Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Manapság érdemes jogi egyetemr...

Manapság érdemes jogi egyetemre menni?

Figyelt kérdés

Gondolkodok azon, hogy jogon tanulnék tovább, de bizonytalan vagyok ezzel.

Egy befutott ügyvéd pl lehet, hogy milliókat keres, de a legtöbb jogász nem lesz befutott ügyvéd. Ezekhez mind kapcsolatok kellenek, kapcsolatok nélkül nem leszek ügyvéd, bíró, ügyész. Nekem nincsenek kapcsolataim, a szüleim szakmunkások. Meg úgy tudom önmagában a jogi diplomával nem sok mindent lehet kezdeni, mert kell hozzá szakvizsga, azt meg csak X évvel diplomázás után tehetem le. Addig meg mehetek ügyvéd mellé segédnek bérminimumért. Annak meg nem látom sok értelmét, hogy jogi diplomával elmenjek közigazgatásba bértáblás fizetésért.

Nem mondom azt, hogy nem jó, de úgy látom, hogy nagyon nehéz lenne vele tényleg befutni.



2021. ápr. 10. 18:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
79%
Tenyleg befutni mindennel nagyon nehez.
2021. ápr. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
27%
Inkább válassz valami értelmes szakmát!
2021. ápr. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
75%

Bíróként vagy ugyeszkent se fogsz milliókat keresni.

Sok befektetett idővel és energiával (tovabba kapcsolatokkal) lehet vele jól keresni de egyáltalán nem mondanám hogy jobb lehetőségeid lennének mint szinte bármilyen más életképes diplomával.

Szóval ha a pénz a kérdés akkor ne emiatt válaszd ezt a szakmát. De hogy ha ez az almod, elhivatott és tehetséges vagy akkor idővel ki lehet belőle hozni egy jó karriert.

2021. ápr. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
74%
Nem érdemes. Ha valakinek a szülei ügybédek, és átveszi a praxist, akkor van értelme. Ezen kívül sok-sok áldozat, és kb 20 év, mire megélsz belőle.
2021. ápr. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
24%
Nem, a pedagógia sokkal jobb!
2021. ápr. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
83%
Igen, elég nehéz kitörni de kellő odaadással kapcsolatok nélkül is lehetsz 22 évesen államtitkár, jah bocs ez nem stimmel.
2021. ápr. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
29%
elpazarolt évek. vannak nagyon becsülendő hiányszakmák 2 évvel, amikkel legalább pénzt is lehet keresni
2021. ápr. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
35%
Akkor már inkább burkoló.
2021. ápr. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
34%
Könyörgöm, legyen eszed, nehogy ezt a sz*rt válaszd! Legjobb tanács ever amit most kaptál!
2021. ápr. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
86%
Attól függ mit szeretnél! Ha érdekel a jog akkor menj. Ha nem érdekel és azért akarod, mert menő, akkor ne menj. Ha sok pénzt akarsz gyorsan, akkor valóban hiányszakmát kell tanulnod. Pályakezdő jogász vagyok közigben. Nem életem munkája, de covid alatt ide vettek csak fel. Viszont nem bántam meg. Annyira nem szörnyű a bértáblás fizetés, bár hosszú távon nem élhető.
2021. ápr. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!