Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Anyaságiról visszatérő nőt...

Anyaságiról visszatérő nőt kirúghatnak egyből?

Figyelt kérdés

Az a helyzet,hogy visszamennék dolgozni.Viszont a volt főnököm, azt mondta ne számítsak arra,hogy lesz munkahelyem a cégnél.


Egész jó munkaköröm volt, projektvezető voltam.

Viszont, a cég, ahol dolgoztam nincs annyira jó helyzetben a covid miatt.2 lépcsős létszámleépítés is volt.

Multicégről van szó, egyébként.


Én szeretnék visszamenni.Ha jól értelmezem a munkatörvénykövet akkor:

-A cég köteles visszavenni

-Nem csökkentheti a fizetésemet, sőt köteles inflációkövetően korrigálni.


2021. febr. 24. 09:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt mondják, ne számíts a helyre, akkor tényleg ne tedd. Ugyanis arra nincs szabály, hogy visszatérő kismamát nem bocsáthatnak el a visszajövetel utáni első napon.
2021. febr. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Anyasági? Olyan nincs.

Hány éves a gyerek? Te milyen ellátást kapsz most?

2021. febr. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Elmúlt 2 éves.

Jelenleg nem gyedet hanem gyest kapok.

2021. febr. 24. 09:45
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

3 éves korig van védelem, DE! A 3 éves kor betölte előtt nem köteles visszavenni.

Pl. a gyerek 2019. január 25-én született. Téged 2022. január 26-án köteles visszavenni, de 2022. január 27-én kirúghat.

Ha visszavesz 2021. március 1-jén, csak akkor nem rúghat ki 2022. január 25-ig. De nem köteles visszavenni.

2021. febr. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A GYES elég sovány összeg.Meg, szeretnék is visszamenni dolgozni.


Harmadrészt, én többet tettem azért a cégért, mint a felettesem, aki ráadásul kevesebb munkaviszonnyal is rendelkezik ott, mint én.

2021. febr. 24. 09:54
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

Sajnálom, átérzem a helyzeted, de ez a dolgozó anyák szomorú sorsa. A legtöbb munkáltató csak gondként tekint az anyákra, mert majd ők mennek táppénzre a gyerekkel, a bölcsibe-oviba vitel és elhozatal miatt csak 8-16-ig dolgozhatnak, ott a több hét szünet.


Nem akarok politizálni, de úgy vélem, nem a pénzügyi támogatásokkal lehetne a szülési kedvet megnövelni, hanem munkaerőpiacra való visszatérést segítenék elő! Vagy államilag támogatott bébiszitter hálózatot működtetnének, akik adott esetben besegítenének...

2021. febr. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"Harmadrészt, én többet tettem azért a cégért, mint a felettesem, aki ráadásul kevesebb munkaviszonnyal is rendelkezik ott, mint én."


Nézd ez senkit sem érdekel, másrészt ha a covid miatt szar a helyzet akkor a semmiből nem tud pénzt csinálni a céged.

2021. febr. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"másrészt ha a covid miatt szar a helyzet akkor a semmiből nem tud pénzt csinálni a céged."


Multicégről van szó, van ott pénz.A projektek, amikkel jelenleg is foglalkoznak, 100 milliókat hoz.

Nem létezik,hogy ne lenne nekem ott hely.

2021. febr. 24. 12:43
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Tök mindegy, akkor is kirúghatnak a visszatérés utáni első napon, ha tetszik, ha nem.
2021. febr. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!