Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mik a gépészmérnökök lehtőségei?

Mik a gépészmérnökök lehtőségei?

Figyelt kérdés

Az a kérdésem, hogy itthon gépészmérnökként MSc elvégzése után mi lehet az a legjobb állás, amit meg lehet szerezni. Tudom, hogy ez nagyon sok mindentől függ, de én pont hogy azt várom, hogy 1. melyik specializáción végzősöknek van a legtöbb lehetőségük,

2. mennyi kb. a max. fizetés több év tapasztalattal.

3.Azt is meg szeretném tudni, hogy mennyivel jobb a helyzet egy PhD elvégzése után.



2021. márc. 4. 19:16
 1/5 anonim ***** válasza:
66%

Függ ez azért a sulitol is, mert eléggé különbözőek a szakiranyok a különböző egyetemeken.

Alapvetően valami gyártással kapcsolatos szakiránnyal nem tudsz mellélőni (géptervezés, gyártás támogatás, minőségirányítás), ezek minden gyartocegnel vannak és jól fizetnek.

Hogy ha érdekel az üzleti élet akkor a stratégiai beszerző pozíciókat is tudom ajánlani, pár év tapasztalattal simán megvan bruttó 1 millió felett a fizetés.

A PhD elvégzése szerintem egy szakon se túl indokolt, ha csak nem oktatni vagy publikálni szeretnel.

2021. márc. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Én A BME-re gondoltam, ezt valóban elfelejtettem leírni.
2021. márc. 4. 19:45
 3/5 ascelpius ***** válasza:
100%

Nekem ismerősöm épületgépész Msc-t csinált meg 1 éve, most nettó 400k-t keres vele Pesten és a cég mindig keres embert, szóval szerintem azzal se lehet mellé lőni


Emellett a minőségügy is jól fizet és keresett

2021. márc. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem gépész vagyok, de járműipari multinál dolgozom. Van itt gépész, villanyos, mechatronikus, akármi. Én a 3. évemben kaptam bruttó 600-at, de ha valakinek ez a 4.-5. évében sikerül, az sem rossz. 400-500 közötti kezdőfizetések lehetnek, 5-10% közötti éves emelésekkel. A németek szeretik a doktori címet, ha vezetői ambícióid vannak egy ilyen helyen, akkor ez hatalmas plusz pont. Van nálunk ilyen vezető, ő munka mellett végezte el a PhD-t.
2021. márc. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én gépész bsc után váltottam ssc-re. Kitanultam egy év alatt egy ritka nyelvet, egyből fel is vettek. Majdnem netto fél millió a fizum, vidéki városban. Kevesebb felelősség. A gépészet már az egyetemen is egy sz*pás volt, kivéve ha fanatikus vagy és nem a pénz miatt csinálod. Azóta a wc-ben lóg a diplomám, bekeretezve. Remélem jó sz*rszagú már.
2022. szept. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!