Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szállodai recepciós állásinter...

Szállodai recepciós állásinterjú hogyan zajlik és miben illik megjelennem fiatal nőként?

Figyelt kérdés

Az imént hívtak be állásinterjúra egy 3 csillagos szállodába, tehát nem egy luxus szálloda, inkább panziónak mondanám, viszont még sosem voltam állásinterjún recepciós munkakörben. Az elvárásuk a hirdetés szerint szakiranyu felsőfokú végzettség, középszintű angol nyelvismeret, számítógépes ismeretek és egyéb emberi tulajdonságok, ami lenni szokott.


Aki volt már szállodai recepciós állásinterjún, az ossza meg velem a tapasztalatait az interjúról,hogyan zajlott, milyen kérdésekre készüljek stb stb!


Egyébként papíron van felsőfokú nyelvvizsgám, de kb 3 éve csináltam meg és azóta kijottem a gyakorlatból, erős középszintnek mondanám a mostani szintemet, de nem akarok sem beégni ezzel (pl ha angolul kell csevegni és felsőfokot várnak el), illetve palyakezdo vagyok, tavaly vegeztem az egyetemen turizmus szakon, de a covid miatt (főleg) nem dolgoztam még ebben sajnos, nem tudom ezeket bevallhatom e ha szóba kerül, vagy ezzel csak rossz fényt vetek magamra, nem akarom elrontani az esélyeimet.



2021. ápr. 13. 09:56
 1/8 anonim válasza:
100%

"de a covid miatt (főleg) nem dolgoztam még ebben sajnos, nem tudom ezeket bevallhatom e ha szóba kerül, vagy ezzel csak rossz fényt vetek magamra, nem akarom elrontani az esélyeimet"


Szerintem valld be, inkább az vetne rossz fényt, többek között a lojalitásodra és az ambíciódra tekintettel, ha később derülne e ki. Amennyiben tavaly végeztél ők is selythetik, hogy még nem dolgoztál.

2021. ápr. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

"selythetik" :)

Igen, valld be, ha hazudsz nem járhatsz jól.

2021. ápr. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Egyébként az önéletrajzban is szerepel szándékosan, hogy a legtöbb szakmai tapasztalatomra egyetemi gyakorlataim során tettem szert :) köszi.
2021. ápr. 13. 10:24
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk van egy hasonló kaliberű szállodánk, azt tudom mondani hogy iszonyat hiány van recepciósból, pláne olyanból aki még beszél is normálisan idegen nyelven. Nálunk igazából az se baj, ha a jelöltnek nincs tapasztalata, mert betanítjuk. Szóval szerintem nyugi, mondd el nyugodtan, hogy kezdő vagy, szerintem nem lesz belőle semmi hátrányod.
2021. ápr. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ők is segítenek elvileg a betanításban, főleg az idegen nyelv miatt parázok, hogy ha hirtelen át kell váltani angolra és halál ciki, hogy papíron felsőfokúm van, és bár nem vagyok hülye angolból, csak izgulnék is+ még régen használt angol nyelv is... Biztos bakiznék.
2021. ápr. 13. 10:45
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A bakizás természetes. Én mindig csodálom azokat az embereket, akik magyarul tanulnak, még ha nem is beszélnek tökéletesen, olyan jó hallgatni őket. :) A lényeg hogy megértsenek, nem kell mindig tökéletesnek lennie nyelvtanilag. Persze közben tutira fejlődni fogsz, egyre jobb leszel. Sikerült megkapnod az állást?
2021. júl. 28. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, sikerült és már vagy fél éve itt dolgozhatok, nagyon szeretem :))
2021. nov. 21. 15:03
 8/8 anonim ***** válasza:
Gratulálok!
2021. nov. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!