Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fontos minden korábbi állást...

Fontos minden korábbi állást kitenni Linkedin-re?

Figyelt kérdés

Pl egyetem melletti gyakornoki pozikat le lehet szedni, ha már túlléptem azon a szinten, pl junior vagyok?


Vagy legalább kihagyni egy-két kevésbé relevánsat?


Vagy ha pl a PDF-CV-ben ott vannak, de a Linkedin-en nem, az visszatetsző lehet?



2021. ápr. 6. 21:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ami releváns azt bőven elég, én se rakom ki hogy diakmunkaskent kocsmába dolgoztam.
2021. ápr. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem kocsma.

Bank.

2021. ápr. 6. 22:04
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha kapcsolódik valamilyen szinten a most keresett álláshoz,szerintem érdemes.

Én nem vagyok fent,de önéletrajzból indultam ki.

2021. ápr. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem, releváns maradjon
2021. ápr. 6. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha van már 10 év munkatapsztalatod, a kutyát nem érdekli, hol voltál gyakornok. De ha még csak 3 éve vagy a pàlyán, hadd lássák.
2021. ápr. 7. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
68%

LinkedIn esetében én inkább a "komoly" jelzőt használnám a "releváns" helyett.


"Releváns" munkatapasztalatnak mindig azt nevezzük, ami a konkrét megpályázott pozícióhoz, konkrétan számítanak. Ezt viszont nem tudhatod, hogy mi, csak mikor rátalálsz a hirdetésre, vagy megtalál egy illető ezek alapján.


A LinkedIn viszont, főképpen a kapcsolatépítésre, a kapcsolati háló kialakítására szolgál.


Ha nincs kint minden korábbi tapasztalatod, akkor olyan megkeresésektől eshetsz el, amik álmaid munkahelyét jelentették volna (természetesen ez erős túlzás)!


Én dolgoztam több területen is. Voltam biztonsági őr egy felkapott rendezvényhelyszínen (külföldön) fél évig. Voltam irodavezető (pontosabban telephelyvezető) egy SSC-ben fél évig. Voltam projektmenedzser egy rendezvényszervező cégnél 1 évig. Voltam recepciós, majd FOM egy 4*superior szállodában, valamint concierge egy 5*-os szállodában, összesen 3 évig.


Én ezek alapján kaptam meg a mostani állásomat úgy, hogy ők kerestek meg engem. Eszem ágában nem volt irodába visszamenni, beleszerettem a szállodázásba.

Viszont megkeresett a maga területén a világ egyik legnagyobb vállalata, egy új típusú HR osztály vezetői pozíciójával.

Egyértelműen közölték is, hogy önmagában az irodai ("releváns") tapasztalataimmal nem kerestek volna meg, de összességében már tökéletesnek találtak.


Mert a biztonságis tapasztalatommal, ha valamelyik kirúgott dolgozó bedühödne, azt el tudom intézni (ez főképpen a Távol-keleti központokban fordul elő, ahol egy elbocsátás (és nem felmondás) egy nagyvállalattól tönkreteheti az ember jövőjét),

mert a recepciós/fom tapasztalatommal könnyedén tudok kommunikálni bárkivel, olyan személyekkel is, akiket legszívesebben a kert végébe hat láb mélyre ásnék,

mert a concierge tapasztalatommal már azelőtt tudom, hogy hogyan elégítsem ki a dolgozók igényeit, mielőtt egyáltalán vágynának rá,

mert az irodavezetői tapasztalatommal tisztában vagyok egy iroda működésével, átlátom mikor, hol, mire van szükség,

mert a rendezvényes projektmenedzsment tapasztalatommal el tudom látni a szükséges feladatokat, programokat kialakítani, levezényelni, megszervezni.


-


Emellett természetesen nekem is voltak más tapasztalataim, 2 hónap bártender (bár egy nívós, "elit" bárban, de akkor is csak 2 hónap), 3 hónap IT helpdesk, vegyesboltban kisegítés; amiket nem írtam be. Itt jön be a "komolyság" kérdése.

Ismét: Azt, hogy melyik tapasztalat "releváns", azt nem fogod előre tudni. Viszont minden ami "komolyan vehető" tapasztalat, azt érdemes beírni.

2021. ápr. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!