Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Informatikus hallgatók!...

Informatikus hallgatók! Hányadik félév után kezdtetek el dolgozni és mit?

Figyelt kérdés
Második félévet végzem proginfón, azt eddig tudtam, hogy ma már a junioroknak is "10 év munkatapasztalat" szükséges, de eléggé letaglózott, hogy a diákmunkákhoz is egy rakat különböző technológiát kérnek. Szerintetek érdemes a nyarat töményen inkább tanulásra fordítani, és ezeket tanulni, hogy jövőre már bekerülhessek valahova, vagy inkább menjek el valami mást dolgozni (gyári munka, meki...stb)., mondván, hogy a nem szakmai munkatapasztalat is több a semminél? Tényleg a tapasztalat része érdekelne, pénz szűkében nem vagyok, viszonylag jómódú családból származom és anyagilag támogatnak.

2021. máj. 4. 13:38
 1/6 anonim ***** válasza:
96%
Természetesen érdemes tanulással tölteni a nyarat, bár ez az egyéb diákmunkát nem zárja ki, ha kell a pénz.
2021. máj. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A gyari munka/meki semmit nem ad szakmailag, igy ha a penz nem kell, akkor nincs ertelme.


Barmilyen szakmai diakmunkanak lenne ertelme, hisz annak elso munkahelykereseskor mar boven lesz haszna. Nyilvan viszont szakmai diakmumkahoz kell tudas valamennyi, ez azert nem meglepo. :) Ugyhogy a tanulas (akar iskolan kivul) es szakmai alapu munka nagyon durvan sokat segit a palyad elejen, es ha ott jol valasztasz, akkor a tovabbfejlodesed mar a munkahelyen fog folytatodni. De ehhez a jo valasztashoz kell az a kis plusz, ami kiemel a tomegbol.


(A barmely tudas nelkuli diakmunka az elozoleg emlitett meki/gyar/szorolapozas/futarkodas vonal.)

2021. máj. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
96%
En tanulnék a helyedben inkább ha megteheted. A 4-5ik félévtől viszont a szakmában kéne dolgozni, mint gyakornok. Elötte nem nagyon van esély rá. Én is kb. akkortól kezdtem.
2021. máj. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
97%

Én az első félévben már dolgoztam, egy fordító cégnél kellett valami (meglepően bonyolult) belső szoftvert pátyolgatni - akkor még fel sem tudtam fogni igazán, de nagyon sokat tanultam belőle (szakmailag). Jó volt a zsé és szerettem a munkát, de "egy kicsit" keresztbe tett a tanulásnak.

Ebből okulva utána elmentem tanszéki demonstrátornak (van még ilyen?), itt lájtos volt a meló és meg a pénz is, viszont az itt szerzett "kapcsolati tőke" 1000-szer meghálálta magát vizsgaidőszakban :) Harmadév után meg dolgoztam mindenfelé, akkor már direkt az volt a cél, hogy minél többféle céget/munkát kipróbáljak. Ez azért volt jó, mert az 5 hely közül ahol megfordultam, 3-tól kaptam diploma után azonnal ajánlatot.

2021. máj. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%
6 felev utan hagytam ott egyetemes (0 munkatapasztalattal). Ugyan nem voltam tele ajanlatokkal, de eltudtam menni egy multihoz foallasu fejlesztonek.
2021. máj. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2-es: én mást tapasztaltam: volt nálunk friss diplomás kollega jó tanulmányi eredménnyel, aki előtte 1 percet nem dolgozott (nem volt rászorulva), meg egy másik srác aki közepes eredménnyel végzett, és egyetem mellett dolgozott mindent ami belefért (meki, szórólapozás, építkezésen malterhordás - rá volt szorulva) - ennek a fiúnak több élettapasztalata volt mint egy 15 évvel idősebbnek. Tudta kivel hogy kell kommunikálni, tudta hogy kell kezelni az embereket (hülye kollegától kezdve beképzelt ügyfélig)- ezek nagyon fontos dolgok, amiket az egyetem nem tanít meg, egy sz*r munka(hely) meg nagyon is.

Ebből a srácból 1 év múlva már kisfőnök lett (és tisztelte mindenki), a másik fiút aki előtte nem dolgozott meg elküldtük mert kiderült, hogy képtelen csapatban dolgozni.

2021. máj. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!