha átmennék egy magyar bankba pl?

Ott mire számíthatok?


(elnézést hogy nincs konkrét kérdés, nem tudom összeszedni a gondolataimat, túl sok dolog kavarog a fejemben)



2021. febr. 23. 10:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

A senior analyst létrehozott a semmiből egy folyamatot, megírta rá a kódot. Neked meg azt adja át, hogy "ha süt a nap a piros gombot nyomd meg reggel, ha esik az eső a kéket". Remélem érzed a különbséget a kettő között. Ezért keres ő 2,5x annyit. A cég részéről meg durva erőforrás pazarlás lenne egy drága senior embert üzemeltetésre használni, amikor sokkal több hozzáadott értéke van amikor épp értéket teremt, az üzemeltetést meg rá lehet bízni a kevésbé képzett kollégákra olcsóbban.


Az, hogy vannak előadások tök jó dolog. De amikor egy meetinget szervezek akkor én sem nézem, hogy du 2-kor a 23. valaki valmai előadást tart. Ha téged érdekel az előadás akkor ki kell nyitni a pici szádat és a meeting szervezőjét megkeresni, hogy figyu már Bélám, akkor pont van egy érdekes előadás amit te megnéznél, nem tudnánk-e előtte vagy utána beszélni. 100-ból 99x meg fogjátok oldani. Aki csak csöndben ül a sarokba és puffog az nem fogja vinni soha semmire.


De általánosságban ezt el kell fogadni: Magyarországon a korámny kiherélte a dolgozói érdekvédelmi szervezteket szándékosan, azért, mert fehér indiát csinálnak az országból. A cél az, hogy idejöjjön a multi, többek között azért, mert itt nem ugat a jogai miatt a dolgozó, mint nyugaton és még olcsóbb is. Ennek kapcsán szinte minden nagy cég így működik, egy fogaskerék vagy a gépezetben. Ezt vagy megszokod vagy nem. De ne legyenek illúzióid, a nagy magyar cégeknél ez kb. 10x rosszabb, mert ott is ugyan ez van csak ott még utolsó csicska kutyának is néznek, főleg állami cégeknél, ahol inkompetens idióták a vezetők pusztán politikai puncsolás által.

2021. febr. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy atveszed a munkat abszalut nem az jelenti hogy te senior szinten lennel. Ezt az alapjan is siman megmondtam volna hogy azt gondolod hogy ugyanarra a munkara kap o 2.5x tobbet. Egy szenior felelos a tetteirt, ra lehet bizni ujjoncokat, be tudja tanitani oket, latott mar egyket dolgot es ha valamit mondanak neki nem fosaa ossze magat es nem fog a "stressz" miatt felmondani ha uj feladatot kap.

Persze ne hidd hogy rosszul gondolkodsz, jo ez a gondolkodas a te szinteden, enis ugyanezt hittem amikor 5x tobb munkat csinaltam mint a feletteseim negyed annyi fizetesert es 1 ev alatt kiegtem... Eltelik egy ket ev es maskepp fogsz gondolni viszonylag sokmindent

2021. febr. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Messziről nézve ugyanazt fogod csinálni.


Közelről nézve meg nagyon sokat lehet fejlődni, előre lépni úgy is, hogy nem változtatsz területet, nem mész át mondjuk PM-nek, vagy nem váltasz managementre.


Pl esnek be a feladatok, polo size nézve vannak XS-től XL-ig projectek.


Juniorként eleinte dolgozol egy senior keze alá a részfeladatokon, aztán ha ott ügyes vagy, akkor elkezded a kisebb XS/S feladatokat megcsinálgatni egyedül, lépkedsz felfelé.


De még azon is sok múlik, hogy milyen munkát végel. Pl hozzánk beesik egy hatalmas méretű, kiemelten fontos feladat, amin az egész vezetőség rajta tartja a szemét, akkor ezt nem random kapja meg valamelyik senior, hanem az, aki tényleg végig tudja vinni. Van olyan, aki hiába senior, csinálja az átlag nagy feladatokat, de sosem bíznak rá olyat, ami tényleg koronaékszer.

2021. febr. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
ps: egy magyar bankban is ugyanezt fogod tapasztalni.
2021. febr. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyetem alatt egy könyvelői irodában dolgoztam gyakornokként. Konkrétan 99%-ban ugyanazt csináltam, mint az egyik felettesem, aki könyvelő, adótanácsadó meg anyámkínja tudja mi minden volt 15 év tapasztalattal. Konkrétan ugyanazokat a bejövő/kimenő/pénztár számlákat kellett könyvelnem ugyanarra a kb. 15 különböző számlaszámra, mint neki. Nem azért kapta az én fizetésem közel négyszeresét, mert neki volt papírja, meg régebb óta dolgozik. Hanem azért, mert amikor 99 ugyanolyan számla után szembejött egy olyan, amivel még életemben nem találkoztam, és nem tudtam, mit cisnáljak vele, akkor ő csípőből tudta, hogy azzal mi a teendő. Na ez a különbség egy pályakezdő és egy "senior" között.

Először minden munkahelyen csak csináltatják veled a dolgokat, és a mögöttes működést sokszor csak jóval azután érted meg, hogy már több százszor megcsináltad ugyanazt a feladatot.

Egy cég pedig minél nagyobb, annál specializáltabbak a munkakörök. Közgazdászként nyilván találkoztál ezzel menedzsment vagy HR tárgyakból. Minél speciálisabb a szaktudása egy embernek, annál nehezebben pótolható. Éppen ezért a multiknál a végtelenségig lecsupaszítják a munkaköröket, hogy csereszabatos maradj. Ha téged 2 hónap kiképezni, akkor az utódodat is annyi lesz. Ha pedig 1 év, akkor 1 év. Szerinted nekik melyik éri meg jobban? Amúgy igen, ahogy előttem is írták, ez minden nagyobb szervezetnél így van, a bankok se mások ebből a szempontból. Ha ez a felállás nem tetszik, javaslom a KKV szektort. Megvannak a hátrányai, de ebből a szempontból sokkal kevésbé gáz, mint a multik világa.

2021. febr. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
49%
Most kerültél be egy multihoz, de már követelőznél, meg hiányolod, hogy nem iskoláznak be? Kicsit hátrább az agarakkal, először tanulj be, húzz le 2-3 évet minimum, aztán elkezdhetsz tárgyalni. Jelenleg pedig örülj a lehetőségnek, hogy ott vagy és tapasztalatot szerezhetsz, meg szeniorral dolgozhatsz együtt.
2021. febr. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

"Ha ez a felállás nem tetszik, javaslom a KKV szektort"


Na igen... A KKV az ilyen téren más. Mert ott tényleg mindent is lehet csinálni, én a végére gyakorlatilag a projectvezetéstől, az üzleti tervezésen át a műszaki feladatokig mindent megcsináltam.


Két dolog nem változott a megnevezésem (továbbra is az volt a titlusom, mint amikor felvettek pályakezdőként), és a fizetésem.


Cserébe a főnök örömmel tolt rám bármit, mivel látta, hogy az évek alatt mennyi mindent megtanultam, viszont, ha szóba került, hogy fizetésemelést akarok, akkor közölte, hogy de én csak egy akármicsoda tech szakértő vagyok, hogy kaphatnék annyi pénzt, mint a PM-ek.


A végén otthagytam a hülye magyar vállalkozót a fenébe (akkor sokkal több pénzért kínált, hogy megtartson, mint előtte én szerettem volna), és azóta a multis világból vissza sem nézek a KKV felé.

2021. febr. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a választ, nagyon jó érzés ennyi hasznos és összeszedett tanácsot kapni, véleményt olvasni.
2021. febr. 23. 18:03
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"üzenetet adja, hogy csak egy eldobható eszköz vagy"


Az is vagy. Nálunk 1 év alatt lecserélődött az európai szintű vezető, a operációs manager és a supervisor.. mind a 3 a "kiégést és a túl van terhelve indokot adta meg"

2021. febr. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
51%
6. Akkor törtetni kell vagy nem, döntsük már el
2021. febr. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!