Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen szakma az, ahol kamatoz...

Milyen szakma az, ahol kamatoztathatnám a videó vágási és képszerkesztői tehetségemet?

Figyelt kérdés

Kicsi korom óta a művész szakmában akarok elhelyezkedni, de ahogy telt az idő, egyre inkább elvesztettem a motivációmat. Eleinte rajzfilm készítő akartam lenni, de a kézzel rajzolást átvette a számítógépes és az már nekem nem mozgatta meg a fantáziámat. Később gondolkodtam azon, hogy fodrász legyek-e, elvégre (számomra legalábbis) a hajszobrászat is művészet és valami iszonyat gyönyörű. De rá kellett jönnöm, hogy inkább csak magamon tetszenek ezek a dolgok, nem feltétlenül csinálnám meg szívesen másoknak is. B tervnek jó, de most végre rájöttem mi az amit pénzért, "kényszerből" is szívesen csinálnék, csak azt nem tudom, milyen szakma ez, meg lehet-e élni belőle, és hogyan tanulhatnám ezt?

Nagyon-nagyon alapszintű a "tudásom", Tiktok videókat tudok megvágni, meg ami a telefonomon levő programon van. Képeknél még photoshop-om sincs, telefonomra szoktam programokat letölteni amivel szépíteni lehet a bőrt, sminket csinálni, stb. stb. vagy ha nem emberekről van szó, akkor egy szép háttérképet, bannert, bemutatkozást csinálni aminél fontos a szép írás, a díszek, a képek....


Megmondom őszintén, tényleg fogalmam sincs van-e ilyen szakma és mi a neve :D De belelkesültem, hogy végre megtaláltam azt ami érdekel!



2021. febr. 24. 03:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Háát, szerintem egy Tiktok videó megvágása nem nagy művészet, ne ebből indulj ki. Van az a szint, ami már művészet, de az nagyon ritka. Esetleg linkeld pár videódat, és tudunk véleményt mondani.


Ilyesmit amúgy szerintem leginkább saját vállalkozásban, szabadúszóként dolgozhatnál. Hogy mit tanulj, azt így most nem tudom, a többiek majd biztosan segítenek. A photoshop amúgy alap, próbáld meg beszerezni, ha máshogy nem megy, akkor keress egy ingyenes programot számítógépre. Esetleg pár képet is feltölthetnél, mielőtt ilyen irányban tanulsz tovább és beleölsz egy csomó időt és pénzt, jó lenne kiderítened, hogy tényleg van hozzá tehetséged, vagy csak te látod így.

2021. febr. 24. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Dobjál fel egy portfóliót.
2021. febr. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"ahol kamatoztathatnám a videó vágási és képszerkesztői tehetségemet" "Nagyon-nagyon alapszintű a "tudásom"

"Tiktok videókat tudok megvágni" "ami a telefonomon levő programon van"

"photoshop-om sincs," "szoktam programokat letölteni" "szépíteni lehet a bőrt, sminket csinálni"


Hát ezekhez tényleg nem kell nagy tehetség.

Viszont "egy szép háttérképet, bannert, bemutatkozást csinálni aminél fontos a szép írás, a díszek, a képek" → Ez alapján a weboldaltervezői egy jó szakma lehet a számodra.

2021. febr. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Akkor úgy mondom: ha van hozzá tehetségem ha nem, ezt szeretném csinálni. Egyébként van, nem kell hozzá a megerősítés, látom hogy szépet tudok alkotni. :)


Valóban nem kell a tiktok videókhoz nagy tehetség, de pl. photoshop nélkül is látszik hogy van-e valakinek tehetsége a képszerkesztéshez vagy sem.


A barátaim és a családom szerint van érzékem hozzá, csak ilyen irányban kéne tanulnom, vagy valakinek tanítania kéne és akkor komolyabb dolgokat is tudnék csinálni!


Ui: egy kisgyereknek sem töritek le a szarvát, hogy ő orvos/űrhajós/színész akar lenni...

2021. febr. 24. 11:54
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ui: egy kisgyereknek sem töritek le a szarvát, hogy ő orvos/űrhajós/színész akar lenni..."

Mi sem törtök le a tiéd, de Te most nem álmodozni vagy itt hanem szakmajavaslatokat kérni, mi azokat is adtunk.

Nem mondtuk egyetlen egy munkádra sem, hogy szär, mivel nem is láttunk egyet sem.

Hogyha meg csak videót akarsz vágni, azt is teheted – Tiktokra, YouTube-ra – még keresni is lehet vele.

Nem akartuk elvenni a kedvedet, és ha elmondásod szerint van hozzá kellő érzéked, akkor biztos úgy is van.

Akkor a kérdés az, hogy milyen munkahelyeken lehet videóvágóként dolgozni?

2021. febr. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A webdesigner-nek utána néztem és tetszik! Ahogy olvastam, annak is vannak különböző ágai, pl. az UX designer inkább az ügyfél igényeihez igazodik (azt hittem ez alap...)! Szóval köszönöm a segítséget! :)
2021. febr. 24. 12:31
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Iratkozz fel a fiverr.com-ra és ott add el a szolgáltatásaidat. Az majd megmutatja, mennyire van rá igény és mivel lehet jól keresni.
2021. febr. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A fiverr az felejtős, ott aztán nem fogsz eladni semmit, egyik az, hogy nagyon drága már, meg egy csomó tesztet ki kell töltened, hogy egyáltalán felrakhassál egy szolgáltatást. Régen nagyon jó volt, de manapság már nem éri meg ott lenni, attól vannak sokkal jobb helyek.
2021. febr. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Utolsó: például?
2021. febr. 24. 13:47
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A seoclerk sokkal jobb a számomra mint a fiverr, persze itt nem fogsz eladni videóvágást, viszont sokkal olcsóbban vannak itt olyan szolgáltatások akár $1-$2 amik máshol sokkal többe kerülnek. Videó vágásnál szerintem nehéz bevágódni, az ebayen indulnék el illetve a fivesquid-en. A fiverr az halott ügy egy kezdő számára. Ott olyan profik vannak jelen akik több éve ott vannak már jó értékelésekkel, őket előrébb dobja a rendszer, kell egy csomó teszt mire eljutsz oda, hogy egyáltalán valamit kitudjál posztolni, most meg azzal szivat ott a rendszer, hogy küldözgetnek spameket egyes felhasználók, és ha nem válaszolsz rájuk, akkor a rendszer lefokoz, mivel nem válaszoltál 24 órán belül az üzenetre. Egy hulladék az az oldal.
2021. febr. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!