Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen szakmát éri meg tanulni?

Milyen szakmát éri meg tanulni?

Figyelt kérdés
Erősen gondolkozom, hogy nem kezdem el most szeptemberben az egyetemet, hanem még előtte 1 szakmát tanulnék... Nyilván azt csinálja az ember szívesen, amit szeret. Melyek azok a szakmák, amikre van kereslet vagy esetleg hiányszakmának számítanak?
2021. márc. 23. 18:11
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Mélyvízi bádogos burkoló
2021. márc. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Asztalos, kőműves, burkoló, szobafestő

Nem tudom hogy hiányszakmák-e, de állandóan van munkájuk

Én már nagyon bánom hogy érettségi után nem tanultam ki valamelyiket, asztalos szívesen lennék

2021. márc. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Milyen szakra mész? Abból már el lehet dönteni érdemes-e.


Szerintem szakmát sem lehet csak aszerint tanulni, hogy mire van kereslet, a saját preferenciáid (tűröd a kinti munkát vagy kemény fizikai munkát vagy kevésbé, milyen kézügyességed, műszaki érdemlőséded van) ugyan úgy fontosak.

2021. márc. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Azért egy okj jegyzéket nézz meg, 2021-től sok szakma 2-3 féléves, nem pár hónap alatt megszerezhető.
2021. márc. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezekkel mind tisztában vagyok... a jegyzékkel és a saját beállítottságos résszel is. Gyógytornásznak tanulnék, de nem feltétlenül maradnék a szakmánál az eü mellett. Amúgy lányként jól kereshetnék burkolóként :D
2021. márc. 23. 18:41
 6/10 anonim ***** válasza:
41%
Kőműves, bádogos , burkoló most keresett.
2021. márc. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%

Az a probléma, ha belemész a szakma tanulásba, akkor könnyen hozhatja úgy a sors, hogy benne ragadsz valamiért. Én inkább az egyetemet és a nyelvtanulást nyomatnám ezerrel. A lányomnak is ezt mondanám. :)


Az egyetem és a szakma tanulás két külön dimenzió, legalábbis a fiús szakmák esetén... egy csomó olyan ember között leszel akik nem motiváltak abban hogy felsőoktatásban tanuljanak, ez pedig nem lesz jó hatással a motivációdra. Velem ez történt.


De ha mindenképpen ezt az utat akarod akkor: masszőr, gyógytornász esetleg szakács, vendéglátós.

2021. márc. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kőműves, burkoló, szobafestő, asztalos, ács, bádogos, villanyszerelő, gáz szerelő (ez nagyon jól jövedelmez), vízvezeték szerelő.
2021. márc. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem az a cél, hogy benne ragadjak. Egyetemet fogok járni mindenféleképpen, viszont ha akkor is lesz még ez a covidos dolog... Nem szeretnék úgy egyetemre járni, hogy nem ismerem meg a szaktársaimat, végig laptop előtt ülők... Félek, hogy esetleg engem is vezényelnének kórházba, mivel ez is eü-s képzés. A munka nem büdös, viszont lelkileg nem bírnám ki azt a kórházi légkört. Vannak elképzeléseim, hogy esetleg mik jöhetnének szóba, de a családom egy része nem igen támogatja. Kívülállók viszont lehet tudnak olyan ötletet mondani, ami még jó is lehet nekem. Gyógymasszőrön gondolkoztam, de ott az első év teljes mértékben ápolónak képez, aztán a 2.-ban van kimondottan a gyógymasszőr része. Nem biztos, hogy menne, mert a tűtől félek, egy injekciót képtelen lennék beadni, nemhogy vért venni. A gyógytornász képzés csak egyetemi képzésként van.
2021. márc. 23. 21:43
 10/10 anonim ***** válasza:
A programozók megindokolhatnák, hogy melyik szakmát miért pontozták le.
2021. márc. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!