Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha manapság valaki nem tanul...

Ha manapság valaki nem tanul mindenképpen be kell érnie alacsony fizetéssel? Miért dönt így valaki?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 18. 00:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
71%

Kedves kérdező!


Mit értesz az alatt hogy nem tanul? Nincsen neki egy vagy több diplomája vagy valamilyen szakmája?

Egy gyerekkori haverom egy gyárban dolgozik 3 műszakban havi 280.000-330.000 nettót keres. Végzetsége: 8 általános.

Még mi elött bárki azt mondaná hogy kamu. Nem nem az! Meg lehet ennyit keresni egy gyárban.

2021. ápr. 18. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%

"gy gyerekkori haverom egy gyárban dolgozik 3 műszakban havi 280.000-330.000 nettót keres."


Nem tudom hol vannak ilyen gyárak, de a környéken nettó 150-nél többet nem nagyon fizet a gyár

2021. ápr. 18. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%
Komárom-Esztergom megyében van ilyen gyár, nem is egy. Bár nem én vagyok az első válaszoló. Bevallásokat készítek adott esetben, ebből kifolyólag látom a 8 általánossal rendelkezők bérét is a mérnöki végzettségűek mellett.
2021. ápr. 18. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
82%

"Miért dönt így valaki?"

Nem szeret tanulni.

Feleslegesnek tartja.

Elvesztegetett időnek tartja.

Ezt a példát hozta otthonról.

Sürgősen pénzhez kell jutnia.

Szülők nem tudják fedezni a taníttatását.

Neki bőven megfelel a futószalag munka (lehet, nem is lenne másra alkalmas).


Ezer oka lehet...


Én azért döntöttem így, mert sürgősen el akartam költözni otthonról, tehát mielőbb dolgozni akartam, hogy jövedelmem legyen. Soha nem voltam állástalan, végig dolgoztam valahol. Hol jobban kerestem, hol rosszabbul. Ami előnye lehet: Jó esetben 54 éves koromban nyugdíjba mehetek, mert meglesz a 40 évem. Még 5 és fél évet kell kihúznom valahogy. :)

2021. ápr. 18. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
83%

Bármivel is akarsz jól keresni, azt tanulni kell. Nem feltétlenül iskolai keretek között, hanem másoktól, és saját tapasztalat útján.


Legtöbbször azért nem szerez valaki szakmát, mert a szülei leszarják. 16 éves korig tankötelezett vagy, ígyis úgyis iskolába kell járni, akkor meg már érdemes egy szakmát elkezdeni, ha nem cél a főiskola/egyetem.

2021. ápr. 18. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
76%
Nézd meg a Balázst itt az oldalon, ő aztán tanult és mégis rosszul keres. :D
2021. ápr. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
61%

Pedig de egyes gyárakban még a keleti régióban is összejöhet nettó 250 ezer. A probléma a 3 müszak és az hogy ezekben túlóra is van,illetve kemény munka rossz körülmények(gumigyár)


A kamut a nettó 450 ezres összegekre mondanám 8 általánossal/érettségivel gyárban

2021. ápr. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
74%
Most nem azért, de ha nincs olyan tudásod amit érdemes lenne megfizetni, miért fizetnének neked többet?
2021. ápr. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
34%

azért 250e fizetéstől ne dőljünk már hátra, mert ha lesz gyerek vagy albérletbe mész, akkor alapból ugrik minim a fele lakbérre.


Kérdező: Igen. Semmiért cserébe semmit kapsz a boltban!

2021. ápr. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Első válaszadó vagyok.

Győr-Moson-Sopron megyében több ilyen gyár is van.

2021. ápr. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!