Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jelentkeznétek olyan helyre,...

Jelentkeznétek olyan helyre, ahol határozott időre, helyettesítésre keresnek embert?

Figyelt kérdés
Nem számolnak veled utána, csak amíg az aktuális kolléga vissza nem tér, 1 év után.
2021. máj. 4. 11:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha más opció nincs, akkor igen. Abban az egy évben addig is érdeklődnék, keresnék más céget, akikkel én is és a cég is hosszú távra szeretne tervezni.
2021. máj. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Inkább úgy mondanám, hogy önmagában ez nem lenne kizáró ok.


Mikor mennék ilyen helyre? Ha pályakezdő lennék (0-3 év tapasztalat), és úgy ítélném, hogy tanulhatok, profitálhatok abból az egy évből.


Másrészt sokszor láttam, hogy a jó munkaerőt megpróbálják megtartani az 1 év után is, így akkor választanám, ha olyan céghez kerülnék, ahol erre van lehetőség (értsd nem valami KKV, mert ott ennek nincs esélye, de egy nagyobb cégnél mindig szívesebben veszik át az embert más területek ha valahol már bevált, mint keresnek az utcáról embert).



És persze akkor is opció nyilván, ha nincs más lehetőséged, de a fenti esetekben nem csak kényszerből érdemes elvállalni ilyen lehetősget, hanem akár előre is viheti a karriert.

2021. máj. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze, mennék. Egy 20 éves munkaviszonyt persze nem mondanék fel emiatt.
2021. máj. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha tetszene igen, illetve ha olyan végzettségem lenne/olyan helyen élnénk, hogy találnék munkát.


Másreszről ezek többnyire maternity cover/szülési szabis pozíciók, ahol sokszor nem tér vissza, nem ugyanabba a pozícióba stb az anya, így akár lehet belőle hosszú távú is.


Saját peldam: magas poziban dolgozok, kerestek a helyemre valakit erre a 2 évre, de fenntartották a helyem utána. Én végül úgy döntöttem alacsonyabb pozícióba megyek vissza több okból kifolyólag, így akit felvettek a helyemre, maradhat tovább.

2021. máj. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!