Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik a legkényelmesebb...

Melyik a legkényelmesebb kamionsofőr munka?

Figyelt kérdés

Pályakezdő korom óta hűtőzöm. Belefáradtam. Egy fizetésért vagyok kamionsofőr, targoncás, komissiózok meg árut készítek össze. Mind ezt sokszor mínusz 20-30 fokokban. Melyik szerintetek az a kamionos munka ahol (szinte) csak sofőr leszek végre? Én a konténerezésre gondoltam, esetleg mozgópadlósra. Mit ajánlotok?


u.i.:Ez a kérdés nem akar "vitaindító" lenni. Csak tapasztalatokra vagyok kíváncsi. Tudom, hogy sokak imádnak hűtőzni, de nekem már köszönöm elég volt.



2021. ápr. 10. 14:15
 1/8 anonim ***** válasza:
32%

Ha te sofőrként komissiózol, akkor nem kamionos vagy, hanem balek. Már bocs.

A konténeres jó, ha bírod a semmittevést. Rengeteg az állásidő. Egyébként meg bármilyen ponyvás nemzetközi jó lehet. Nyilván vannak helyek, amikor neked kell az árut békázni, de nem mindenhol

2021. ápr. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Vártam már, hogy jön egy ilyen okoskodó is. Belföldön szinte az összes hűtős autó úgy szedi össze a raktárból a kiszállítandó árút. Lidl és társai :D
2021. ápr. 11. 15:16
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

Ha nem találnának ilyen madarakat akik megcsinálják, akkor nem lenne így. De amíg szar van, addig veréb is.

NEM az 1-es voltam.

2021. ápr. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy szakmabeliként nem tapsolok ahhoz, hogy szar melót csinálsz... De én kérek elnézést, hogy segíteni próbáltam


#1

2021. ápr. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%
a hűtőzés az egyik legkönnyebb és lekényelmesebb munka, akik sofőrök ingbe meg farmerbe vannak (szóval szép ruhában nem mackónadrágban) azok ált. hűtőznek... És belföldön is láttam már ilyet, pl a Bandúr és fia kft. akik tescoznak, ott annyi a sofőr dolga hogy kinyitja a pót hátulját és rátolat. Nemzetköziben sem divat a meló, pár cégnél van hogy elektromos targoncával megrakni-lerakni a pótot, nem egy nagy cucc, esetleg néha raklapcsere, de ez se törvényszerű. Konténereztem, de marha unalmas, mert sokkal többet vagy az irodában mint az úton, állandó sorbaállás vagy az irodában bejelentkezni, vagy a kikötőben bejelentkezni, vagy a kikötőben a konténerért, vagy a fülkében unatkozol órákig amíg szednek-raknak... És ha pl nem jött meg a hajó/vonat ami hozza a konténeredet akkor azt is meg kell várni, meh...
2021. ápr. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A ponyvással meg az a gond, hogy teljesen feleslegesen szopunk mi sofőrök a ponyvázással meg lécezéssel, mikor léteznek olyan pótkocsik amik dobozosak de ki lehet hajtogatni szépen az oldalát, nem kell lécezni se meg a ponyvát húzgálni jobbra-balra-jobbra, csatokat állandóan utánállítani, Skandináviába használnak főleg ilyen pótokat, csak persze itthon szarrágók a cégek és nem vesznek ilyet mert drága, és úgy is 3 évente cserélik a pótokat mert az után már csak egy vödör csavar az egész, a sok rakodás alatt a targoncák teljesen szétbaxxák a padlózatot meg az oldalát, állandóan rámennek az oldallécekre, a sofőrök balfaszul rakják vissza a ponyva végi rudat és elhajlik, az áru nekidől az oldalának és kiflit csinál az egész pótkocsiból, szóval ja... Ennek fényében én utáltam ponyvázni, mert tudom hogy ezt lehetne sokkal értelmesebben és kényelmesebben is, elég akárcsak az angol pótkocsikra gondolni.
2021. ápr. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2021. ápr. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Trans Sped mindig keres sofőröket.

Csak hát a fizetés olyan is.

350-400e Ft írnak 21 napra.

Azt hiszem hetelnek.

Ha oda mész esetleg írd meg milyen?

2021. ápr. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!