Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire kockázatos nagyobb...

Mennyire kockázatos nagyobb városba költözni és munkát keresni mostanság?

Figyelt kérdés

Részemről a legnagyobb kockázat az albérletbe beleölt pénz, amely nem jön vissza ugye, ha meg munkát sem találok akkor pedig tiszta ráfizetés.

Namost, ha viszont lenne munkám, legalább tudnék miből gazdálkodni is. Az sem lenne baj ha 0-ra jövök ki, de már egy olyan helyen vagyok ahol több a lehetőség az előrelépésre, mint ott ahol most vagyok. Itt kb 0 az esély mindenre.

Kecskemétre gondoltam első sorban, mivel ott van a Mercedes gyár amely közvetve is sok munkát ad arra felé az embereknek. De most ugye járvány van meg korlátozások vannak.

Mekkora az esélye hogy elfogadható állást találjak?


Ami fontos: éjszakai melót nem szeretnék, és kb a legolcsóbb albérleteket keresem (60-70). Egyébiránt normál emberi munkát keresek konkrét képzettség nélkül, legalább 180 nettóért (kevesebbért nem éri meg).


2021. márc. 18. 18:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nyílván kockázatos, főleg a mostani helyzetben. Egyrészt állást se könnyű találni és garancia sincs rá, hogy megtartod, mert ha leépítős jön először az újakat szokták elküldeni.


Amúgy ha albérletre számolsz 70-et, ahhoz jön a reszi, ami simán megvan 100ezer. Kajára alsó hangon elmegy 60-70, akkor még nem vettél ruhát se, bérletről nem beszélve, szórakozni se voltál és egyéb váratlan költség se fér bele, mert már 0-n vagy. Nem beszélve arról, hogy így a jövőd is kilátástalan, mert örülsz, ha kijössz 0-ra, de félretenni nem tudsz.


Én a szülökkel élek még, szeptemberben tervezem a költözést, először albi, aztán majd lakás hitelre. Neked is hasonlót javasolnék inkább, mert amit írtál az elég necces.

2021. márc. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nos, valójában mi is ezt szeretnénk. Először albérlet, aztán ha összejön egy jobb állás, akár mindkettőnknek (2en vagyunk), arra már tudnánk CSOK-ot igényelni. Csak elindulni nehéz nagyon, de ha itt maradunk ugyanolyan kilátástalan marad a helyzetünk mint most. Egyszerűen más megoldást nem tudunk elképzelni annak érdekében hogy 1-ről a 2-re jussunk.
2021. márc. 18. 19:23
 3/16 anonim ***** válasza:
Az teljesen más, ha ketten vagytok, úgy már van értelme. Viszont Kecskeméten ilyen olcsó az albi, hogy 60-70ezer között van és kettőtöknek az megfelelne?
2021. márc. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
mi a nyáron fogunk egy nagyvárosba költözni. munka remélhetőleg meg lesz oldva (áthelyeznek), az albérlet se tűnik problémának. én inkább a konkrét költözés miatt aggódok egy kicsit (költöztetőcéget kell majd találnunk)
2021. márc. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én Pestre költöztem, de csak akkor, amikor már tuti volt a munkahely.
2021. márc. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Niértnem munkát keresel előszőr?
2021. márc. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Először keress munkát. De úgy, hogy tutire felvegyenek, kvázi aláírt szerződéssel költözz már csak oda.

És igen, kockázatos elköltözni, főleg ha nincs kifejezetten jó, keresett szakmád.

2021. márc. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Ide Kecskemét úgy 120 km-re van. Hogy keressek állást ha ott sem vagyok?
2021. márc. 19. 12:50
 9/16 anonim ***** válasza:
Nincs vonat? Busz? Telefon? Internet?
2021. márc. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

De van. Sőt kocsim is van. De mit mondjak nekik? Elmegyek egy interjúra, tegyük fel hogy felvesznek. Mire lerendezek egy albérletet meg a költözködést, az alsó hangon 2-3 hét. Annyit nyilván nem fognak rám várni.

Vagy rosszul gondolom?

2021. márc. 19. 13:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!