Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy 15 éves nyári munkás...

Egy 15 éves nyári munkás gyerek hány Ft-ot kereshet egész nyáron?

Figyelt kérdés
Kereshet 100 E-et,vagy ilyen 50 E-et?

2021. márc. 6. 08:47
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Ha nem probléma neki, hogy dolgozni kell, akkor igen.

De ilyen fiatalon jobbára csak a mezőgazdaságban vagy esetleg építkezésen fogsz munkát találni.

2021. márc. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
39%
A minimálbér neki is jár, ráadásul elvileg SZJA levonás nélkül, de 15 évesen nem hinném, hogy alkalmaznák.
2021. márc. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

"A minimálbér neki is jár, ráadásul elvileg SZJA levonás nélkül,"

Bocs, de már miért ne vonnák tőle is, mint minden diáktól, a 15 % szja-t? Csak mást nem vonnak, ha diákmunkázik.

De abban igazad van, hogy cégek nem valószínű, hogy alkalmaznák, diákszövetkezet talán, de az se nagyon sanszos, - ezért írtam a mezőgazdasági és építőipari munkát.

2021. márc. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az új 25 év alattiak SZJA-mentessége miatt, de a gyakorlatban nem tudom, ez már érvényes-e...
2021. márc. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem érvényes.

Elvileg választás előtt tervezik bevezetni, 2022 elején. :D

2021. márc. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
51%
5# Ha eljutnak odáig. Az ilyen sith nagyurakat le kéne kaszabolni
2021. márc. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag annyit kereshetsz, amennyit nem szégyellsz. Ez kizárólag azon múlik, hogy hajlandó a minimálbérnél többet adni a munkádért egy foglalkoztató, vagy sem.


A bér utáni közterhet (állam által elvárt adójellegű dolog) pedig az határozza meg, hogy iskolaszövetkezeten keresztül jutsz el a foglalkoztatásodig, vagy saját akciód által.

Iskolaszövetkezeten keresztüli munkavégzés esetén a bérből csak SZJA-t vonnak (15 %), míg a többi foglalkoztatás esetén 33,5 %-ot, ami a 15 % SZJA-t is tartalmazza már. Ezeket jogszabály írja elő.


Én sok cégnek könyvelek, ezért a fiamat könnyedén be tudom tenni valamelyik céghez nyáron dolgozni 1-1 hónapra. Ez nem iskolaszövetkezeten keresztül megy, így például ez egy "magánakciós" ténykedésnek számít. :)

2021. márc. 7. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én 500 ezret kerestem büfébe. De junius 20tol augusztus 20ig dolgoztam.
2022. szept. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!