Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásidő-szabadság Állásidő...

Állásidő-szabadság Állásidő tènyleg csak akkor jár, ha a szabadságomat kimerítettem ilyen létezik? Munkáltató szerint igen.

Figyelt kérdés
2021. márc. 16. 22:51
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Sehol nem találok erre vonatkozóan semmit a neten, hogy bármilyen összefüggés lenne. Munkáltató nem ad ki állásidőt pl. 2 hétre vagy 1 hónapra, ha még van szabid, ilyet lehet? Kötelezhetnek a szabik kivételére előtte? Azt is részarányosan kell kiadni. És utána, mit csinálsz szabi nélkül mondjuk áprilistól (pl éves kötelező gyárleállás esetén?3 hét). Fizetetlenre nem küldhetnek, azt csak a munkavállaló kérhet.
2021. márc. 16. 22:57
 2/15 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
79%
Neki van igaza, amíg van szabadságod azt írnak rá, ha az elfogy csak akkor jön az állásidő. De pénzben a kettő ugyanannyi elméletben.
2021. márc. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%

Kötelezhetnek a szabik kivételére előtte?

Itt tárgyi tévedés van, nem te veszed ki a szabadságot, hanem ők adják ki! A szabadság nagyobb részével a munkáltató rendelkezik, ezt akkor adja ki, amikor akarja. Ha időarányosan többet ad ki, az az ő felelőssége.

Így logikus, hogy előbb a szabit használja fel, utána az állásidőt.

2021. márc. 17. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nálunk 60% az állásidő, nem a fizu, viszont nálunk van kötelező leállás, ami 3 hét a szabadságból, ezt a munkáltató adja ki igen, mert kötelező, de viszont van további napom, amivel én. Ez hol van leírva, hogy ki kell adni a szabadságot? Ez olyan tévhit, mint a fizetés nélküli, ott se kell kiadni a szabadságot előtte.
2021. márc. 17. 07:23
 5/15 A kérdező kommentje:
Munka törvénykönyvében hol van leírva, hogy ki kell adniuk a szabikat, akkor fogalmazzunk így (nem én veszem ki, ők adják ki), mielőtt állásidőre küldenek valakit? Más fórumban azt olvastam, hogy nem vesznek el a szabik állásidőnél, tehát akkor mi a helyzet?
2021. márc. 17. 07:33
 6/15 anonim ***** válasza:
73%

Mi az, hogy nálatok 60% az állásidő?


Amúgy nincs leírva sehol, minden cég úgy csinálja, ahogy akarja.

7 nap szabadsággal rendelkezel te! A többit a cég adja ki ahogy szeretné!


Pl egy hónapra nem tudok munkát adni az embereimnek, és tudom, hogy ebben az évben ennyi leállás lesz összesen, akkor kiadom a szabikat és kész.

Ha egy hónap állásidőt fizetnék, akkor ebben az esetben az kvázi plusz egy havi bérköltségbe kerülne nekem az idei év. Semmi értelme nem lenne így csinálni!

2021. márc. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Munka törvénykönyvében hol van leírva, hogy ki kell adniuk a szabikat, akkor fogalmazzunk így (nem én veszem ki, ők adják ki), mielőtt állásidőre küldenek valakit?

-sehol nincs leírva, mert nem kötelező előtte kiadni, de nem is tilos! A cég dönti el, hogy csinálja. De ezt már feljebb leírtam.



Más fórumban azt olvastam, hogy nem vesznek el a szabik állásidőnél, tehát akkor mi a helyzet?

-ha állásidőn vagy, akkor nem fogy a szabadság. Mit nem értesz ezen?

2021. márc. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Persze értem, hogy a cég adja ki a szabikat, de azért te is tudod, hogy gyakorlatban, ha a cég adná ki akkor ő nyugdíjaskorodig január-februárban adná ki lévén általában akkor van a legkevesebb munka, ergó nagyon boldog és produktív munkavállalók lennének, biztos sokáig lojálisak maradnának a céghez.

Nyilván az állásidő alatt nem fogy a szabi.


Ilyen nincs, hogy cég válogatja, ha nincs leírva a munka törvénykönyvében és a kollektívben akkor ilyen nincs, hogy ki kell adnia a szabikat, amivel ő rendelkezik. Egy cég nem az állam, nem hozhat törvényeket.

Ha ez így le lenne írva, hogy igen az állásidő előtt kiadjuk a szabikat, akkor megértem, de ilyen nincs ezt te is érzed, hogy normális jogállamban olyan nincs, hogy egy cég ezt csinálja a másik meg amazt. Egy cégnek én eladom a szaktudásomat, időmet, ő ezért fizet. Win-win helyzet, az, hogy ma Magyarországon úgy használják ki az embereket, ahogy akarják, az azért van, mert egy birka nép vagyunk és azt adnak be amit akarnak. Ha a főnök azt kéri még vasárnapi ebédet főzök neki, lemegy kutyusba. Közös megegyezésnél is milyen elterjedt tévhit, hogy nem jár végkielégítés, ezt is kihasználják a cégek. Ott közös megegyezés van, abban egyeztek meg, amiben akartok, ha te mondjuk 10 év után közös megegyezésnél szeretnél végkielégítést, mert igenis hozzátettél az adott vállalkozáshoz, profitot termeltél, akkor addig nem írod alá, mit tud csinálni? Kirúg? Hát azt meg kell indokolni, az nem indok, hogy nem írja alá a közös megegyezést. Amíg ilyen sötétség és félelem van, akkor igen, sokan elhiszik amit írsz, hogy a vállalkozás úgy csinálja, ahogy akarja.


Igen nálunk 60%-ot fizetnek állásidőre.

2021. márc. 17. 08:05
 9/15 anonim ***** válasza:
73%

Nincs megszabva, hogy mikor adja ki a szabit, fogd fel! És igen, lehet, hogy az egyik cég így csinálja, a másik pedig úgy. Nincs ebben semmi különös!


Inkább azon pattogj, hogy miért csak 60%-ot fizetnek... Máshol ez 100%, az nem zavar?

2021. márc. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
73%

Tisztázzuk a fogalmakat!

Állásidő: te bemész a céghez, nincs munka, hazaküld.


Miért baj neked, ha több szabit kiad, mint amennyi időarányosan járna?

Hol van az leírva, hogy időarányosan kell kiadni a szabit?

Azt tudtad, hogy a túlvett szabiért nem követelhet megváltást a munkáltató?

2021. márc. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!