Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyári munka, 4 műszak, de...

Gyári munka, 4 műszak, de viszonylag jó fizetés, bevállalnátok a helyemben?

Figyelt kérdés
Középiskolai végzettségem van, a műszaki dolgokhoz nem igazán értek sajnos. Már itthon vagyok 2 éve, egy darabig nem kerestem munkát, volt még TB-m, és sajnos eléggé nehezen tudtam magam rávenni, hogy ez így nem állapot. Az utóbbi időben kezdtem el aktívan munkát keresni, de ezidáig sehova nem vettek fel. Gyárba semmiképp nem akartam menni, reménykedtem benne, hogy sikerül valami értékesítő, asszistensi melót találnom, de releváns szakmai tapasztalat és szakirányú végzettség híján nem nagyon kapkodnak értem. Lenne a közelben egy egy gyár, ahol azt mondják elég jól keresnek az emberek. Egy elég modern cégről van szó, Thyssenkrupp a neve. 200 felett keresnek azok is, akik gépen vannak. Sőt, van hogy közel 300 ezret, ha úgy jönnek ki a vasárnapok. Viszont 4 műszak van, 12 óra nappal 3 nap, aztán 3 nap pihenő, 12 óra éjszaka 3 nap, aztán 3 nap pihenő. Nem voltam még gyárban, nem nagyon értek semmihez, viszont kezdenem kell valamit az életemmel és szükségem van a pénzre. Szerintetek megpróbáljak ide jelentkezni?
2021. máj. 17. 13:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A semminél minden meló jobb. Menj el melózni és mellette keress jobbat. Vedd úgy, hogy ez is tapasztalat, amiért még fizetnek is.
2021. máj. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
be
2021. máj. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%

Kezdő lökésnek jó lesz,nem egy állom és egészséges életmódú munka de valahol el kell kezdeni.

Szerzel tapasztalatot.

Meg tudod nézni mennyire tetszik az a munka,vagy az ilyes fajta munkák,el tudod mondani hogy igen is megpróbáltad.

Keresel pénzt amiből remélhetőleg raksz félre,ebből a pénzből majd később tovább tudod magadat fejleszteni,pl;nyelv tanulás,valamilyen okj vagy egyébb más suli,jogsi szerzés,stb...


Sok sikert és fel a fejjel. 🙂

2021. máj. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%

Konkrétan mit takar a középiskolai végzettség?

Érettségi mellett van valamilyen szakmád? Ha pusztán egy érettségid van akkor sajnos nincs túl nagy mozgástered, iszonyúan kevés olyan munka van amihez pont érettségi kell, de több nem.


Egyébként 4 műszakban még szép hogy 200 felett kapnak az emberek, nem tudom hogy ebben mi olyan hű de jó.

Fizuval kapcsolatban lehet érdemes lenne azért előre tisztázni hogy mennyi a havi nettó alapod műszakpótlékkal. Ne úgy kalkulálj hogy "ha pont úgy esnek a hetek" meg "több az éjjeles hét". Meg ne arra alapozz hogy mennyit mond valaki csak úgy hasraütésre aki ott van. Az emberek másoknak szeretik felfelé kerekíteni a fizut. Kerek perec kérdezz rá a HR-en.

Láttam én már nem egyszer hogy az akár 270 nettóból lett fix 210.


Kezdőlökésnek jó lehet egyébként, illetve arra is hogy motiváljon picit. Mármint úgy értem hogy motiváljon valamilyen piacképes tudás megszerzésére. Hidd el pár hónap után úgy leszel vele hogy valamit inkább tanulni kéne mégis.

2021. máj. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kereskedelmi érettségim van. Eladó magyarul. :/ Utálom egyébként azt is, élelmiszer boltba nem mennék vissza. Korábban ott voltam gyakornok. Hát nekem apukám dolgozik ezen a munkahelyen egyébként, és ő nagyátlagban 250 körül szokott kapni. Előfordult már 280 is, de volt hogy csak 220 mondjuk. Igaz, neki már emelték, ő sem ennyivel kezdett anno, kicsit kevesebbel, de 2 kiló alatt még nem kapott akkoriban sem. Tudom, hogy ocsmány a 4 műszak, és jogos, hogy megfizetik, de szerintem ez a pénz vidéken szép összeg. Más gyárakban mondjuk csoportvezetők sem keresik meg a 2 kilót pl. Szerinted egy bolti eladó mennyit keres? Ne csak élelmiszer boltra gondolj, még 150-et sem feltétlen. Egyébként nem a pénz lenne a lényeg, csak ha már úgy veszem észre, hogy nem nagyon kellek sehova, ami jobb munka lenne, akkor legalább pénz keressen az ember, nem?
2021. máj. 17. 15:04
 6/9 A kérdező kommentje:
Arról meg ne is beszéljünk, hogy mondjuk egy tanár mennyit keres...
2021. máj. 17. 15:32
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha még nincs saját családod, feleség gyerek, esetleg barátnőd sincs, akkor szerintem jobb a 12 órás 4 műszakos beosztás, mint a "normál" 3 műszakos. Kevesebbszer kell bemenned dolgozni, havi kb. 15 napot a 21-22 helyett. És 12 órás műszakban 2 étkezési szünet jár, úgy tudom. Ha néha bemész túlórázni, az is sokkal jobban fizet, mert eleve 12 órára mész be, nem pedig csak 8-ra mint 3 műszakos beosztásnál.


Ha még nem dolgoztál könnyű fizikai munkát, ráadásul éjszaka, az elején brutális lesz, valószínűleg sírni lesz kedved. Ha ha túléled az első 2-3 hónapot és kezded megszokni, utána már elviselhető. Hosszú távon nyilván nem lehet életcél egy ilyen munkaidő beosztás, de átmenetileg (1-2-több? év) jó amíg átképzed magad, és/vagy találsz valami jobbat. Sok sikert.

2021. máj. 18. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld meg, én most végeztem szakmába biztos, hogy nem tudok elhelyezkedni itt a környéken, ha másiranyba se tudok októberig én is beadom gyárba, a semminél jobb és sok helynél jobban is fizet, a pénz meg mindenkinek kell. Vesztenivalód nincs
2021. máj. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Helyeen gondolkodsz kérdező, veszítenivalód valóban nincs.
2021. máj. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!