Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az olyan cégek melyek az...

Az olyan cégek melyek az álláshirdetésükben bérigényt kérnek, valójában keveset vagy rosszul fizetnek?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 14. 05:23
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem egyszerűen csak annyi, hogy azt veszik fel, aki még alkalmas az állásra és a legkevesebbet kéri.
2021. ápr. 14. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én területemen minden cég kér bérigényt, és elég jól fizetnek. Nekem az a tapasztalatom, hogy inkább azok írják bele a fizetést a hirdetésbe, akik átlag alatt fizetnek, így elkerülhető egy csomó felesleges interjú olyanokkal, akik képzettek és alkalmasak, de meg is kérik ennek az árát, és eleve csak olyanok jelentkeznek, akik az alacsony összegért is hajlandóak csinálni az adott munkát. (Ez Magyarországon jellemző, külföldön mások a szokások.)
2021. ápr. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%
Nekem is az a tapasztalatom hogy ahol elore bekerik ott kevesebb a fizu. Sztem ezt ok is tudjak es igy megsporolnak maguknak egy csomó kor interjut
2021. ápr. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
nem
2021. ápr. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
79%

Kereslet kínálat! Ha azt mondja a felsőbb vezetőség, hogy x pozira max ennyit tudunk fizetni akkor muszáj megtudni, hogy ki az aki bár tök jó lenne de nem tudjuk megfizetni.

Kicsit összetettebb munkakörnél azért nem úgy megy, hogy Géza is tud árkot ásni és Józsi is, ki vállalja olcsóbban... Hanem egyik ezt tud, másik azt jobban, egyiknek elég az 500 bruttó., másik 900-at kér.

2021. ápr. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem ez nem ennyire egyszerű. Egyrészt, ha van elképzelés, akkor nyilván feleslegesen nem hív be egy cég interjúzni olyat, akinek az elvárásaihoz nem tud felnőni.

Másrészt mi pl. hirdettünk meg új pozíciót így csupán azért, mert lövésünk sem volt arról, hogy mennyiért lehetne rá embert felvenni. A jelentkezésekből lett egy átlag sáv, amiben elkezdtünk gondolkodni.

2021. ápr. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!