Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Alkalmaznátok nő (nemű) víz...

Alkalmaznátok nő (nemű) víz és/vagy gázszerelőt?

Figyelt kérdés

2021. máj. 11. 20:01
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
84%
Igen
2021. máj. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Nem gondoljátok/ gondolod, hogy (saját nemem ellen beszélek, bocsesz xd), de hogy ehhez a munkához kell fizikum, fizikai erő, elég sok? A férfiaknak nagyátlagban több "adatik" abból?

Nem lenne hátrányos megkülönböztetés ebben a szakmában? (értem ezalatt, hogy pl. tűzoltó férfi, óvónő pedig "inkább legyen" nő).


Amúgy tudom, hogy megfelelő edzéssel fel lehet annyira turbózni a fizikai erőt...de úgy gondolom, hogy ezen a területen kevésbé lennének megbecsülve a nők.


De nagyon kíváncsi vagyok minden véleményre.

Miért alkalmaznátok nőket, miért nem, vagy miért inkább nőket vagy férfiakat?


Előre is köszii!!

2021. máj. 11. 20:21
 3/22 anonim ***** válasza:
84%
azt alkalmazom, aki felveszi a telefont, hajlandó megjelenni (a megbeszélt időpontban!), nem egymilliót kér "helyszíni felmérésre", és elvégzi a munkát. ha ez megvan, felőlem lehet alien is. (a villanyszerelőnk amúgy nő, és a fele ország díszkivilágítását ő szereli a két fiával)
2021. máj. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Nagyon érdekes, hiszen teljesen másképpen gondoltam!

Köszönöm szépen!

2021. máj. 11. 21:29
 5/22 A kérdező kommentje:

És amúgy mennyire nehéz egyrészt elvégezni, másrészt magát a szakmát csinálni?

Háttér story: olyan diplomát csinálok, amivel béka feneke alatt fogok keresni, édesapám rágja a fülemet, hogy menjek víz-gáz szerelőnek. Nem zavarja, hogy nő vagyok, úgy gondolja, az még tán dobna is a keresleten :'D

2021. máj. 11. 21:33
 6/22 anonim ***** válasza:
73%
Hát azért kell hozzá kézügyesség, műszaki érzék, ha úgy van akkor erő is. Ha nem érdekel nincs értelme csak azért mert jó keres. Nem csak ez a szakma keres jól de te tudod mi érdekel. Illetve csak akkor keres jól bármilyen szakmunkás ha nem kontár munkát végez. Ez még nagyon fontos. Hiába szakmunkás valaki ha igénytelen. Szóval csak a jó szakmunkás keres jól. Én megmondom egyébként őszintén a legtöbb ember nem fog egy nőt ki hívni ha csőtörés van. Max ha senki más nincs. Sajnos.
2021. máj. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Sajnos igen, édesapámat is a pénz motiválja. De mivel ő is szakmunkás, így ezen a téren van jobban otthon. Nem tudom, hogy mennyire lennék jó benne, egyrészt a maximalista vagyok de ez áll szemben a bölcsész hajlamommal :'D

Nem gondolom, hogy például a vésést egyáltalán bírnám-e.

Egyetértek veled, őszintén én sem hívnék ki női szakembert - de ez csak az én véleményem.

Köszönöm a válaszod!

2021. máj. 11. 22:06
 8/22 anonim ***** válasza:
83%
Nincs mit, még annyit tennék hozzá hogy ennyi erővel lehetnél kozmetikus is vagy fodrász vagy akármi. Annyi szakma van ami jól keres. Szóval nem az a lényeg hogy jól keres hanem az hogy szeresd ami csinálsz.
2021. máj. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Nagyon sok van belőle azt veszem észre. Igazából azoknak ajánlanám azokat a szakmákat, akik nem annyira szeretnek tanulni - persze nem kizáró ok.

Csak én stréber vagyok xd és nincs is kézügyességem a körmözéshez

(amúgy tanárin vagyok, angol)

De kedves vagy, köszönöm!

2021. máj. 11. 22:26
 10/22 anonim ***** válasza:
83%
Mindenképpen,csak legyen egy rendes ember és végezze jól a munkáját,plusz az sem hátrány ha boldog.
2021. máj. 12. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!