Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyakornokként home officeban...

Gyakornokként home officeban lenne jobb dolgozni, vagy személyesen irodai környezetben?

Figyelt kérdés

Lenne egy gyakornoki álláslehetőség, ahol kiderült hogy csak home officeban lehet majd dolgozni a járvány miatt. Mielőtt megpályáztam, azelőtt ezt nem tudtam. Hétfőig kértem gondolkodási időt.


Ezenkívül lenne egy másik álláslehetőség is, ahol viszont nem home office lenne. Hanem rendes irodai környezetben lévő munka.


A kettőt összevetve mindkét állással jól járnék. Elismert cégekről van szó.

Viszont van ez a home office-os dolog, ami egy kicsit elbizonytalanít hogy melyiket válasszam, mert úgy gondolom, hogy egy gyakornoki poziciónál, főleg egy új állásnál a személyes jelenlét jobb lenne, mint a home office. Home officeban a munkatársakkal se lenne olyan közvetlen a viszony stb... Home officeban kezdeni talán furcsa lenne.


Viszont, ha úgy nézem, hogy nem lenne home office az elsőnek említett állásnál, akkor valószínűleg azt választanám, mert egy kicsivel szimpatikusabb, mint a második.


Ti hogy döntenétek a helyemben?



2021. ápr. 10. 02:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én nem lennék home office gyakornok, ha lenne más választásom. Főleg az elején fontos, hogy gyorsan és sokat tudj kérdezni, valamint a személyes kommunikáció sokkal hatékonyabb.
2021. ápr. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
96%

Mondjuk az sem mindegy, hogy a másik cég milyen járványvédelmi intézkedéseket vezetett be. Nálunk mindenki maszkban van, ha felkel az asztaltól, a munkaállomások pedig legalább 2 méterre vannak egymástól egy géppel szellőztetett irodában.


Tapasztalatból mondom, hogy fiatalon is elég durva elkapni ezt a vackot.

2021. ápr. 10. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 ascelpius ***** válasza:
96%
Home office-ban kezdeni nem rossz, ez nagyon erősen függ a cégtől és aki betanít. Nekem mostani helyemen volt egy "buddy", akivel folyamatosan Skype kapcsolatban voltam, bármikor tudtam kérdezni, teljesen jól működött és most már önállóan dolgozom
2021. ápr. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
92%

Eleinte én is azt hittem, hogy személyesen hatékonyabb és gyorsabb a kommunikáció, de egyébként nem.


Teams-en, képernyőmegosztással is nagyon hatékonyan lehet kommunikálni, viszont egyébként élőben se gyorsabb a kommunikáció, mert nincs a helyén / épp nem ér rá / majd 5 perc múlva, amiből fél óra lesz.


Továbbá az a tapasztalatom, hogy ahol most is be kell járni, ott a járványvédelmi intézkedések is lazábbak, a járványhoz is nemtörődömebben állnak hozzá.



Az alapján dönts, hogy melyik a szimpatikusabb!

2021. ápr. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!