Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elfogadhatok egyszerre két...

Elfogadhatok egyszerre két állásajánlatot? Mi lenne ilyenkor?

Figyelt kérdés
Kaptam egy pozíciót május elejétől, amit elfogadtam. Viszont most 15-étől felajánlottak egy másikat is, ami picit jobban érdekel és jobban is fizetne (jelenleg április végéig van szerződésem a mostani helyemen). Olyat lehet, hogy elkezdem májustól és a próbaidő alatt otthagyom? Csak az zavarna, hogy a TB kiskönyvben benne lenne a két hét és kicsit kínos lehet utána, nem?
2021. ápr. 6. 14:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha jobban tetszik az amit most 15-étől ajánlottak fel, akkor miért nem utasítod vissza a május 1-étől valót? Korrektebb lennél.
2021. ápr. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az 1es írja, az nem korrekt, hogy tudod, hogy nem maradsz ott, mégis bemész 2 hétre, a cég és a kollégáid időt veszítenek a betanításoddal, az adminisztrációval, nem keresnek helyetted másik embert, miközben már most tudod, hogy nem maradnál ott.
2021. ápr. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Lehet olyat? Ha már elfogadtam? Mondjuk még szerződést nem írtunk, az csak pénteken lenne
2021. ápr. 6. 14:47
 4/5 ascelpius ***** válasza:
100%

Megteheted azt, hogy arra a 2 hétre bemész dolgozni, hogy legyen fizud, de valóban nem tisztességes a céggel szemben ilyet csinálni.

Nyugodtan le lehet mondani: írni egy emailt, hogy köszönöd szépen a lehetőséget de kaptál egy sokkal jobbat és szeretnél visszalépni az ajánlattól

2021. ápr. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindennapos eset, hogy valaki visszalép, mert talált jobbat. Hidd el, nem te leszel az első eset a cégnek.
2021. ápr. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!