Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez a kérdés a kamionsofőröknek...

Ez a kérdés a kamionsofőröknek szól! Miért választottátok ezt a hivatást? Anyagi kényszerből vagy mindig is sofőrök akartatok lenni? És végül megbántátok-e hogy ezt a munkát választottátok?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 23. 19:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%
Csak egy jó tanács: ha még a KARRIER kategóriát se találtad meg, ne menj sofőrnek.
2021. ápr. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hol említettem hogy sofőr akarok lenni? Szövegértés 0
2021. ápr. 23. 20:22
 3/11 anonim ***** válasza:
30%

Akkor bocs', kérdezni azt lehet.

De úgy is jobban járnál, ha a helyén kérdeznéd. Az egyébben amatőrök vannak.

2021. ápr. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
mindig is ezt akartam (meg még sok mást), nem bántam meg de már qrvára elegem van az egészből és azon vagyok hogyan tovább, mert itt csak elbaszom az életem és egy semmirekellő vagyok. Ezt legjobban a hétvégi semmittevéskor érzem a parkolókban.
2021. ápr. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
#4 Normális ember hétvégén otthon van. 😁
2021. ápr. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

#5 rohadtul utáltam a hetelőzést (nemzetközist, belföldest soha nem csinálnék ebben az országban), mert állandóan rohanni kellett egész héten, minden percre pontosan ki volt számolva, és aki kicsit is jártas a kamionozásban, az tudhatja hogy elég ha csak kicsit is később érsz oda, és már nem szednek le aznap, csak másnap, és bumm, mindjárt nem pénteken érsz haza, hanem szombaton, de hétfőn ugyan úgy indulni kell, ügyeket meg egyáltalán nem tudsz intézni, meg ilyesmi...


Ez a kamionozás nem embernek való munka, mármint nem egészséges embernek akiknek céljai vannak az életben, ez azoknak való akiknek a lelke már rég halott, és csak egy test ami mozog, de semmi más. Kissé hipokrata vagyok, mert én is ezt csinálom, de nagyon dolgozok azon, hogy váltsak. De nem visszafelé akarok fejlődni, és nem is a szokásos kamionos cselekvés hogy "kész befejezem!... megyek belföldezni", mert az kb ugyan az. Egyetemre akarok menni és tanulni, tök mind1 hány éves vagyok, de látom a lehetőségeimet így jelen helyzetben és semmi biztató a mostani tudásommal és képzettségemmel, ezért is muszáj fejlődni.

2021. ápr. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

#6 Csak vicceltem.

Rossz belföldes cégnél voltál.

Itt rövid nemzetközi van meg belföld is azért,ez pont az a hely ahol sokan azt mondják na nézd már itt nincs az a hajtás?

Éjszaka általában nyugodtan lehet aludni,nyilván hétfőn van amikor hajnali 3-kor kell indulni hogy kint legyen az ember 10-11 óriási lerakón.

Igazad van abban hogy ez így nagyon nem jó,1,5-2 nap a semmire elég.

Igazából olyan céget keresek ahol nincs az a hajtás,jó a pénz és 2/1 ben lehetne dolgozni,majd később a 2/2-re váltanék,sajnos nem sok cég van ilyen, ha van is ilyen akkor az hjtós,több éjszakai vezetés,rossz állapotú gépjárműpark.

Ha van eszed gyűjts pénzt aztán fektesd egy részét valamibe,hogy mibe? azt neked kell ki találnod.

2021. ápr. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

#7: igen, a 2/2 egy élhető dolog még, én még a 2/1-re sem mondanám hogy hű de jó, de még mindig jobb mint a 3/1 hét, vagy a 3hét/3nap (kocsigazda rendszer hehe). Nem azért nem belföldeznék itthon mert nem fizetnek eleget vagy ilyesmi, én nem vagyok hajlandó ezeken a szar utakon dolgozni, főleg hogy az országban kb 20% az autópálya, a többi mind ilyen szar bundás út, és a legtöbb cég még az autópálya helyett is bundáson küld hogy spóroljanak az útdíjjal.


Igen, vagy a tovább tanulás, vagy a vállalkozás a két járható út a jobb élet felé, persze nem olyan vállalkozás mint Lacika, hanem rendes.

2021. ápr. 28. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#8 Szerintem magyar cégnél már nagy szó ha 2/1-ben lehet dolgozni és még kocsigazdás is vagy. Nyilván valóan a 2/2 lenne a legjobb,csak hogy minden jó legyen ahoz külföldi céghez kell menned,ott meg túl hajtanak a legtöbb helyen,remélem hamarosan csak javulni fognak a dolgok.

Mondjuk ez a 3 hét/3 nap tényleg vicces,3x csináltam ilyet aztán fel is mondtam,nem ebben voltunk megálapodva,góré azt mondta örüljek hogy van munkám,fizetés sem volt az igazi.

Megértelek,szerencsére az utóbbi időben leginkább osztrákot járom,ott pedig nem nagyon panaszkodom az út minőségére.

Mondjuk Szlovákba és Csehben is vannak rossz utak.

Németország számomra már unalmas néha,mondjuk oda már nem is sokszor járok.

Te merre felé szoktál járni?


Tovább tanulsz,szerzel tapasztalatot,jöhet a vállalkozás,csak szeresd is amit csinálsz mert anélkül nem leszel boldog.

Mikben gondolkozol?

2021. ápr. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

külföldön sincs kolbászból a kerítés, német belföldesek (még az ekte németek is) elég rendesen melóznak, sokkal többet is mint a nemzetközisek, mert ők kis távot járnak, és oké, hogy van amelyik nem köt le dolgokat, de van aki csak olyat szállít, amit vagy lekötsz vagy az első kanyarban kiesik a ponyván át, pl papírtekercs. Az ilyenek joggal kapnak 3000 eurókat, de én azt mondom hogy oké, megérdemlik, de ilyen áron nekem jó az 1800 euró magyar cégnél, elég nyugdíjas munka ami legutoljára volt nekem, pont ebbe is untam bele.


Németország lehet unalmas a sok útépítés meg dugó miatt, de az egyetlen ország ahol akárhol megállhatok mert tudom, hogy nem kell attól félni hogy kirabolnak/lelopnak üzemanyaggal. Nyilván vannak kivételek, de hasonlítsuk már össze akármelyik másik országgal :D Persze ha ipari parkozik az ember, hétvégente azért én is kutakra mentem a biztos wc miatt, zuhanyt megoldom mobil zuhanyzóból.


A szokásos helyeken jártam, angol,német,belga,holland... spanyolba ritkán, svédbe is. Norvégba meg Finnbe még nem jártam, de amikor Svédben jártam éreztem, hogy én itt akarok lenni állandóan, nagyon tetszett minden, az emberek beszélnek mindenhol angolul, jó a klíma mert én szeretem a hideget, van hó mert azt is szeretem :D Szóval mielőtt kilépnék a szakmából még azért be akarnám próbálni a Skandináv belföldet, de nagyon kevés cég jár CSAK oda, azokból is leginkább a hűtősök, de még a németek se nagyon járnak fel.


Amúgy meg valami vállalkozásban gondolkodok, de annyi kritérium van... ne kelljen emberekkel foglalkozni ha lehet, olyat ami még nincs, ne kelljen szétgüriznem magam hogy menjen a cég ... Valami már körvonalazódik a fejemben, de ahhoz olyan tudás kellene amit iskola nem nagyon tud megadni, eselteg egyetem, de nem túl jók a kilátásaim, nagyon elbaxtam régen a jegyeimet, és nagyon sokat kellene pluszba tenni azért hogy olyan szinte feltudjam tornázni hogy egyáltalán a minimum pontok meglegyenek az egyetemre, és HA sikerül is, akkor onnantól 3 de inkább 5 évig egyetem, és már 28 éves vagyok szóóóval... Át kell gondolni ezt az egészet :D Tegnap kezdtem el kamionozni és már 6 éve csinálom, ha most hátradőlnék hogy lesz majd valami akkor mire megint észbekapok már túl késő lenne és kb bele is dőlhetnék a kardomba mert annyi lenne az egésznek. Se normális élet, se család, se semmi.

2021. ápr. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!