Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pénzügy-számvitel diplomával...

Pénzügy-számvitel diplomával mik a lehetőségeim munkakörök tekintetében? Eddig volt ötletem, de most tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés
Eddig a banki, bankári munka érdekelt volna. Érdekesnek tartottam a hiteleket, befektetéseket, banki termékeket, biztosításokat. Sokat olvastam ezekről, több száz órát is. De azt találom, hogy bankban igazából minden az értékesítésről szól, hogy el kell adni mindent (minden jót, rosszat is) az ügyfeleknek. Nekem pedig úgy érzem nincs olyan jó értékesítői vénám és őszintén rossz (drága) terméket nem is szívesen adnék el, mert fordított esetben én sem szeretném ha engem behúzna a csőbe valaki ilyenekkel. Szóval most egy kicsit megrettentem attól, hogy bankban dolgozzak majd. Ezzel kapcsolatban tudnátok tanácsot adni? Milyen területek, lehetőségek vannak? A könyvelőit tudom, a szakomban is a számvitel arra vonatkozik. És még?

2021. jún. 7. 09:40
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

?? Te miről beszélsz? :D


Azokról a "bankárokról" beszélsz akik ülnek a fiókokban?


Az valóban az értékesítésről szól.


[link]


Több száz banki központi pozíció van ami valóban a pénzügyekről és nem az explicit értékesítésről szól.

2021. jún. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

A bankszektorban többek között van kockázatelemzés, pénzügyi modellezés,

biztosítási matematika, treasury szakterület. Ezen kívül különféle cégeknél adótanácsadás, audit, controlling, könyvelés, AR/AP, stb. Szóval elég sok a lehetőség.


Amiről te beszélsz ilyen értesítési meg tanácsadói munkákhoz teljesen felesleges egyetemet végezni, OKJ-vel betölthetőek, mert nem igényelnek különösebben komoly szakértelmet mivel csak a saját termekkorod kell ismerned és eladnod.

2021. jún. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Bankfiókban voltam kötelező szakmai gyakorlaton, ott ezeket láttam. Nyilván, ha back office-ban lettem volna, nem ez a benyomás ér.
2021. jún. 7. 11:51
 4/5 anonim ***** válasza:
bocsi, de azért ez egy baromira keresett szakma. Covid óta milliószor több ilyen lehetőséget látok, az IT-t is megelőzi.
2021. jún. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én bankban dolgozom back office területen, pénzügyi-számviteli ügyintéző OKJ-val. Hitelekkel foglalkozunk.

Diplomával is biztos be lehet ilyen munkaköröket tölteni, sőt komolyabbakat is.

2021. jún. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!