Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit gondolsz, mire van nagyobb...

Mit gondolsz, mire van nagyobb igény: gyógypedagógusra vagy marketingesre?

Figyelt kérdés

Pályaválasztásnál (főleg a jelenlegi helyzetet tekintve) melyik irányba terelnéd a gyermekedet?

Szerintem mindegyik pályának megvan a maga szépsége, viszont kíváncsi vagyok rá, hogy szerintetek melyiknek van nagyobb jövője, melyikből lehet jobban megélni, könnyebben elhelyezkedni, stb.?



2021. márc. 24. 15:17
 1/4 anonim ***** válasza:
54%
Marketing. Arra szükség van a gyógypedagógusnak is (miért téged válasszanak?). Bár fogalmam sincs, hogy mit csinál egyébként.
2021. márc. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%

Én mindenféle pedagógia pályától óva inteném a gyerekem, főleg ha ebben az országban tervezi a jövőjét


Ezt azért mondom mert láttam pályakezdő, friss diplomás tanítónéniket alig 1-2 év alatt teljesen leépülni mert nem voltak tisztában vele hogy mit vállaltak. Nem voltam mintagyerek de messze nem a legrosszabbak közé tartóztam és ez a környék egyik jobb nevű iskolája volt Budapestől nem messze, kb. 15 éve, azóta szerintem rosszabbak lettek a mostani kölykök, a szülőkről már ne is beszéljünk.

Nem tudom mennyi türelme és milyen az idegrendszere a lányodnak de pl. az autista gyerekek sokkal rosszabbak lehet foglalkozni és nagyon rossz lesz neki ráébredbi 24-25 évesen hogy rohadtul elege van már és nem tudja ezt csinálni a nyugdíjig, aztán meg pánikolni fog hogy hogyan kezdhetné újra...

A fizetésről meg ne is beszéljünk...

2021. márc. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ebből a kettőből egyértelmű, hogy marketing, főleg, hogy gazdasági végzettséget ad, amiből aztán akár el is lehet hajózni más vizekre is.


Gyógypedagógusként az állad is felkopik.

2021. márc. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Én gyógypedagógiát tanulok és valóban nem mindenkinek való. Sőt, néha én is elgondolkozom, hogy talán kéne egy B terv is, mert sajnos itthon tényleg nem a legjobb a helyzet. Ennek ellenére szeretem a képzést, szerintem nagyon érdekes és színes, és nekem legalábbis jól esik, hogy segíthetek vele másoknak. Nekünk mindig mondogatják, hogy rengeteg betöltetlen állás van, már a végzős hallgatókat is elkapkodják, szóval ilyen szempontból nem kell aggódni. Egyébként Budapesten 8 szakirány közül lehet választani, szóval mindegyik irány elég más, a logopédia például nem hinném, hogy annyira stresszes lenne, bár én nem azt tanulom. Szakiránytól függően a korai fejlesztéstől kezdve a felnőttekig szinte bármilyen korosztállyal lehet foglalkozni, szóval nem csak iskolában lehet vele elhelyezkedni, hanem akár magánban vagy alapítványoknál is, ami nekem legalábbis nagyon szimpatikus. A marketingről nem tudok sokat sajnos, csak gondoltam, megosztom az én tapasztalataimat is :)
2021. márc. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!