Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek melyik gazdasági...

Szerintetek melyik gazdasági mesterszakra éremes menni?

Figyelt kérdés

Jelenleg végzōs vagyok a Corvinuson gazdálkodás és menedzsment szakon, pénzügy gyakornokként dolgozok részmunkaidōben egy nagyobb cégnek.

Tanácstalan vagyok a mesterszakot illetōen, eleinte pénzügyre akartam menni, de elvileg nehéz dolgozni mellette és szeretném megtartani ezt a munkámat, bár hamar ki lehet égni, nincs idōm sok mindenre.

Szerintetek van értelme a vállalkozásfejlesztés, vezetés és szervezés illetve a nemzetközi gazdálkodás mesternek?

(Az utóbbi nem indul keresztfélévesen magyarul, de nem akarok szeptemberig várni majd)

22L



2021. jún. 8. 14:04
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Ha tehetném, akkor ellátásilánc-menedzsment Msc-re mennék.
2021. jún. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem gazdmenre nem sok értelme van vezszervet ráhúzni, mert nagyrészt ugyanazt tanulod mindkettőnél, nagyon sok lenne az ismétlés, első évben legalább is. Én vállalkozásfejlesztést se vegeznek el.


De az alapján dönts, hogy mi az ami erdekel. Ha pénzügyi irányba mennél, gazdmennel is el lehet helyezkedni, pláne ha tobb év gyakornoki tapasztalatod lesz, de egy pénzügy msc biztos megnyomja az eselyeid.

Az ellátási lánc msc jó szak, de sokkal jobb kombo egy mérnöki bsc-vel mintsem egy gazdasagival. Én például ellátási láncban dolgozok immáron 6 éve (gazdmen diplomával), nem érzem hogy bármit hozza tudott volna tenni a munkámhoz és nem érzem hogy hátrány érne a hiánya miatt a munkaerőpiacon.


Ezeknél a szakoknal szerintem a pénzügyi allasoknal kérik leginkább a szakirányú végzettséget, mintsem mondjuk ellátási lancnal.


Én alapvetően úgy gondolom, hogy a 2 ev főállású tapasztalat többet számít gazdasági szakoknal, mintsem a mester elvégzése, hacsak nem éles a váltás a bsc és az msc között. És ezt sok példából kiindulva mondom.

2021. jún. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%
Az ELTE-n a pénzügyet munka mellett végeztem. Szerintem nem vészes, ha nem kitüntetéses diplomát szeretnél, akkor év közben heti 2 este tanulással lazán hozható (nekem alapjaim sem voltak nem gazdasági szakról jöttem, a matek viszont jobban ment), előre felveszik az órákat, bármikor visszanézhető vagy jegyzet elolvasással nagyjából hozható. Talán 2 tárgy van 4 félév alatt, amin szoktak bukni. Hogy tudásban mennyit ad, azt nem tudom jòl megítélni, mert én nem használom, csak a papír miatt csináltam meg.
2021. jún. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem barmi ami IT-gazdasaggal kapcsoaltos. A mai modern vilagban ha hiszed ha nem azoknak van eselye akik programozni is tudnak valamicsket es gazdasagi ismerettel is rendelkeznek
2021. jún. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Időhúzás, alap diploma se ér többet mert nem a papír fogja neked a pénzt hozni..
2021. jún. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5-ös te se láttad még azokat a hirdetéseket ahol feltételként írják az msc-t...

Mondjuk, én meg nem jelentkeztem rájuk, holott megtehettem volna bsc-vel is. Némi kínos magyarázkodás után lehet hogy már jönnének a milliók :)

Kérdeshez, olyat válassz ami könnyű, tudsz mellette melózni. Gazdasági msc-ken belül már én se hiszem hogy válogatnának... maximum szeretnének...

2021. jún. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Vállalkozni kell, kisiparos "gazdász" diplomák már nem elegendőek a kitöréshez. Nevükben diploma, mert fent kell tartani a felsőoktatás intézményét de annyira felértékelődött maga a GTK hogy egy másfél éves OKJ köröket ver rá. Ha számlaképes vagy annyit kérsz amennyit nem szégyellsz
2021. jún. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!