Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Csak nekem tetszik, hogy alig...

Csak nekem tetszik, hogy alig vannak álláshírdetések?

Figyelt kérdés

Nézem a legismertebb oldalakat, és azt látom , hogy semmi olyan nincs amire ne adtam volna be már a jelentkezésemet ( kivéve ami diplomát igényel, pl. orvos vagy mérnök). Tökre tetszik, hogy 1 év alatt 260 megpályázott állásom van és abból egy MLM-es hívott. Erre büszke vagyok.


Kár, hogy ebből nem lehet megélni.


Az is tetszik amikor azt mondják "aki el akar helyezkedni az el is tud". :D


2021. márc. 9. 00:39
 1/6 anonim válasza:
32%
Aki dolgozni akar, az fog is. Ha gyárban akkor ott, ha a hiper wc-jében akkor ott. Mi a végzettséged, és mi volt a probléma az állásokkal? Mikre jelentkeztél egyáltalán?
2021. márc. 9. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Olyan jók ezek a mantrák, hogy aki dolgozni akar az fog is. Csqk az ilyen azt felejti el, hogy pandémia van 1 éve.

A mi cégünk anno folyamatosan szívta fel a mu kaerőt. Aztán tavaly ilyenkor a kollégák 1/3-át kirúgták és azóta senkit nem vettek fel.


Nem olyan egyszwrű az.

2021. márc. 9. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
56%

Most egy kicsit megfordult a világ. Míg néhány hónapja-1 éve még a munkavállalók diktáltak, mostmár nem.

Én ezt abban veszem észre, hogy amíg korábban akár hónapokig is hirdettünk egy állást mire valaki, bárki beesett az ajtón (többnyire végül valamelyik munkavállaló ismerőse), addig most nem hogy tömegesen hozzák a beosztott munkavállalók az ismerősök önéletrajzait, az álláshirdetésre is érkezett 10-12 néhány nap leforgása alatt.

Szóval érezhetően nehéz a helyzet jelenleg.

Egy éve még én is azt mondtam, hogy az nem dolgozik, aki nem akar. Mostmár ezt nem lehet kijelenteni.

2021. márc. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
41%
Sofőr szakmáról tudok nyilatkozni. Waberer s meg hasonlók csak 5+ év gyakorlattal vesz már fel, betanító járat teljesen megszünt, volánnál létszámstop van, kis cégek meg hírdetnek 2-3 órát és annyi a megkeresés, hogy nem bírja a munkaügyes. Ezt a sofőrhiányt úgy ahogy van kamuzták, hogy "sofőrhiány van" nincs, minden második embernek megvan a hivatásos jogsija, nekem is tele van a jogsim csak motorra nincs. De elhelyezkedni már nem lehet és úgy 5 évig nem is sikerül, sajnálom a kezdőket akik rávágtak időt vagy pénzt erre.
2021. márc. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Aki dolgozni akar az fog is. Ezzel a mondattal nem értek egyet. Adott egy szakma az embernek vagy diploma mondjuk kereskedelem és marketing. Elvégzi az egyetemet aztán sehova nem veszik fel mert nincs tapasztalat. Tapasztalat szerzésre meg nincs lehetőség mert mindenhol tapasztalatot várnak el ügye. ÉS vagy az van hogy az ember beadja minden betanított munkára a jelentezést vagy munkanélküli lesz. Betanított munkára rengetegen jelentkeznek.

Nemrég olvastam itt hogy a cég miért venne fel kezdőket amikor feltud venni tapasztalt embereket is mert az nekik jobban megéri. Innen jön az hogy akkor egy fiatalnak esélye sincs ha csak nicnsen nagyon jó kapcsolati tőkéje. A netes hírdetésekre meg nem válaszolnak és legtöbbször adathalászként vannak meghirdetve az állások. Tehát ez a mondant nem igaz. Sokan akarnak dolgozni és ba..romi kicsi a munkáltatók száma.

2021. márc. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát én is azt veszem észre, hogy már csak a kuli munkákra/rosszul fizető helyekre lehet bekerülni.
2021. márc. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!