Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nappali egyetem utolsó évében...

Nappali egyetem utolsó évében szerintetek megoldható főállásban dolgozni?

Figyelt kérdés

Pl. lecsúsztatni azt az időt amíg kimegyek egy gyakorlatra. Megértenék vajon?

Jelenleg diákmunkán vagyok, hetente nagyjából 30 órát dolgozom, de most még több órám van. Mérnöki diplomám lesz, azt gondolom, hogy lenne esélyem 3 év multis tapasztalattal bekerülni valahová.



2021. ápr. 17. 22:33
 1/4 anonim ***** válasza:
91%

Órarendfüggő.

Nyáron el kellene kezdeni gyakornokoskodni a diákmunka helyett, aztán puhatolózni, hogy milyen feltételekkel tudnának megtartani részmunkaidőben. Nálunk ez pl bevett szokás, hogy a gyakornok nem 4 hét után lelép, hanem az egész nyarat végignyomja 5x8 órában, utána pedig 30-40 órában suli mellett, órarendfüggően.

2021. ápr. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%

S. Nikolas Nick: Ne privátban anyázz, megrabszolgatartózz megint...

Üdv a felnőtt világban, éves 20 nap szabadság van egy fiatalnak, az autóipar meg folyamatosan megy, ha össze tudjuk hozni, akkor nyáron egy hét full leállás van, az szabi, azon kívül megyünk folyamatosan. Mint írtam, szorgalmi időszak alatt pedig rugalmasak vagyunk egy szintig.

Cserébe valódi szakmai feladatokat kap. Egy év múlva frissen végzettként ugyanezt fogja csinálni. Érdekes módon mindig vannak olyanok, akik +1 nyarat be tudnak áldozni a karrierjük érdekében (a hátralévő további 40 nyárért), és nem is 1 jelentkező van évente, pedig agglomeráció, nem i Budapest


#1

2021. ápr. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
97%

Munkahely rugalmasságától függ. Miért fontos a főállás? Ha meg tudtok egyezni heti X órában, a többi csak lepapírozás kérdése...

Az előző munkahelyemen több egyetemista srác is volt, akivel a cég a gyakorlat idő lejárta után sima megbízási szerződést kötött és tovább dolgoztak ki heti hány napot tudott vállani annyit.

Hallottam olyat is, hogy valakinek (másik, kis cég) "ösztöndíjat" fizetett és azt írták a szerződésbe, hogy a srác a diplomáját a cégnél tervezi (gyakorlatilag szoftvert fejlesztett nekik).

2021. ápr. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Már dolgozram mérnökként az utolsó félévemben, egy tárgyam volt csak. Nem kérték, hogy csúsztassam le azt a heti 3 órát, de azt elvárták, hogy a feladataim legyenek készen.

Aztán 2 év pihenő után elvégeztem egy szakomtól kicsit távolabb álló mesterképzést, mert érdekelt. Bejelentettem, hogy megyek, esti képzés, annyit engedélyezzenek, hogy keddenként egy órával korábban elmehessek. Végül tanulmányi szerződés lett belőle, kifizették az egészet és még plusz szabit is kaptam egy csomót. Szerintem normál helyen ez lenne a reális, hiszen azzal, hogy támogatnak a tanulmányaidban kvázi ők is nyernek belőle, hiszen ezt a szakmai tudást is náluk helyezed el.

2021. ápr. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!