Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Üzleti/pénzügyi területen...

Üzleti/pénzügyi területen milyen programozási nyelvek lehetnek relevánsak?

Figyelt kérdés

Python-ról és R-ről hallottam eddig, amit érdemes lehet elsajátítani.


Egyéb javaslat?



2021. ápr. 13. 14:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Java
2021. ápr. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
6%
Java, SQL, Cobol (ez már kifelé megy, de még mindig sokáig fog kelleni és messze a legjobban fizet).
2021. ápr. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%
Bár pont ez a kettő amit említettél a legrelevánsabb, még mostanában jön fel a Julia. Aztán néhány kevésbé mainstream, de azért előfordul a SAS, Scala, talán Matlab. Meg igen, lekérdező nyelvnek az SQL az fontos. Ami még eszembe jut, hogy excelezéshez a VBA scriptelés sem árt.
2021. ápr. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ez az, pontozzátok csak le azokat, akik értenek hozzá.
2021. ápr. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
DISCLAIMER: Én nem pontoztam senkit.
2021. ápr. 19. 12:07
 6/13 anonim ***** válasza:
#3-as voltam, én sem pontoztam le az előttem szólókat ha ez fontos
2021. ápr. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

1 es vagyok, nem baj ha lepontoztak :) lassan kezdem megszokni hogy amikor trollkodok akkor tobb zoldet kapok mint amikor realis valaszt adok.


Most nem fogok itt Budapesti multis ceg neveket felsorolni, okkal mondtam amit mondtam, jo bizonyitek erre hogy megnezed a kiírt allasokat adott cegeknel es nyilvanvalo lesz minden...

2021. ápr. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Ha mondjuk már elkezdtem Python-nal foglalkozni, akkor utána mennyi idővel érdemes elkezdeni a Java-t?


Ezt a két nyelvet gondoltam tanulgatni a fentiek alapján. (Illetve már korábban használtam Python-t)

2021. ápr. 19. 13:26
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akkor kezdj külön nyelv tanulásába, ha konkrét feladat, projekt, munka van, amiben alkalmazni tudod. Nyelvet tanulni önmagában nem sok értelme van, ha nincs konkrét alkalmazás, mert úgyis elfelejted utána néhány hónap múlva a nyelvspecifikus dolgokat, ha nem használod. Ellenben az általános programozási készség az folyamatosan fejlődik és megmarad, de ez nyelvfüggetlen. Tehát mindegy milyen nyelven programozol, az a lényeg hogy csináld odakoncentrálva és időt fordíts rá. Ehhez meg persze az a legjobb módszer, ha van is okod rá, tehát nem csak öncélú tanulgatás, hanem valamit meg akarsz vele oldani.
2021. ápr. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Álláshirdetésekben látom, hogy kérik a Java-t, Python-t, SQL-t.

Szóval a karrierem miatt lenne rá szükségem.

2021. ápr. 19. 14:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!