Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldön jobban lehet keresni ?

Külföldön jobban lehet keresni ?

Figyelt kérdés
Oké tudom, hogy ez egy hülyén feltett kérdés de azért írtam ki, mert itt folyamatosan azt olvasom, hogy külföldön sem élnek meg az emberek tehát hiába megy ki az ember Németországba akkor sem fog jobban élni mint Magyarországon. Ez szerintetek mennyire igaz ?

2021. máj. 27. 21:57
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Aki Magyaro. jól keresne, az ott is jól fog. Aki Mo-n rosszul keres, ott se lesz milliomos.

Képesítés, szakma, tapasztalat nélkül ha valaki külföldre megy dolgozni és arra számít, hogy meggazdagodva fog hazajönni - vagy nem is jön haza, mert annyit fog ott keresni - az nagyot fog csalódni.

Akinek már van tapasztalata, jól beszéli a nyelvet, az találhat Németo-ban is jól fizető állást. Persze nem ha arra számít, hogy kimegy és tárt karokkal várják, 1 hónapon belül talál munkát, akkor megintcsak túl nagyok az elvárásai.

2021. máj. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ismerek egy targoncást, aki itthon a fizetéséből alig jött ki, albérletügyileg...

Kiment Németországba, ugyanannál a cégnél csinálja teljesen ugyanazt, csak 3 helyet már csak 2 műszakban.


Még nincs kint 2 éve sem.


Amellett, hogy fenn tud tartani egy sokkal jobb minőségű albérletet, már a második autóját veszi... Oké nem újat, de felső-középkategóriás, 10 év alattit.

Amíg itthon élt egy 20 éves autót nem engedhetett volna meg magának...

Nem élt nagy lábon, de ami maradt albérlet után, az kellett kajára.


És akkor sem volt párkapcsolata amikor itthon élt és most sincs.

2021. máj. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyugaton magasabb az életszínvonal. Például egy nyugati minimálbérből (~1200 euró nettó) mindenféleképpen magassabb színvonalon élhetsz, többet engedhetsz meg magadnak, mint itthon az itteni minimálbérből. De nyugaton például a kisvárosok is eléggé fejledtek, vidéken is van munkalehetőség, itthon vidéken egy pár vidéki nagyvárost leszámítva nincs sok munkahely.
2021. máj. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én az ország nyugati csücskében élek de ez egy kiskapu ilyen szempontból. Nyugati fizetések de hazai árak. Átlagnál magasabb árak de a fővárosnál még így is olcsóbb. Nemhiába költöznek az emberek Sopron és Mosonmagyaróvár környékére ezerrel. A 150 ezres alföldi fizujukat lecserélték 1200-1500 euróra. 360-as árfolyamon ez nem rossz.
2021. máj. 28. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
31%

#4: Persze. Igazad is van. Óvári vagyok. 26 éves. Gimnáziumból ismerős arcok fele kinnt dolgozik Ausztriában. Nem leszólásból, de szarra se való munkákat csinálva, legutolsó "csicskák". Bocsi, nem tudtam jobb kifejezést erre. Ruhát hajtogatnak. Kávézóban dolgoznak tizenkettedik kisegítőként. Olyan munkákat végezve, amitel lehet végezni akkor is, ha tudsz írni meg olvasni. Itthon meg megy a királykodás, hogy úúristen mennyi pénzt keresek.

Ja. Megkapják kinnt az 1200-1500 Eurót? Meg. Cserébe napi minimum 1 órát utaznak. Kocsijukban ömlik a km. Ritka az, hogy 8 órás munkaidők vannak. Inkább 10 fele közelítenek. Ja és mindez meg van spékelve azzal, hogy szarba se nézik őket, mert magyarok.


Itthon sok embert látok királykodni a külföldi fizuból. Repkednek az 1500 Eurók. Azt nem mondják el, hogy abból kb 1000 (se) marad meg hónap végére, mire leszámolják az üzemanyagot, az ételt, meg minden szarságot. Szóval ne hidd ám el, hogy ott akkora arany élet van, hogy nem tudják mire költeni a pénzt.


Mosonamgyaróvár dolgozom. ~400 ezres fizuval, szellemi munkakör. Eszem ágába nem jutna kijárnompl Pandorfba oda vissza fél-fél órát mondjuk ruhát hajtogatni, hogy 50 ezerrel többet kapjak, amit messze el is bukok a kijáráson.

Pláne most, amekkora irdatlan szopás van a határon, hogy egy óra mire kijutsz.


Külföldi fizetés itthon elköltve számít jónak. De még akkor sem mindig.

A minimálbér külföldön is minimálbér. Ne gondoljátok, hogy csak azért mert egy német minimálbér az ezer akárhány euró, az ott luxus életre elég. Itteni szemmel soknak tűnik. Kinnt attól még minimálbér. Arra elég. Bérelj egy lakást havonta. Aztán kapásból ugrik 500-800 Euró. Az 1500 Eurós álomfizuból.


Aki itthon nem boldogul, kinnt se fog. Hiába várják a megváltást... Hogy majd valaki kiköltözik és az itthoni nyomort leváltja a magas élet. Jobb fizetés van kinnt igen, de magasabbak is az árak.

2021. máj. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó! De pont ez az, hogy nem annyival magasabbak az árak kint, mint amennyivel a fizetés...


Ugyanazzal a munkával igenis magasabb színvonalon lehet élni...


És nem azt mondom, hogyha itthon szegény vagy, akkor ott szupergazdagként élhetsz... Nem, ott is szegény leszel, de ott a szegények is egyel magasabb életszínvonalon élhetnek.


Én szakmunkás vagyok itthon.

300,000 forintot keresek napi 10 órával, heti 5 napban.

De van hogy hétvégén is behívnak...

Nem albérletben élek, hanem a szüleim házában, de mondjuk egy tisztességes albérlet kibérlése, rezsivel együtt elvinné a fizetésem harmadát, minimum.

De lehet, hogy többet is.


Engem is hívtak Németországba dolgozni még régebben és már nem emlékszem, hogy mekkora bérért, de akkor kiszámoltam, albérlet hirdetések alapján hogy mennyim maradna és jóval több mint a fizetésem harmada megmaradt volna...

Valamivel kevesebből mint a negyedéből meg lett volna a lakhatás.


Én csak azért nem mentem ki, mert nem beszélek németül és bár nem volt elvárás, én rosszul éreztem volna így kint magam a munka alatt, maximum akkor mennék ki ha ott akarnék élni, de nekem egészen más országban célom majd letelepedni egyszer...

2021. máj. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

“és jóval több mint a fizetésem harmada megmaradt volna...”


Azt akartam írni, hogy jóval több mint a fizetésem kétharmada*

2021. máj. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, tény, hogy kinnt a minimálbér többre elég mint itt. De sok ember attól várja a csodát :D.


Ezért írtam le, hogy a minimálbér kinnt is minimálbér. Senki ne higgye, hogy kiköltözik, aztán 2 év múlva olyan vagyona elsz, mintha itthon lehúzott volna 40 évet.

2021. máj. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!