Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha most lenne lehetőséged,...

Ha most lenne lehetőséged, milyen szakma tanulásába kezdenél bele?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 4. 19:22
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
46%
06:31 én a tudásommal és a szellemi munkámmal keresek pénzt, nem is keveset. :) Aztán munkaidő után meglocsolom a zöldségeimet, mert nekem ez hobbi, nem küzdelem az éhhalál ellen. :) Az irigység nem visz előre, ha csak óbégatsz, és nem motivál cselekvésre, tehát nem mész el tanulni. Én nem voltam lusta tanulni, te igen, szóval óvatosan dobálózz ezzel a szóval. :)
2021. ápr. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
60%

"Agyban próbálj meg enni, kertet művelni, házat építeni. Kíváncsi lennék meddig élnél te okostojás."


Nem kell ilyet csinálnom. Ki tudom fizetni, hogy más legyen koszos és fáradt helyettem.

2021. ápr. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
0%
lényegében amióta home office van azzal keresek havi nettó 1 millió Ft körüli összeget, hogy itthon ülök kényelmesen melegítőben.
2021. ápr. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
0%

"Nem kell ilyet csinálnom. Ki tudom fizetni, hogy más legyen koszos és fáradt helyettem."


Erről beszélek. Nem értesz semmihez. Gyereknek majd jól megtanítod. Ha kiég egy villanyégő vagy lejön valahol a fal, majd a szakember megcsinálja, mert apa hülye, mint a f_sz, nem ért semmihez.

2021. ápr. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
46%
Ne legyél már *ENNYIRE* buta. Pont hogy jobban tudok villanyt szerelni, mint egy tróger kőműves vagy operátor.
2021. ápr. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
0%
Tudsz a lóf_szt. Aki így gondolkodik, mint te annak sem fűrész, sem kőműves kanál nem volt a kezében sohasem.
2021. ápr. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
#36: most ez komoly? Neked meg mittomén eke nem volt a kezedben, se sebész szike, se elektronmikroszkóp. És? Attól ember az ember hogy közösségben él, specializált munkák összeadásából lesz mindenkinek összességében jobb mintha mindenki mindenhez értene, de csak egy kicsit. Senki sem ér többet a másiknál mint ember, de a szakmák attól még lehetnek különbözően fizetettek/megbecsültek, mert míg egy kőművest viszonylag könnyű kiképezni és szinte bárki alkalmas rá, addig pl egy tudósnak egy évtizedet kell még tanulnia érettségi után hogy valami használhatót elKEZDHESSEN letenni az asztalra és csak egy maréknyi ember képes annyi ideig annyira száraz dolgokra olyan sokáig koncentrálni. Az irodai 8 órán át egy helyben ülést monitorba bámulva programozva/dokumentumokat írva se tudja bárki kibírni.
2021. ápr. 10. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 sabbath24 válasza:
36, ne általánosíts. Én software-fejlesztő mérnök vagyok, beágyazott rendszereket tervezek, fejlesztek, és nem ilyen hobby arduino... Ennek ellenére, a nyaralóban hétvégente, én csinálok mindent, víz, villany, burkolás, vakolás, szigetelés, stb... És tudod, miért, mert azt is szeretem, egyszerűen kikapcsol, és érdekelnek ezek is, mert tanulni új dolgokat, az mindig egy jó dolog, és kihívás. Világ életemben, sokat szereltem, barkácsoltam, kb. amióta az eszemet tudom. És 37 -esnek igazat adok, aki nem lusta tanulni, többre viszi. És lesz egy kicsit más szemlélete a világról. Ez az egy egysíkú gondolkodásmód, amit Te képviselsz, annál ez egy magasabb szintű látásmódot képes adni.
2021. ápr. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
0%
Egysíkú esetleg te vagy már ne haragudj. Interneten mindenki ért mindenhez persze. Én is 10 nyelven beszélek és 20 nyelven programozok.
2021. ápr. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
Aki életében nem olvasott annyit, mint amennyit más csak a szakdolgozatába írt, annak felesleges is magyarázni látásmódról, tudásról meg képességekről...
2021. ápr. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!