Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A Volánbusznál létezik ilyen,...

A Volánbusznál létezik ilyen, kezdőként?

Figyelt kérdés

Létezik olyan hogy én le szeretném rakni a c-d kategoriat, aláirok peldaul 2 évet a Volánnal,hogy a jogsi megszerzése után ottleszek 2 évig minimum..és akkor ők finnanszirozzák a jogsikat?

Esetleg ez esetben kötni kell “tanuló” szerződést is? Amire jár valamennyi ösztöndíj?


Pl BKK oldalán láttam,hogy van ilyen,hogy tanuló szerzödés ösztöndíj stb..

Azert kérdezem Volánnál is igy megy e?



2021. márc. 30. 20:34
 1/7 anonim válasza:
engem is érdekelne
2021. márc. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Korábban volt hasonló kezdeményezés, de elkaszálták, mert a jelentkezők nagyrésze vagy nem tudta lerakni a C-t + páv-ot vagy lelépett amint meglett.
2021. márc. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az OFA honlapját figyeld. Bizonyos időközönként indítanak tanfolyamot, viszont fontos, hogy oda már jelentkezni is csak úgy lehet, hogy már megvan a PÁV II. Szóval először elmész a háziorvoshoz 2-es csoportú, vagy másképp hivatásos járművezetői egészségügyi vizsgálatot elvégeztetni (ez valami 7000 Ft körül van), utána foglalsz egy időpontot a KAV-nál PÁV II.-es vizsgálatra (amit csak Budapesten végeznek, körülbelül 8000 Ft), majd szorgosan, akár napi rendszerességgel figyeled az OFA honlapját, hogy indul-e tanfolyam a környékeden. Mostanában nem fog a COVID miatt, de elvileg talán szeptemberre tervezték az idei turnusokat.


A VB-nél szándéknyilatkozatot kell kitölteni most már (ezt megcsinálhatod az OFA-hoz regisztrálás előtt vagy a csoportos tájékoztatójuk után is), ami NEM szerződés. Tehát: NEM írsz alá kötelezően ledolgozandó 2 évet, NEM vagy köteles náluk dolgozni a tanfolyam elvégeztével. Személyes a tapasztalatom, ugyanis én is így csinálom most. Amit viszont kőkeményen be fognak hajtani rajtad, az az, ha félbehagyod a tanfolyamot vagy az OFA-s szerződésedben foglalt időpontig nem tudod befejezni, ami többnyire cirka 1, max 1,5 évet jelent (C elmélet + rutin + forgalom, D elmélet + rutin + forgalom, illetve GKI - ennek mind bele kell férnie). Számszerűsítve ez nagyjából 800 ezer Ft-ot takar, és ezt időarányosan követelik vissza. De még egyszer: a Volán velem nem íratott alá tanulmányi szerződést, csak szándéknyilatkozatot, mindenesetre természetesen bármit aláírsz, olvasd el az első betűtől az utolsóig! Ha 20 percedbe kerül, akkor 20 perc alatt!

2021. márc. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Koszonom a reszletes valaszt!

Az Ofa-t ismerem màr,egy előzetes regisztrációt beis adtam a honlapon.


Viszont nekem nem lenne gond ha alá kéne irni a Volánnal,sőt kifejezetten örülnék,ha lenne tanulmányi szerződés, esetleg ösztöndíjjal. Ugyis mindenkepp ott tervezek elhelyezkedni...

De majd lehet a Volánnál érdeklődök efelől.

2021. márc. 31. 16:29
 5/7 anonim válasza:

Hello. Igen van a Volánnál ilyen lehetőség. Ahhoz, hogy jelentkezz rá kell a PÁV II.

A nincs meg a C-kateg. se akkor 3 évet kell aláírni. Menj be el Volán állomásra, vagy hívd fel őket. Én is így csinálom csak nekem a C már megvolt alapból. És igen. Tanulmányi szerződéssel van, kapsz ösztöndíjat.

2021. ápr. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

@5

Te milyen konstrukcióban csinálod ezt a tanfolyamot? A Volánon át közvetlenül, vagy OFA-n keresztül? #3 vagyok.

2021. ápr. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hol van ez? Mert engem le se xar a volán, pedig minden papírom érvényes és létezik. De nem keresnek. :(
2021. máj. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!