Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy átlagos huszonévesnek...

Egy átlagos huszonévesnek vajon mennyi félretett pénze van? Rosszul állok?

Figyelt kérdés
Eddig 4 millió Ft-ot tudtam félrerakni, sok korombeli pedig már lakást vesz. Nagyon rosszul állok? 26 éves vagyok.

2021. jún. 1. 16:11
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
23 éves vagyok, még egyetemen két évig és 300 ezrem van, de befektetve ezért növöget(nagyon picit de több mint semmi) mert ki is veszem ha úgy áll az árfolyam.... és most kezdek dolgozni diákmunkát 25 órában, a megkeresett pénz 80%-át befektetem. Év végére 1 millio 200 körül lesz.
2021. jún. 2. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Egy huszonéves ismerősöm van, akinek van lakása. Ő Pesten mérnök, 27 éves. De ő is úgy vett pár éve, hogy a családja adott neki 15 millió forintot, ő még felvett hozzá 10 millió lakáshitelt.
2021. jún. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
77%

26 éves vagyok, majdnem 4 éve dolgozom. 3,6 millióm van félretéve állampapírban és kb. 1,5 van a számlán, amit egyelőre másra szánok.

Örököltem egy kis laksást és egy elég nagy telket is.

Szülőkkel élek így könnyen félreteszem szinte minden pénzem. Kb. 70-80%-ban félreteszem a fizetésem.

Szerintem ha az ember megteheti, van rá lehetősége és jóban van a szüleivel akkor 30 éves kora alatt, főleg ha nincs kapcsolata fölösleges elköltöznie. Addigra össze tud szedni annyi önerőt, hogy vegyen is akár egy saját lakást.

2021. jún. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

23 évesen 100 ezer forintom, ha volt akkor nagyon boldog voltam. Ekkor végeztem az egyetemmel, az ösztöndíjon kívül más pénzem nem nagyon volt.


Most 28 évesen már lakást veszek, persze hitellel, de akkor is összegyűlt az önerő.


Ezzel csak azt akarom szemléltetni, hogy nem mindegy, hogy az ember tanul vagy egyből munkába áll. Ha még tanulsz, akkor 4 millió szuper!! Ha már 6 éve dolgozol, akkor is jó, de nyilván másabb a helyzet.

2021. jún. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
25%
En nem látom értelmét milliokat felrerakni, ugyis olyan gyorsan inflalodik. Inkább egyelőre egy vallalkozasba, onkepzesbe, kapcsolatepitesbe stb fektetem. Olyan 250 ami mindig megvan mint vesztartalek, 400 ala meg ha lehet nem megyek
2021. jún. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
87%

15/15

Ha 250 a vésztartalékod, akkor gyakorlatilag egyik napról a másikra élsz

2021. jún. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Én 28 vagyok, 5 éve kezdtem el dolgozni és mindössze 1,3 millió forint megtakarításom van és 1,5 millió van még hátra a diákhitelemből, tehát mínuszban vagyok:D Hozzám képest nagyon nagyon jól állsz.
2021. jún. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

27 vagyok. 4 millióm van befektetve, ezen felül van mindig 500 ezer körüli vésztartalékom. Amikor összejön egy nagyobb összeg, amit lekötnék rövidtávra, mindig jön valami, ami miatt nem tudom lekötni ezt az összeget.

1 éve kezdtem el vállalkozni, jelenleg még negatív pénzügyi eredménnyel, de idén már remélem haszonnal fogok zárni (valószínűleg minimálissal, de akkor is pozitív). Ebben körülbelül 1 millióm van benne.

2021. jún. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
50%
Akinek huszonévesen (minden szakmában kezdőként vagy fősulisként) milliói vannak azt eltartják (eltartották) a szülei, "kaja-pia-nagyszoba", sőtt lehet, a bankszámlájára is a szülők tették a pénzt !?
2021. júl. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!