Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondás ideje alatt a...

Felmondás ideje alatt a munkáltató dönthet úgy, hogy az összes részarányos ki nem vett szabadnapjaimat kifizeti?

Figyelt kérdés

A 30 napos felmondási időmet töltöm. Van 8 felhasználatlan szabadnapom, amit én preferálnék kivenni, a munkáltatóm viszont inkább ki szeretné őket fizetni. A HR azt mondja, jogukban áll az összes nappal rendelkezni. Én az alábbi weboldalon azt olvastam, hogy van néhány nap amiről én rendelkezek.


[link]


Van itt olyan HR szakértő aki tudja, hogy törvényileg megteheti e a munkáltató, hogy mind a 8 napot kifizeti?



2021. ápr. 12. 15:17
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Igen, mgeteheti, ha szabáloysan kiadni már nem tudja. 15 nappal korábban kell jelezned, ha szabadságra mennél.
2021. ápr. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Még 24 nap van hátra a felmondási időm lejártáig, tehát tudom 15 nappal korábban jelezni. Ebben az esetben hány napról rendelkezhetek én és hány napról a munkáltató (éves keretemben foglalt 24 napból 8 ami időarányosan megillet az utolsó munkanapom lejártáig)
2021. ápr. 12. 15:27
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
A felmondás elötti 15 napról lenne szó!
2021. ápr. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
3, dehogyis.
2021. ápr. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Továbbra sem tiszta, hogy akkor most dönthetek én úgy, hogy néhány nap szabadságot kiveszek, vagy a munkáltató dönthet úgy, hogy mind a 8 megmaradt szabadnapomat kifizetik. Ha van aki tudja a választ megköszönöm a segítséget.
2021. ápr. 12. 16:13
 6/9 anonim ***** válasza:
24%

A szabidat a munkáltató adja ki!

Ha úgy dönt, hogy nem enged, akkor nem mész.

Jogilag ez támadhatatlan.

2021. ápr. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Nekem úgy döntött, hogy nem adja ki inkább kifizeti.

Teljesen korrekt, megteheti.

2021. ápr. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%
7 napról rendelkezhetsz évente, ha mostanság lépsz ki, akkor időarányosan 2 max 3 napról. Viszont kérdés hogy adja ki a munkáltató a szabikat. Van ahol az összes szabihoz szabiengedélyt kell írni (ami nonszensz, de mindegy), vagyis papíron te kérted és ő hozzájárult. Ha szabiengedéllyel vettél már ki 2/3 napot idén, akkor ez van, nem köteles többet kiadni.
2021. ápr. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, főleg a 8-ik válasz hasznos.
2021. ápr. 12. 23:10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!