Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jogász/Ügyvéd mennyire jó...

Jogász/Ügyvéd mennyire jó szakma külföldre való költözéshez?

Figyelt kérdés

A lehetséges országok ahol letelepednék: Ausztria, Svédország, Norvégia, Dánia, Svájc, Hollandia.

Még tanulok, szóval még nincs szakmám, de ha meglett, utána tervezek majd kiköltözni.

Hogyan lenne érdemes kimenni? Amint megvan a szakmám és ott kezdjek dolgozni, vagy először szerezzek itthon tapasztalatot? És ez külföldön mennyire számítana jónak? (Milyen nehéz vele munkát találni, elhelyezkedni, milyen a fizetés stb)


2021. márc. 17. 22:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Itthon benyalod a jogot aztán egy skandináv országban kezdheted elölről. 🙃
2021. márc. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Nem igazán jók ezek, mivel a jog

országspecifikus dolog...

2021. márc. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

Ennyi erővel menj el MÁV kalauznak és tanuld meg az összes állomás nevét Miskolc-Tornanádaska között (tudni kell)!

Aztán menj ki Svédbe ezzel a tudással, biztos fog valakit érdekelni.

Bocs, de ez így felejtős.

Programozz, legyél mérnök, de joggal külföldre menni elég necces.

2021. márc. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Na jó mondjuk ebbe valamiért tényleg nem gondoltam bele, nem is értem miért.

"Programozz, legyél mérnök" Jó lenne, csak a matek tudásom kb. a 0-val egyenlő, már évek óta csak valami csoda folytán nem buktam meg. Tehát mindenképp valami olyan szakmát akarok, amihez nem kérnek matekot.

2021. márc. 17. 22:53
 5/11 anonim ***** válasza:
24%

Na jó mondjuk ebbe valamiért tényleg nem gondoltam bele, nem is értem miért


Mert nem vagy túl magas szinten értelmileg.

2021. márc. 18. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
25%
Legyél könyvelő azzal egy pár év után lehet menni külföldre
2021. márc. 18. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%
Amúgy jogaszkent itthon is jól lehet keresni. Nem kell külföldre menni....
2021. márc. 18. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%
Tanulj EU jogot és nemzetközi jogot. Aztán menj el egy EU-s vagy nemzetközi szervhez dolgozni. Külföldön is fogsz élni és jó fizetést is fogsz kapni.
2021. márc. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#5

Örülök, hogy pár mondatomból el is döntötted, hogy milyen értelmi szinten vagyok. :D

Egyébként mibe nem gondoltál bele? Csak mert idézőjelt nem látok sehol, csak leírtad ugyan azt a mondatot, amit én is. Akkor én most belédköthetek, hogy műveletlen vagy?

2021. márc. 18. 12:20
 10/11 anonim ***** válasza:
84%

Sokan mondják, hogy jogászok úgyse mehetnek külföldre, mert nem ismerik a fogadó ország jogát és így totál szívás lenne. Szerintem nem vesznek figyelembe valamit, ami sokkal fontosabb ennél: a nyelvismeret. Nyilván ahova mész, annak az országnak többé-kevésbé beszéled a nyelvét. Ráadásul viszed a magadét is, meg jó esetben még 1-2 plusz nyelvet, ami simán versenyelőnyhöz juttathat egy ottani, és mondjuk csak a hazai nyelvet beszélő jogászhoz képest. A jog maga már nem olyan nagy szám, egyrészt a kontinentális jogban rendszerszinten elég sok a hasonlóság, másrészt úgyis gyakran változik. Pl. ha valaki 2011 óta nem követte a magyar jogot, eléggé meglepődne most, kb minden fontosabb törvényt lecseréltek.

Az az igazság, hogy mi jogászok vígan megvagyunk a hazai piacon. Egyszerűen jól elvagyunk a langyos vízben, és ha megkérdezik, miért nem megyünk külföldre, egyszerűbb erre az eltérő jogszabályos sz.rságra fogni..

2021. márc. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!