Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi ideig kell tanulni...

Mennyi ideig kell tanulni ahhoz programozni minimum, hogy a legkönnyebb, legkevesebb tudást igénylő pozíciókban boldoguljon az ember? És melyek ezek a pozíciók?

Figyelt kérdés
Nyílván ez valamennyire szubjektív, de induljunk ki egy átlagos képességű emberből.

2021. ápr. 12. 19:18
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
84%
Így bele vágni sincs értelme.
2021. ápr. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, hogy bele akarok vágni, egy szóval sem...

Feltettem egy kérdést, arra várok válaszokat!

2021. ápr. 12. 19:25
 3/28 A kérdező kommentje:
Amúgy azért kérdezem, mert anyám szerint egy 500,000 forintos képzésecskére ha jelentkezek, akkor néhány hónapon belül tudok dolgozni és nem érti meg, hogy ez ennél JÓÓVAL bonyolultabb ágazat...
2021. ápr. 12. 19:28
 4/28 A kérdező kommentje:
Szerinte még azelőtt el tudnék helyezkedni, mielőtt elvégzem az amúgy kb. 0 értékű képzést... És engem savaz, hogy csak kifogásokat keresek arra, hogy ne keresek munkát.
2021. ápr. 12. 19:29
 5/28 anonim ***** válasza:
90%
Éppen most írtál ki egy kérdést, hogy segítsünk kifogást keresni. Ha beszélsz angolul, egy fél év intenzív tanulással felvehetnek valami tesztelő gyakornoknak, fizetésért.
2021. ápr. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
89%
Hát, én majdnem másfél tanévet tanultam, és kb úgy érzem hogy épp csak nagyon a felületét kapargattuk az egésznek.
2021. ápr. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Nem kifogást keresek, hanem mondjuk szeretnék rendesen megtanulni a programozást mondjuk autodidakta, olyan emberek segítségével akik hajlandóak (kicsit) segíteni ingyen, illetve akár magántanárral... Vagy állami egyetemen.

Én ezt a kettőt tartom reálisnak.


De szerintem mindegyik esetben olyan 2 év a minimum amit tanulással kell töltenem... Egyetem esetében el tudom képzelni, hogy talán a 3. évtől felvesznek valahova gyakornoknak, de nekem speciel kihívás lenne munka mellett tanulni is.


És anyám nem hiszi ezt el, azt hiszi hogy a programozás valami kattingatós weboldal összerakás.

2021. ápr. 12. 19:40
 8/28 A kérdező kommentje:
Egyébként meg ismerek több embert is aki néhány éve elvégezte ezeket az azóta már meg is szűnt, zseniális OKJ szoftverfejlesztői képzéseket, illetve a még mindig létező felsőoktatási szakképzéseket és annyira értékesek ezek a munkaerő piacon, hogy takarítóként, meg gyárban operátorként dolgoznak...
2021. ápr. 12. 19:45
 9/28 anonim ***** válasza:
85%
Okjt felejtsd ek
2021. ápr. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Már abban a formában nem is létezik... De anyám olyan képzésekre akar küldeni, ami még annyit sem ad mint amennyit egy OKJ, annyira sem elismert, de cserébe 500,000 forintba kerül.

Az elképzelése egy ilyen 5 hónapos képzésre jelentkezek, Ő kifizeti nekem, aztán amikor 2-3 hónap múlva (végzés előtt XDDDD) elmentem menő, vezető software engineernek dolgozni az Applebe (vagy valami ilyesmi lehet a fejébe), akkor majd vissza fizetem neki.


De 2-3 évet ne tanuljak és “lébecoljak” mert nincs rá szükség egy munkához sem.

2021. ápr. 12. 19:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!