Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért hátrány egy szellemi...

Miért hátrány egy szellemi munkára való jelentkezésnél az, ha valaki tetovált, vagy piercingje van?

Figyelt kérdés

Legfőképpen olyan multikra gondolok, mint például a Bosch, vagy az Audi, és olyan álláslehetőségek megpályázóira, akiknek gazdasági vagy mérnöki diplomáik vannak.


Attól, mert valaki ilyesmit választ a külső megjelenéséhez, miért kellene kizárni onnan, hogy felvegyék? Lehet, hogy jobban végezné a munkát, mint a csapat többi tagja, és emberileg is jó lenne a kollégákhoz.


És egyeseknek ez nagyon jól áll. Mégis az a szóbeszéd járja, hogy nem szabad ilyet, mert akkor nem fognak felvenni. Miért?



2021. máj. 10. 20:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
78%
Mert a többségnek ezek szerint nem jön be. Ha én férfiként lila szoknyában megyek be, attól még lehet, hogy sokkal jobban fogom végezni a munkámat, mint az átalg, mégsem fognak felvenni.
2021. máj. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Ez rossz példa. A tetoválás a normális életben általában teljesen elfogadott, és sokaknak jól is áll, de férfiként lila szoknyában szinte mindenhol hülyének fognak nézni.
2021. máj. 10. 20:57
 3/19 anonim ***** válasza:
71%

"A tetoválás a normális életben általában teljesen elfogadott, és sokaknak jól is áll"


Ez a TE véleményed, de igen sok helyen viszont kifejezetten negatínak tarják. (Ahogy a kérdésben is írtad)


Tetoválással agresszív, primitív valakinek fognak sokan nézni, ahogy aki férfiként lila szoknyában megy, azt melegnek.

2021. máj. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
86%
#20.57 Figyelj, különböző helyeken mások a szabályok. A sarki sörözőben teljesen elfogadott, ha böfögök, a Hilton éttermében meg nem. Ha fontos a tetkó meg a testékszer, olyan közegbe menj, ahol ez nem probléma! Ha fontos az adott munkahely, akkor meg alkalmazkodni kell az ottani szabályokhoz. (1-es vagyok.)
2021. máj. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
44%
10 éve még volt ilyen, mára már elfogadott a tetoválás, és a testekszer.
2021. máj. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
76%
15 éve vagyok multinál mérnök, már 15 éve is leszarta mindenki, milyen tetoválása/piercingje/haja van valakinek
2021. máj. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
84%

“ Ha én férfiként lila szoknyában megyek be, attól még lehet, hogy sokkal jobban fogom végezni a munkámat, mint az átalg, mégsem fognak felvenni.”

nekem pl fel se tünne 🤣

2021. máj. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
35%

Tetoválás,egyfajta lázadást jelent magyarán akinek látható helyen van akkor az ember különc,és az ilyen felfogásúakat nem díjazzák a munkahelyeken.

Mert nehezen kezelhető,nem csapat játékos .

2021. máj. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
93%
Én bankban dolgozom, itt van "dress code" vagyis előírják hogy nem szabad öltözni, és tiltják a látható tetkót meg a piercinget is, viszont ugyanígy tiltják a köldökvillantós ruhákat, a túlzottan mini szoknyát, a bermudát meg a feltűnő feliratos pólót is. Magyarul nem magával a tetkóval van baj, hanem azzal hogy valaki feltűnősködni akar egy bizonyos határon túl.
2021. máj. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
35%
A multinak bőven van kiből válogatni, mindegyiken keres bőven. Éppen ezért végtelenül kockázatkerülők, az egyéniség pedig rizikós. A dresscode is azért van, meg még 10 millió más írt, vagy íratlan szabály.
2021. máj. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!