Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van az, hogy rajtam...

Miért van az, hogy rajtam kívül szinte minden ismerősömnek van (jól fizető) állása?

Figyelt kérdés
Nem nagyon szoktam panaszkodni, nem is önsajnáltatás a kérdésem célja! Viszont komolyan érdekelne, hogy miért igazságtalan az élet. Jó képességekkel rendelkező, értelmes, gyorsan tanuló vagyok es hasonlók, van idegennyelv ismeretem (nem csak papíron), turizmus szakon végeztem egyetemen, van számítógépes tudásom és papírom és egyebek. Tudom, hogy nem minden a papír, viszont van pl. egy ismerősöm, aki szerintem a világ leglustább embere, és buta is, az egyetemet is végig puskázta, a szakdolgozatot is összecsalta stb, és egy véletlen folytán egy üzletben már üzletvezető, csakmert ő következett a rangsorban, ő volt ott éppen legrégebb óta... Igazságtalannak érzem, tudom azt is, hogy manapság nagyon sokat számít a protekció és nyilvánvaló, hogy friss pályakezdőként nem találok éppen most a turizmusban állást, na de minden félére be szoktam adni. Beadom recepciós munkára, különböző típusú üzletekbe eladónak, irodai asszisztensnek, vendéglátó egységekbe, tehát csupa olyanra, ami nem igényel felsőfokú végzettséget, nyelvtudást sem, és mégse kellek sehova. 1 éve nincsen munkám, mióta befejeztem az egyetemet. Röhejesnek érzem ezt a helyzetet, biztos nem én vagyok az egyedüli, de már komolyan elgondolkodtam, hogy mi lehet a gond. Mostanában volt kb. 4 hely ahonnan visszaszóltak, de összesen 1 interjún voltam, tehát arra se hívnak be, sokszor visszajelzést sem kapok. Otthagynám a turizmust a mostani helyzet (vírushelyzet) és kilátástalanság miatt, és tanulnék akár egyetemen is mást, ha olyan érdekelne, de engem mindig is a turizmus érdekelt. Másban nem tudom nagyon elkepzelni magam, vagy ami érdekelne esetleg, ahhoz meg újra kellene emelt érettségiznem, vagy rengeteg ott a kémia, ami sose ment és hasonlók, tehát úgy érzem mégsem nekem valók. 22 éves vagyok, tehát még úgymond nem vagyok elkésve, mégis szeretnék dolgozni és elkeserit, hogy sokszor ismeretség által sem engem választanak. És ezek mégcsak nem is a szakmámba vágó állások, mert ilyen mostanság nem is nagyon van meghirdetve. Mit kellene tennem? Pályát módosítani (de melyikre?)? Vagy rosszul keresek állást, vagy velem van a gond?

2021. ápr. 7. 14:23
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Nem tudom lejött-e, de amúgy nő vagyok és hidegen hagy a programozás, raktári munkákra meg nem véletlen nem jelentkezek, meg igazából jobban érdekel a karrier téma, mint az hogy perpillanat nincs egy olyan állásom, amit ki nem állhatok és alja munka.
2021. ápr. 7. 15:11
 12/23 A kérdező kommentje:
És a "nem turizmuson kellett volna tanulni" mondatra meg csak annyit, hogy jo szakma a turizmus szerintem, 3 éve meg ki a franc gondolta hogy járvány lesz.
2021. ápr. 7. 15:12
 13/23 anonim ***** válasza:
96%
Ha akarod, adatok nélkül küldd át az önéletrajzod, hátha azzal van gond.
2021. ápr. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
#14: ilyesmi jellegű megnyilvánulásokkal egyébként nem tudom mi egyesek szándéka, de hogy semmit se segít azt tanúsítom :D érdemben 0,de világos, hogy az ide kommentelők 90%-a jellemzően semmivel sem jobb pl. nálam hiszen érdemben nem tudnak a témához szólni, elfogadom.
2021. ápr. 7. 15:39
 15/23 A kérdező kommentje:
Tehát világos, a turizmus meg a bölcsész szakok "habik", de att már senki nem tudja megmondani, hogy akkor mi a nem habi szak(ma).
2021. ápr. 7. 15:40
 16/23 anonim ***** válasza:
32%

A turizmus már 3 éve is büfészak volt.

Én is büfészakon végeztem (közigazgatás-szervező), most azt tervezem, hogy szakmát fogok tanulni.

2021. ápr. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Van par gondolat, ami kulon-kulon sem igaz a kerdesedben.


“ egy véletlen folytán egy üzletben már üzletvezető, csakmert ő következett a rangsorban, ő volt ott éppen legrégebb óta”

Szerencsere a dolgok nem igy mennek, plane nem fentebbi szinteken. A kutyat nem erdekli, hogy a raktarosJozsi mar 20 eve van a cegnel, nem fogjak “veletlenul” uzletvezetove eloleptetni csak emiatt. Szamithat egy picit, ha amugy van ket azonos kepessegu jelolt, de ez nem potolja a tudast/talpraesettseget. A gyarban sem fogjak a fogatlan Pistabacsit muszakvezetove eloleptetni, csak azert mert mar Trianon ota ott dolgozik.


Az egyetem vegzett “munka” milyensege senkit nem erdekel. Papir megvan? Oke, ennyivel letudva. (Mar ha kell.) A valos munkakornyezetben elert teljesitmeny, ami szamit. Mit erdekelje a ceget, ha osszepuskazta a szakdolgozatat? A valosagban vannak feladataid, a kutyat sem erdekli, hogy netrol szerzed be az infot, ha idore meg tudod csinalni. Sot, pont az utobbi evtizedben kezd a puszta tudas helyett az ontanulasi kepesseg eloterben jonni, azaz lehet, hogy nem tudod fejbol, de tudod hogy kell rakeresni es tudod alkalmazni a talaltakat.


Az, hogy valakinek dolgozik egy ismerose valahol es beajanlja, az meg nem protekcio. Ilyenkor szepen bekerul a jelentkezo a tobbi koze es ugyanugy interjuztatjak, mint a tobbieket. Max a legutolso korben szamit az azonos tudasu es igenyu jeloltek kozott, mivel akinek van ismerose, ott az emberi oldalt konnyebb leellenorizni, konnyebben illeszkedik be illetve nagyobb esellyel marad hosszabb ideig a cegnel. Protekcio meg az, amikor a tudasbeli hatrany ellenere is ismerost, rokont vesznek fel. Ez altalaban alacsony kepzettseget igenylo (pl. gyari vagy allami kornyezet) vagy eppen kis, csaladi cegekre jellemzo (ahol a tulajdonos hozza mindenkijet), profitorientalt cegeknel kevesbe, mert bizony, ha nem valik be az ember, az rossz fenyt vet az ajanlojara is.


Es ahogy mar irtak, sajnos a turisztika mindig is ilyen, khm, “kevesbe versenykepes” szak volt. Es igen, a virus most kb. lenullazta, az ott szerzett tudas pedig meg olyan alacsony hozzaadott erteku teruleteken is nehezen eladhato, mint recepcio, adminisztracio, eladoi, mivel itt a tapasztalat tobbet szamit, mint a turisztikai “szaktudas”. :/

2021. ápr. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj azért ennyire nem rossz a helyzet!

Közgazdász vagy turizmus szakon, tehát van gazdasági szakirányú végzettséged!

Meg kell pályázni több junior pozit, vagy a másik opció, hogy megcsinálsz mellé még egy gazdadági szakot (nagyon sok kreditedet elfogadnának, 1,5 év alatt meg tudod csinálni) vagy elmész mesterre pl. vezetés és szervezés és elkezdessz gyakornokként dolgozni marketing/hr területen.

Pesti vagy?

2021. ápr. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem látod jól a dolgokat.


A világ működésének nagy része véletlen. Már az is egy véletlen, hová születsz. Én egy kis faluba, nem jó körülmények közé, volt egyetemi évfolyamtársam ügyvéd szülők gyereke lett, balatoni nyaralóval, külvárosi kertes házzal, parlamentre néző lakással, meg diplomázásért 15 millás autóval. Emellett elit gimibe járt, elég könnyű helyzete volt, meg van is jelenleg. Irigyelni nem irigyelem, mert ezek csak anyagi javak, sokat nem ér. Én nem érzem jól magam egy autótól.


Én úgy jártam végig az egyetemet, hogy párizsin meg zsemlén éltem, mindent be kellett osztani, ők meg elegáns éttermekben kajáltak. Ennek ellenére nem érdekel, hogy nekik mijük van, nekem valószínűleg soha nem lesz annyim, mint nekik 30 évesen.


Én a saját boldogságot hajszolom, ami nekem egy stresszmentes élet.


Én is ismerek olyat, akinek egyetemi diplomája sincs, de mivel jól házasodott, most sokat keres vezető beosztásban egy cégnél, igaz a munkája után nincs köszönet, de a cég nagy, és prosperál, így senki nem érdekel.


Ez van, az élet véletlennek van tele, meg igazságtalan, szokd meg.


Jah egyébként én üzletvezető sem lennék, jó kis leltárfelelősséget íratnak veled alá, és már vonhatnak is a fizetésedből nem keveset. Érdemes dolgok mögé nézni, semmi sem olyan jó, mint amilyennek elsőre tűnik...

2021. ápr. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Jah ha szakmát akarsz váltani, akkor válts.


Keress egy random munkát, amivel megélsz, és tudsz mellett tanulni. Egyetemen, levelezőn egy hiányszakmát, már jobb lesz a helyzeted.

2021. ápr. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!