Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mégis hogyan kéne munkát...

Mégis hogyan kéne munkát találnom?

Figyelt kérdés

Befejeztem az iskolát, leérettségiztem. Mihelyst a kezembe fogtam, munkakeresésnek álltam. (Pont itt toppant be a korona első hullámának csúcsa.) Továbbtanulás nem jöhetett szóba.

Az elmúlt lassan 1 évben 150+ jelentkezést biztosan leadtam (van, ahova többször).

Összeszámoltam. 8 helyről hívtak összesen. Abból 3 interjú lett, ahol nyíltan kijelentették, hogy pályakezdőségem miatt a sor végén vagyok, majd tapasztaltakat választottak. További 4 hívásnak a lényege: csak érdeklődtek, biztosan pályakezdő vagyok-e...mivel igen, nem kellettem. Egyetlen egy pályázatból lett 2 próbanapom, ahol imádtak az emberek...de jelentkezett egy tapasztaltabb, aki tudta kezelni a pénztárgépet. (2 nap után még zárni nem tudtam teljesen egyedül.) Így a főnök őt vette fel, mivel engem meg kellett volna tanítania a használatra, illetve felügyelnie kellett volna.

2 gyárba ismerősök beajánlottak mondván, ez tuti meglesz...sosem kerestek.


Hogyan kéne munkát találnom? Tapasztalatot kéne szereznem...de azt csak akkor tudok, ha felvesznek.


Mielőtt megtámadtok, hogy csak érettségim van...itt a legtöbbeknek az sem. A tapasztalat dominál. Minnél több oldal az önéletrajzod, annál nagyobb az esélyed. Kiemelten, ha ajánlanak.


Valamint hozzáteszem...az összes ismerősöm ajánlattal, közvetlen ismertséggel szerzett munkát...így nem tudom, mit tehetnék.



2021. márc. 27. 18:24
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
80%

Egyszerüen folytatni kell a jelentkezéseket, a próbanapokból is tanulsz (habár nem egészen értem, miért nem tudtad két nap alatt megtanulni a zárást, az azért nem annyira nehéz), egyre rutinosabb leszel.

Ez sajnos idöigényes dolog, de azért ha gyárba sem vesznek fel, akkor valami nem stimmel az életrajzoddal (és nem igaz, hogy minél hosszabb, annál jobb), vagy a fellépéseddel.

Esetleg felajanlhatod, hogy praktikumra mégy, ahol ugyan elvileg csak jelképes a fizetés, de tapasztalatot ad.

2021. márc. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 A kérdező kommentje:

#1 - 10 perc alatt zavarta le a zárást mondván: "pár nap alatt beletanulsz". Egyszer pedig nyitottam. Így érthetőbb egy fokkal?

Az önéletrajzomat többen megnézték, igényes...de nem tudok többet írni, mint ami van. Fellépésem pedig 1 volt, mint írtam...ahol imádtak, tényleg. De a tapasztalat dominált.

2021. márc. 27. 18:38
 3/63 anonim ***** válasza:
98%
Kamuzz. A leírtak alapján nem maradt más. És az ismerőseid ajánljanak be valahová.
2021. márc. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 A kérdező kommentje:

#3 Szegényeimet körbe futtattam, 1 helyen lehet üresedés, arra várok éppen.

Tudnál segíteni? Mit tudnék hazudni?

2021. márc. 27. 18:47
 5/63 anonim ***** válasza:
43%

Szerezz valami végzettséget.

Érettségivel, nulla szaktudással semmire nem mész. Az nem mentség, hogy másnak az sincs, mert ahogy látod, ez is kevés


Közben meg azt kellene megvizsgálnod, vajon mi a gond veled, hogy még gyártósori biorobotnak sem vagy jó. Mert az már aztán nem a pályakezdőségen múlik

2021. márc. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 A kérdező kommentje:
#5 Végig olvastad egyáltalán? Nem tudom, hogy lehet bennem a hiba úgy, hogy nem is láttak, hallottak. Másrészt...sajnos nem áll módomban továbbtanulni, ahogyan írtam is. Hiába szeretnék.
2021. márc. 27. 18:50
 7/63 anonim ***** válasza:
100%
3 vagyok, küldd el a CVdet név nélkül, és kitalálok valamit. Meg egy linket hogy milyen állást szeretnél kb.
2021. márc. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
64%

Végigolvastam.

Mi a kifogás a tanulással szemben? OKJ? Esti, Levelező képzések?


Ha még gyári munkára sem hívnak be, akkor az önéletrajzot pl. meg kellene mutatni pártatlan embernek is.

2021. márc. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
71%

Ha gyárba sem hívnak be, akkor az önéletrejzod vagy a jelentkezésed szövege, formája nem megfelelö.

A túl hosszú, agyonmagyarázott életrajz a legtöbb helyen arr jó, hoy egyböl megy a kukába!

2021. márc. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 A kérdező kommentje:

Sajnos a korona miatt most nem indulnak bármilyen vizsgák (legalábbis, amiknek utána néztem). Másrészt nincs rá pénzem...ezért kéne munka. Bármilyen. A pénzből tudnék tanulni, jogsit tenni, stb.

Az ismerőst megkérdeztem, kit vettek fel a gyárba. Egy fiatalembert, aki előtte már dolgozott gyárban, és szintén beajánlották. Ennyin múlott.

2021. márc. 27. 19:04
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!