Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan és mivel érdemes...

Anonimkrd kérdése:

Hogyan és mivel érdemes elkezdeni befektetni a tőzsdén?

Figyelt kérdés

Sokan ajánlják most a kriptovalutákat, ehhez a binance tőzsdét.hol tudom ehhez pl a legjobban követni az eseményeket?

Mit érdemes figyelni amiből kikövetkeztethető egy esetleges részvény emelkedés/ korrekció, zuhanás?

Mennyi az a kezdő tőke amivel érdemes beszállni tanulni és felismerni a különböző tőzsdék adta lehetőségeket?

18 évesen ebben látom a jövőt,szerintem óriási esélyek, lehetőségek vannak a kriptovaluta által mindenki előtt.



2021. máj. 10. 20:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kicsit le vagy maradva. :D
2021. máj. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem tehetek róla hogy 13-14 évesen azt sem tudtam hogy ilyen létezik, de még mindig van benne pénz bőven
2021. máj. 10. 21:10
 3/12 anonim ***** válasza:
30%

El foglak keseríteni.


Nem 18 évesen kell elkezdeni a befektetést. Normál esetben nincs is tőkéd amit kockaztathatnal, és túl fiatal és zöldfülű vagy ahhoz, hogy tudd hogyan működnek ezek a dolgok, mik a buktatók, stb...


Először tanulj, aztán teremts egzisztenciat, utána, ha van olyan megtakaritasod ami nem fog hiányozni akkor sem, ha elbukod az egészet, vágj bele a tőzsdebe, kriptovalutakba, forexbe.


Gonolj bele egy egyszerű példába:


Mondjuk 100ezer forintot forgatsz a tőzsdén és csinálsz egy év alatt 40% profitot. Akkor lett 40ezer forintod egy év alatt, viszont végig olyan kockázatú ugyleteid voltak, hogy simán el is bukhattad volna a tőkéd többször az év folyamán.


Szóval 100ezer elvesztése VS. 40ezer nyereség.


És az a pénz igazán nem sok. Egy cipő ára. Nem érdemes kockáztatni ilyen kis összeggel. Ahhoz hogy nagy pénzekkel kereskedj, sok megtakarításra, vagyonra van szükség.

2021. máj. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Hogyan és mivel? Önbizalommal, szerencsével és pénzzel.

Ma a világon kb. 3-400millió ember tőzsdézik "aktívan", ebből mondjuk 100ezer alapos pluszban jön ki, 100millió nagyot bukik, a többi így-úgy elvan. Ahhoz, hogy te azt gondold, benne leszel abban a 0.3%-ban, ahhoz önbizalom kell meg szerencse, és ahhoz hogy bele tudjál kezdeni, ahhoz meg pénz.

2021. máj. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mit érdemes figyelni amiből kikövetkeztethető egy esetleges részvény emelkedés/ korrekció, zuhanás?


Részvénynél azt kell nézni hogy alul vagy túl értékelt-e. Így hosszú távon lehet következtetni arra, hogy merre mozdul.


Mennyi az a kezdő tőke amivel érdemes beszállni tanulni és felismerni a különböző tőzsdék adta lehetőségeket?


Amennyit nem fáj elveszteni. Nem értek egyet a 3-as válaszolóval, hogy 18 évesen nem éri meg elkezdeni. Ilyenkor kis pénzel, kis kockázattal is tudsz gyakorolni.

Ha mondjuk van 200 ezer felretett pénzed és felteszel 50 ezret, majd eleinte csak havi 20-at hozzaadsz 3-4 év múlva bőven millió felett lehet a megtakarításod illetve a tőkéd és mivel addig is foglalkoztál tőzsdével nem a 0-áról kezded.


Olvass el pár könyvet a témában, ha érdekel.

2021. máj. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Kevés pénzre nem vagyonra gondoltam.. először is nem a nagy haszon érdekelne hanem a tanulás, hogy hogyan működnek a piacok..üzlettel foglalkozik az egész családom és én is jó ideje de ez teljesen új lenne és csak bele akarok tanulni a dologba
2021. máj. 11. 17:46
 7/12 A kérdező kommentje:

Csak annyit akarok H rohadt jól tettem hogy belevágtam, olyan 7szer annyi pénzem lett minta tőke :DD

Sose késő. Kriptóba szálltam be ;)

2021. okt. 21. 18:01
 8/12 anonim ***** válasza:
Majd adózol is utána, ugye? 🤔
2021. okt. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Csak akkor kell ha ki akarom venni készpénzben
2021. okt. 22. 11:16
 10/12 anonim ***** válasza:

Akkor még nem lett "7szer annyi pénzed", egyelőre pont ugyanannyi bitcoinod van, mint amennyit vettél.

A hozam csak akkor értelmezhető, ha realizaltad. Így ez csak egy várható nyereség.

2021. okt. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!