Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bruttó bért érintő BÁRMILYEN...

Bruttó bért érintő BÁRMILYEN levonásnak rajta kell lennie a bérlapon?

Figyelt kérdés

Ott a bruttó bér, ott vannak a legális levonások TB SZJA stb DE a lapon a nettó nem annyi amennyit kapok a valóságban hanem több. vagyis még levonnak valamit és kevesebb a nettó de ennek nyoma sincs a bérlapon mire vonnak le.

4. hónapja ez így megy.

Ha bármit is levonnak, akár 5 ft-tot is, annak nem kell tételesen jogcímmel ott lennie a bérlapon?


2021. máj. 7. 15:55
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk a cég ad utalványt, amit a cég boltjaiban lehet kizárólag levásárolni. Ez felbruttósítva megjelenik a bérpapíron mint étkezési hozzájárulás vagy vmi hasonló. Ilyenek lehetségesek, ezért van h a bruttó bér nálunk mindig jóval magasabb mint a tényleges nettó.
2021. máj. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
ennek semmi köze ahhoz amit én kérdeztem.
2021. máj. 7. 16:30
 3/10 A kérdező kommentje:

"ezért van h a bruttó bér nálunk mindig jóval magasabb mint a tényleges nettó."


Ember. A bruttó bér evidensen mindig mindenhol sokkal magasabb mint a nettó.

Dedó.

2021. máj. 7. 16:31
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

A bérpapíron rajta van a nettó összeg is. Ha ez nem annyi, amennyit kapsz, akkor nem hivatalosan van levonva a pénz.


Amúgy már kérdezted a főnöködet?

2021. máj. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%

#3 - "Ember. A bruttó bér evidensen mindig mindenhol sokkal magasabb mint a nettó."


Ez nem igaz. Nem egy olyan eset van, higy a bruttó megegyezik a nettóval. Sőt, biztos nem fogod elhinni, de bizonyos esetben a nettó lehet magasabb a bruttónál.

2021. máj. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%

"Ember. A bruttó bér evidensen mindig mindenhol sokkal magasabb mint a nettó.


Dedó."


Ilyenkor kell azt jelenteni, hogy a kérdező kötekedni akar?

:-)


A kérdező lehet, hogy valami szürke foglalkoztatott.


A cégnél én is találkoztam érdekes dolgokkal.

A kedvencem:

-szabadságon voltam, miért csökkentették a fizetésem?

-szabadságon voltál.

-de hát az pluszban jár, nem?!

2021. máj. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%

"jóval magasabb" -> a "normál" bruttó bér * 0,665 matekkal nem jön ki a nettó, hanem a kajajegy bruttósítása miatt kevesebb lesz a ténylegesen a számlára érkező nettó bér...

dedó...

2021. máj. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7: kultúrált helyen a nem pénzben kifizetett juttatásokat levonják, hogy a nettó megegyezzen az utalással, vagy legalább valahogy megbontják a nettót. Ez így elég nagy szivatás a könyvelés felé, de pénzügyileg se egyszerű követni.

Kérdező, mekkora összegekről van amúgy szó?

2021. máj. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

"A kedvencem:


-szabadságon voltam, miért csökkentették a fizetésem?"


Aki szabin van annak miért csökkenne egy forinttal is a fizetése?

egyetlen forinttal sem csökkenhet pótlék nem jár, de alapbér ugyanúgy jár, ezért fizetett szabi

2021. máj. 8. 18:30
 10/10 anonim ***** válasza:
Alapítványi iskola.
2021. máj. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!