Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van értelme értékelést írni...

Van értelme értékelést írni olyan cégről, ami kvázi semmibe veszi a hozzá jelentkezőt?

Figyelt kérdés
Most nem sima esetre gondolok, amikor CV-t küld az ember, és utána nem kap választ, hanem olyan történt, hogy önéletrajzon kívül próbafeladatot, próbamunkát is kértek, amit megcsináltam, nem reagáltak, írtam nekik e-mailt, arra se reagáltak, és ennek már 3 hete (annak, hogy jelentkeztem, pedig több mint egy hónapja). Van értelme vajon (nyilván negatív) értékelést írni a cégről mondjuk Facebookon vagy a Google-n keresztül?

2021. márc. 5. 15:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, másnak jól jöhet.
2021. márc. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Nem kellesz nekik. Nem kell ezen fenn akadni, mindenkivel megesik.
2021. márc. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
nincs
2021. márc. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%
Nem kell az ilyen céget értékelni,ha semmibe veszik az eddigi fáradozásod! Sajnos az érem másik oldala,hogy egy megjelölt állásra nagyon sok CV érkezik,amikre szerintem nem jut idő,hogy mindet megnézzék,vagy nem is akarják,mert azzal sok munkájuk lenne.Inkább egyből törlik,vagy megy a spam mappába.Persze ez csak feltételezés,de mire is gondoljon az ember,ha olyan sok idő után sem kap visszajelzést?
2021. márc. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

2-es: nem az a probléma, hogy nem kellek nekik, hanem hogy ezt azok után sem képesek a tudtomra hozni, amikor konkrétan írok nekik, hogy egyáltalán megkapták-e a jelentkezési anyagomat.


3-as: az 1-es válaszára építve: te nem örülnél, ha egy cégről azelőtt olvasnál valami fontos (és valósan negatív) értékelést, hogy mondjuk jelentkezel hozzájuk vagy igénybe vennéd valamilyen szolgáltatásukat?


4-es: csak ez nem sima CV-s jelentkezés volt, hanem kértek próbamunkát, amit nem 10 perc elkészíteni, ez azért nyilván megszűri a jelentkezőket, így nem hiszem, hogy mondjuk többszáz jelentkező lenne (persze ez csak feltételezés)

2021. márc. 5. 15:38
 6/7 anonim ***** válasza:
fölösleges időpazarlás, az interneten bárki bármit leírhat
2021. márc. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Elég komolytalan az ilyen cég, vagy így végeztetik a saját munkájukat "próbamunka címszó alatt". Mondjuk telefonon próbáltad őket elérni? Mert ha már próbamunkát végeztetnek velem, akkor tuti megkérdezném telefonon, hogy megkapták-e egyáltalán, ha az e-mailre nem reagálnak.
2021. márc. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!