Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyakornok nem diákszövetkezete...

Gyakornok nem diákszövetkezeten keresztül?

Figyelt kérdés

Felvettek egy céghez heti 20 órába és utólag derült ki,hogy nem diákszövetkezeten keresztül,hanem a cég a saját ajánlatával. Aktív ,nappali egyetemista vagyok.

Eddig csak diákszövetkezeten keresztül voltam.

120bruttót ajánlottak,tehát itt nem órabér van mint eddig(eddig máshol 1200-1300br órabérem volt diákszövetkezeten keresztül).

Most ez így diákszövetkezet nélkül tényleg tényleg kb 78 ezer havonta?? (Kiszámoltam)

Soha az életben nem kerestem ilyen keveset.

Bár a cég elkérte az adataimat,hogy nappalis vagyok.

Most ilyenkor tényleg így adózok ebből a kis pénzből is? Mert akkor ez így nagyon nem éri meg....utolsó éves vagyok és most fogok akkor a legkevesebbet keresni...

Valamit rosszul számoltam?

24L



2021. febr. 25. 08:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
63%
100k körül fogsz kapni, 20 óráért úgy hogy igazolják ez még jó is.
2021. febr. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Kiszámoltam és nekem 78 k jött ki.
2021. febr. 25. 08:28
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is a 78 ezer tűnik reálisabbnak mert így nem csak az szja-t vonják.
2021. febr. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
65%-át fogod megkapni, ha jól emlékszem - az első voltam, még reggel van tényleg közelebb van a 80-hoz mint a 100-hoz, megyek inkább iszok egy kávét :D
2021. febr. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

79.800 Ft ennek a nettója. Ha nem iskolaszövetkezeten keresztül dolgozol, akkor nincsen kedvezményes adózásod. Ennyit fogsz kapni.


Iskolaszövetkezeten keresztül ez 102.000 Ft lenne.


Esetleg fel lehet hozni, hogy érdekli-e őket a diákszövetkezeten keresztüli foglalkoztatás, ők is jobban járnának. Ha kell erről bővebb infó vagy kontakt, akkor írj privátban.

2021. febr. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
95%
Igazából így pont ugyanannyit vonnak majd tőled, mint egy normál kollégától - kevesebbet kapsz, de cserébe lesz munkaviszonyod plusz egyéb ellátásokra jogosult leszel.
2021. febr. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem teljesen reális pénz a bér minimum felét kapod, hiszen csak 4 órásba vagy jelentve. Ha felvesznek főállásba ez lehet több is. Diákmelósként arany élet van, csak a 15% szjat vonják, ez még a rendes alkalmazotti bér. De ez legalább beleszámít a nyugdíjba, míg a diákmunkát nem. Illetve azt is nézd, hogy mit kapsz cserébe, mert most lehet nem olyan jó a fizu, viszont az önéletrajzon dob, hogy ha lediplomáztál, akkor 220 ezer Ft ne a bruttód legyen, hanem a nettód.
2021. febr. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Beszéltünk arról is,hogy diploma ztán maradhatnék. Azt mondták akkor egy PICIT emelkedik ez a bér....

Most ez akkor nem egy lehúzás? .....

2021. febr. 25. 09:59
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Nettó 160 lenne teljes munkaidőben, ami nyilván nem sok, de ha egyetem mellett tudod csinálni és rugalmasak, akkor belevágnék, mert első munkahelyet nehéz találni, neked meg már lenne mit felmutatnod. 24 évesen nem az a szempont még, hogy sokat keress, hanem hogy megalapozd a későbbi éveidet.

Diploma után pedig ha nem kapsz annyit, amennyit szeretnél, akkor majd válthatsz. Huszonévesek ritkán maradnak 5-10 évig ugyanott.

2021. febr. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Nem értem ez nekik is miért éri meg...sokkal többet fizetnek így utánam.

Még soha nem találkoztam ilyen céggel aki nem diákszövetkezeten keresztül foglalkoztat gyakornokot és nem órabérben,pedig voltam már 2 másik cégnél is gyakornok.

2021. febr. 25. 10:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!