Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a sikeres önéletrajz titka?

Mi a sikeres önéletrajz titka?

Figyelt kérdés

Szeretnék önéletrajzot készíteni de elakadtam.

Eddig a Profession önéletrajz készítőt használtam, de egyik minta sem tetszik valahogy mert feltünteti mindnél az utolsó munka tapasztalatot és ha más munkát pályázok meg az meg hülyén mutat szerintem mint ha jelentkeznék eladónak és közben a nevem alatt meg operátor szerepel, nem?

Hogy kell egy sikeresnek tűnő önéletrajzot készíteni és hol érdemes?

Sajnos nem a szakmámban dolgoztam és mondhatni össze vissza.

Sok helyen rövid ideig voltam, valahol csak 1 hétig de itt van meg a kilépő papírom amit szoktak kérni de ezt nem szeretném beírni de más munkahelyen meg nem voltam 2020-ban és ott üres hely lenne ekkor mi a teendő?

Nagyon válogatós vagyok és iskolás korom óta nem tudom igazán mi szeretnék még lenni, vagy mit dolgoznék de az eladói munka kör tetszett végülis a legjobban és ott voltam nagyon sokat és továbbra is eladó szeretnék lenni és ebben van tapasztalatom is.

Profilképet már csináltam ami szolid és nem facebook kép stílusú.

Milyen más önéletrajz szerkesztő van még ahol érdemes készíteni és hogy kell?

Szeretnék végre találni egy sikeres állást és ott lenni több évig akár, mert sajnos legtöbb időm is egy helyen 8-10 hónap lehet. Akkoriban kissé zavarodott voltam mentálisan de összeszedtem magam!

Szeretnék írni egy sikeres önéletrajzot, hol és hogy fogjak neki?

Akik találtak munkát hol készítettek önéletrajzot?

Professiont ne mondjátok, mert az összes mintát megnéztem és mindnél feltünteti az utolsó munkakört a nevem alatt és azok a körös profilképek valahogy nem tűnnek komolynak nekem legalább is.



2021. márc. 26. 20:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Csináld meg te magad a saját önéletrajzodat. Word?

Ott azt szinezel, meg azt teszel bele, meg hagysz ki, amit akarsz.

De amíg nem tudod, hova szeretnél menni dolgozni, addig teljesen mindegy. Az önéletrajzot, meg a motivációs levelet arra a helyre kell szabni, ahova jelentkezel.

2021. márc. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
43%

1 oldal, tagolt, lényeg van benne, gyorsan áttekinthető.


Senkit se érdekel a hobbid, tapasztalatod annál inkább.

2021. márc. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Hát, ez sem biztos....

Vannak helyek, ahol igenis számít.

Sokszor nem tapasztalat a fontos, hanem bizonyos képességek, mint az alkalmazkodóképesség, a csapatmunka, az önállóság, a felelősségvállalás.

Ha az a hobbid, hogy sorozatokat nézel, azt mondjuk tényleg ne ird bele...:D

2021. márc. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%

"Senkit se érdekel a hobbid"


Attól függ mi a hobbid. Nyilván elsődleges a munkakörnek megfelelő tudás. De adott esetben jól hangzik, ha olyan hobbid, érdeklődési köröd van, ami elősegítheti a munkádat vagy csak szimplán jó benyomást kelt az emberekben.


Most itt nyilván nem arra kell gondolni hogy "szeretek filmet nézni meg zenét hallgatni" mert azzal tényleg nem lesz senki előrébb.

2021. márc. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%
Amúgy nincs olyan, hogy "sikeresnek tűnő önéletrajz". Főleg nem akkor, ha még a korábbi munkatapasztalatod is szégyelled bele írni.
2021. márc. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

5.te nem szégyellnéd beírni olyat ahol csak egy hetet voltál?

én azért nem akarom mert nem volt fontos része az életemnek.

nem ilyen irányban szeretnék amúgy sem tovább lépni.

egy hét meg hülyének néznének volt is rá példa hogy ezt is kiírtam azt kérdezősködött hogy mi a garancia hogy innen se fogok elmenni, nem értette amiket mondtam és egyből buktam az interjút látszott az arcán...

2021. márc. 26. 22:06
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam egy helyen, ahol csak 1 hónapot maradtam, majd próbaidő alatt felmondtam, mert a hely nem felelt meg az elvárásaimnak. Én sem írtam bele az önéletrajzomba, mert nem nevezném soknak azt az egy hónapot, habár releváns tapasztalat volt, de mégsem akartam feltüntetni. Állásinterjún kérdezték mit csináltam a holtidőben, és elmondtam, hogy dolgoztam egy hónapot, de kevés volt a munka és szakmailag nem jelentett kihívást, szeretem, ha a munkám kitölti a napomat és ezért vagyok most itt, mert tudom, hogy ez a hely minden szempontból megfelelne nekem. Nyilván nem szó szerint fogalmaztam így, hanem az adott intézményre szabtam és sokkal választékosabban, de tetszett nekik a hozzáállásom és semmi kamu dolgot nem mondtam. Még ott rögtön fel is vettek.

Én az önéletrajzomat a Canva-n csináltam, szerintem jól személyre lehet szabni. Szerintem is a tapasztalat a legfontosabb, még ha nem is részletezed az összes munkahelyed, simán megjelölhetsz egy időintervallumot amiben dolgoztál és ott felsorolni, hogy milyen feladataid voltak és milyen skillekre tettél szert, persze a sablon skillek felsorolása felesleges. Amelyik tapasztalatban pedig nincs köze a megpályázott álláshoz, az nem releváns és azt nem feltétlen kell feltüntetni.

Igazából az interjún kell őket meggyőznöd, hogy te vagy a legalkalmasabb arra a pozícióra és el sem tudnád képzelni, hogy mást csinálj. Jól készülj fel mindenféle kérdésre és akkor ki tudod menteni magad a kínosak alól.

Sok Sikert!

2021. márc. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Jobangel.hu/blog - neki nagyon jó tippjei vannak
2021. márc. 27. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
49%
Egy oldalnal ne legyen tobb csak a munkaho, kapcsolodo relevans informaciokat ird bele.
2021. márc. 27. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!