Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Penzugy, szamviteli teruleten...

Penzugy, szamviteli teruleten melyik orszagban a legjobb letelepedni? Svajc, Ausztria vagy Nemetoszag?

Figyelt kérdés

Most vegeztem az egyetemen, gazdalkodas es management szakon, es tavaly szeptember ota dolgozok az egyik big4nal auditorkent. Szeretnek a szezon utan elkoltozni a 3 orszag egyikebe, mivel nemetul beszelek a legjobban, es ossze sem hasonlithato a kint kapott fizetes az ittenivel. Mindharom orszagban keresnek auditorokat, nagyjabol hasonlo kovetelmenyekkel. Nekem legjobban Svajc tetszene, de kicsit aggodok a megelhetesi koltsegek miatt. Az osztrakokkal nem volt eddig emberileg olyan jo tapasztalatom, viszont kozelebb van a csaladhoz. Nemetorszag pedig hatalmas, eg es fold ket Bundesland kozott a kulonbseg.

Ki mit tanacsol? Elsosorban a banki/biztositoi audittal szeretnek foglalkozni, eddig sajnos inkabb termelo cegeken voltam.

márc. 26. 14:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyértelműen Svájc.
márc. 26. 16:04
 2/6 anonim ***** válasza:
Előbb tanuld meg az ottani jogszabályokat..
márc. 26. 16:23
 3/6 anonim ***** válasza:

2. Én pénzügy-számvitelt végeztem és én is hasonló területen dolgozom.

A szakmában ez pont ugyanolyan, mint a jogászoknál, hogy az egyetemen csak az itteni magyar szabályokat tanulod meg. Mindegyik országnak totál más lehet a számviteli rendszere, a kismillió rá szabott törvénye. Tehát ha nem Magyarországon akarsz dolgoznod, akkor súlyosan bele kell merülnöd a választott ország törvényeibe, szabályaiba és azokat is megtanulni, valószínűleg különbözeti vizsgát tenni belőlük. Egy ilyen tanfolyam fél-1 év is simán lehet, még mielőtt elkezdhetsz egyáltalán abban az országban dolgozni.

Nem tudom ezzel eddig tisztában voltál-e, de úgy tűnt hogy inkább nem.

márc. 26. 17:34
 4/6 A kérdező kommentje:
Junior auditor pozikra jelentkeztem kint is, nem volt elvaras a helyi szamvitel ismerete.. ami elvaras hogy munka mellett CPA..
márc. 26. 19:18
 5/6 anonim ***** válasza:
Svajc, es itt Zürich. A megelhetesi költsegek miatt nem kell aggodnod, mert a fizetesek olyanok, hogy azokbol jol meg lehet elni.
márc. 30. 10:18
 6/6 anonim ***** válasza:
Svájcot ajánlom én is. De valamiben nagyot kell mutatnod, mert erős a konkurencia.
ápr. 9. 02:32

Kapcsolódó kérdések:

Minden jog fenntartva © 2021, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!