Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy előadáson mennyire nagy...

Egy előadáson mennyire nagy hátrány egy kis dadogás?

Figyelt kérdés

Tegyük fel,h rengeteg ember előt kell előadni vmit. Mindennem megvan a jó előadáshoz és jó kommunikációhoz, kivéve a folyékony beszéd?

Nem mindig tudom annyira leplezni inkább csak akkor ha nyugodtan, lassabban beszélek. De ugye az nem unalmas.


2021. ápr. 13. 21:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem elég nagy hátrány a dadogás. Nem kellemes hallgatni ha valaki dadogva szaval. Engem különösenn irrítál ha valaki egy verset dadógva mond el, vagy egy színházi szerepben ahol nem kéne dadog. Ennél csak az "ŐŐŐŐ" -zés a rosszabb.

PL.

- ŐŐŐ a mai időjárás ŐŐŐŐ elég kellemes volt ŐŐŐŐ sok napsütéssel ŐŐŐŐ etc..

2021. ápr. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én minimális dadogós vagyok (sajnos), de ez csak beszélgetés során szembetűnő.


Amikor publikumnak tartottam beszédeket olyan jó folyékony szövegeket improvizáltam, hogy még én is meglepődtem magamon. Valahogy ezt a fajta izgatottságot kell elfelejtened.

2021. ápr. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Villamosmérnöki karon egy nagyon magas szakértelemmel rendelkező Phd. tartotta a villamosságtant, az egész képzés legfontosabb tárgyát. Egy baj volt vele, dadogott. Senki sem vette komolyan. Mióta ő tartja a villamosságtant az adott karon, a komolett képzés színvonala lecsúszott. Ennyit számít.
2021. ápr. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Mennyire volt vészes a tanár helyzete? Sokat állt meg,vagy sokat őőő zőt?


Én azzal tudom enyhiteni, ha megállok egy pillanatra és újra gondolom, h ne erőltessem mert az úgy hülyén nézz ki 😆

2021. ápr. 14. 11:41
 5/7 anonim ***** válasza:

Attól függ. Az előadásodat nem fogja elvezhetobbe tenni és nyilvánvalóan nem veled fognak verseket szavaltatni a köztévén de ha mondjuk munkád során előadást kell tartani, senki se fogja szóvá tenni.

Nézd meg mondjuk Slavoj Zizeket, aki a világ egyik legelismertebb és népszerűbb filozofusa, emberek ezrei előtt tart előadásokat de valami kegyetlen mód selypit és szipog. Senkit se erdekel.


Másrészt ezen sokat lehet javítani, szóval ne tantoritson el.

2021. ápr. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen az a gond, h a munkámhoz kéne 😅. Egyre jobban beszélek, ezért írtam le h nálam mi a helyzet. Nem vészes, egyre jobban türik az idegen emberek is. Csak azért érdekel mások tapasztalatai is és akkor úgy állok a dologokhoz.
2021. ápr. 14. 12:34
 7/7 A kérdező kommentje:
Am ahova mennék ők sem tudnak úgy elmondani pár mondatott,h ne legyen benne 200 őőő 🙄 Ez így tényleg zavaró föleg úgy,h nem is beszédhibásak és ez a szakmájuk jóformán 😅
2021. ápr. 14. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!