Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjúra, hogy illik...

Állásinterjúra, hogy illik megjelenni és viselkedni?

Figyelt kérdés

Sokszor volt, hogy interjúra tipikus utcai szerelésben mentem mint farmer meg kapucnis kardigán és lehet ez is ok volt, hogy nem engem választottak, de máshol meg egyből felvettek ilyen öltözékes embert.

Most azért komolyabb vagyok mint annó és szeretnék egy komoly interjút adni ha kiválasztanak.

Önéletrajzom is igényes, összeszedett.

Átlagos alkatom van, vékonyabb igaz de átlagos.

Szemüveges vagyok, de ez sehol nem volt hátrány.

Nekem valamiért a természetes állás interjús öltözet a tipikus fehér ing és fekete vagy sötétebb nadrág meg elegánsabb cipő, néhány ékszer mint fülbevaló, szolidabb nyaklánc.

De lehet ezt iskolai alap öltözéknek tekinthetik?

Egyszer láttam egy 40-es nőt aki bohókás ruhában jelent meg, amin pompomok lógtak le és felirat is volt rajta...

Viszont most ugye már melegszik az idő, levehetjük a kabátokat, kardigánokat de mi van ha hideg idő lesz az interjú napjakor.

Akkor is lehet igényesen öltözi ha kabát van rajtad és alatt mi lenne csinos?

Amúgy nem komoly állásokra jelentkezek de szeretném az elvárt szintet adni ha állás interjúra mennék.

Ti hogy öltöztök állás interjúkra lányok?

Esetleg ehnyébb parfüm is lehet a szerelésbe?

Még nem hívtak de ha hívnak szeretnék felkészülten érkezni.

Meg a táska az elengedhetetlen tartozék, milyen táskában lennék elegáns?

Van egy kisebb fehér hátizsákom, vannak oldaltáskáim bár azokat utálom, de én hátizsákos vagyok az is elhet elegáns?

Miket érdemes vinni állásinterjúra az alap dolgoknál kívül?

Hogy kell viselkedni ott ha kicsit szorongó típus vagy?



2021. márc. 28. 19:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért eléggé függ a pozíciótól. Ha mondjuk stratégiai beszerző igazgató lennél, a kapucnis hoodie nem ajánlott. Egy barber shopba meg az öltöny nem kell.

Klasszikus irodai állás interjújára azért mindig szépen fel szoktam öltözni.

2021. márc. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

1-Eladói, raktáros állásokra jelentkezek leginkább.

nem irodai az biztos :)

lány vagyok egyébként.

2021. márc. 28. 19:11
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Sztem ilyen állások esetén inkább visszatetszo, ha "túlöltözöd" az interjút.

Farmer, pulóver, kabát. Ennyi.

2021. márc. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

3.az amit leírtam a fehér ing és fekete nadrág túloltözött?

Csak ennyi lenne meg amiket írtam ékszerek de azokat amúgy is hordok néha.

2021. márc. 28. 19:19
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tűnik túl soknak, de az is elképzelhető, hogy nem emiatt vettek fel mást.
2021. márc. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

lehet.

most azért olyan állásokra jelentkezek amikre esélyem van és tapasztalatom is van benne.

de a többi kérédsemre is kérhetek válaszokat?

2021. márc. 28. 19:36
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az előző válaszadók nagyon jól leírták, mindig az adott poziciotol függően kell megjelenni az állásinterjún. Egy raktarosi pozinal nem szükséges elegánsan feloltozni, de nyilván elvárt az igényesség, hogy nem szakadt ruhákban jelensz meg. Nem gondolom hogy azért ne vennének fel mert tuloltozol az interjúra, de valószínűleg megkerdeznek hogy milyen esküvőre mész utána.

Így a többi, kiegeszitokre vonatkozó kerdeseid se nagyon relevánsak, nem fogjak őket érdekelni hogy milyen taskad viszel.

Egy kivétel van, mivel említetted az eladói pozíciót, ha tegyük fel egy luxusterméket áruló boltba mennél eladónak, akkor érdemes olyan öltözetbe menni amiben ott nagyjából dolgozni szokás.


Különösebben semmi pluszt nem szokás vinni interjúkra, maximum füzetet és tollat hogy ha kell akkor tudj jegyzetelni. Minden mást majd a belepesnel fognak kérni, de azt majd ok pontosan elmondják.


A stressz az természetes, de ha raktári munkákra jelentkezel akkor senki nem fog téged stresszinterjuztatni meg logikai esettanulmanyokat megoldatni. Egyszerű lesz, te elmondod hogy milyen tapasztalataid voltak, ok elmondják hogy milyen lenne a pozíció és ha megfelelsz az elvárásaiknak akkor felvesznek.

Sok sikert!

2021. márc. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

köszönöm!

:)

nem csak raktárira de ez is reveláns mint ami volt tapasztalatom de leginkább eladói munkákra jelentkezek boltokba élelmiszer meg ilyen nem ékszeresbe :D.az túl komoly nekem.

2021. márc. 28. 21:34
 9/11 A kérdező kommentje:

kabátot amúgy leszokás venni az interjún ha hid van kint és gyors az interjú?

sokszor volt hogy rajtam maradt de nem tettek megjegyzést.:D

elfelejtettem levenni mert gondoltam gyorsan megleszunk ésmeg is voltunk.

2021. márc. 28. 21:35
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondom hogy igen, hogy ha kabátban ülsz ott előttük azzal azt a látszatot keltheted hogy te csak gyorsan beugrottal aztán már mennél is tovább.

De ezek a részletek inkább az osszbenyomásukat befolyásolhatják kis mértékben. Nem fog oda szólni a kollégájának utána hogy hé te, nem fogod elhinni, ez a lány kabátban volt állásinterjún.

2021. márc. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!