Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Németországban lettünk betegek...

Németországban lettünk betegek, kirúgtak minket!?

Figyelt kérdés

Szóval fél éve dolgozunk egy német húsgyárban. Igen 5 fokban.

A párom tüdőinfekciót kapott ott, de ezt csak most tudtuk meg mármint, hogy valójában ez a baja... (nem kovid)

4 hétig antibiotikumot szedett...5-6 hete van itthon.

Itta ezerrel a teákat is... Azt hittük sima tüdőgyulladás.


Bevittük a betegigazolást a cégbe.

Minden egyes héten személyesen.

Mindről megvan a másolat.

A belépőkártyán látszik mikor voltunk ott utoljára.


Tegnap a kórházban derült ki, hogy már gyógyulófélben van de 2 napra bent is tartják.

Mert brutális gyulladása volt.

A kórház minden leletet oda ad.

Természetesen elkaptam az infekciót és 26.-a óta itthon vagyok. Engem is kirúgtak!


Na most a cég bármit mondhat.

Így is kirúgtak minket és

vagy vissza vesznek vagy nem.

Vagy pereljük őket? Megérné? Nem az ingyen pénz hajt minket hanem az igazság! Ezt kiemelném!

Egyébként azt mondják mások, hogy ne csináljuk, mert sokkal jobbak az ügyvédeik.


Korábban a ház tulaja mellesleg (kapcsolatban van a céggel)

RANDOM ránk nyitott és üvöltözött, hogy miért nem dolgozunk meg ilyenek. Meg se várta a válaszunkat csak elrohant.


Megköszönném a segítséget/tanácsokat, hogy mi tévők legyünk!



2021. jún. 8. 20:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%

Nyeld le a békát úgy se nyerhetsz,meg egy vagon pénzetek is rá megy . Lépjetek,tovább ti csak egy vendégmunkások voltatok.

Főbérlő meg szerintem,azért hisztizett mert egész nap otthon voltatok és használtátok a vizet,áramot és ettől ezek rosszul vannak. Mert ugye a németh úgy szokta kiadni hogy korlátlan fogyasztás van benne a lakbérben .

És ugye otthon voltatok,így megnőttek az ő költségei,és kevesebbet tudott zsebre rakni .

2021. jún. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%

" Mert ugye a németh úgy szokta kiadni hogy korlátlan fogyasztás van benne a lakbérben .


És ugye otthon voltatok,így megnőttek az ő költségei,és kevesebbet tudott zsebre rakni"



ki az a németh? amúgy én vettem ki pár albérletet már, de csak akkor van benne a rezsi költség, ha tipikus hülye vendégmunkás vagy akinek fogalma sincs mi hogy merre hány méter.... de ha elmész egy privát netán immobilien altal kiadott albérletbe, a villanyt kapásból a nevedre kell vedd... és mindenről eves elszámolás van mennyit használtál óraállas alapjan. (víz, gáz, ha van)

2021. jún. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Ti is valami magyar közvetítőcégen keresztül dolgoztatok? Beszéltek németül?
2021. jún. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
Munkaszerződés?
2021. jún. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%

Na igen... így van az, mikor nagy mellénnyel kimennek, hogy "nem kell tudni németül", magyar a főnök is, stb. stb...

Aztán kiderül, hogy feketefoglalkoztatás, semmiféle munkavállalói védelem nincs....

2021. jún. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem közvetítő. A lakás munkásszálló.

Szerződésből pedig nem adtak automatikusan mégegy példányt.

Drága #1 hol láttál te olyat, hogy munkahelyi baleset után simán kirúgják az embert meséld már el?


A párom perfekt angol, nagyon minimálisan tud németül amit itt tanult. Én is tudok egy kicsit németül.

Az egyetlen szerencsénk, hogy van ismerős. Holnap minden kiderül, de simán mondhatják, hogy viszlát....

2021. jún. 8. 22:40
 7/12 A kérdező kommentje:

És drága #5 nem tudom mit csináltál volna a helyünkben, ha otthon a Covid miatt már éheztél volna. Inkább a mellényem legyen nagy, mint az arcom (mint neked)....


A főnökök németek és románok, az egész hely a románok uralma alatt van kb.

Nincs semmiféle feketemunka be vagyunk biztosítva mindenféle szempontból.

De imádom amikor valaki a levegőbe kiabál másra hülyeségeket.

2021. jún. 8. 22:44
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Mit írtak felmondási okként a papírotokra?
2021. jún. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Azt mondták kiküldték a felmondólevelet, de nem kaptuk meg amit nem értek, mert minden levelet megkaptunk eddig.

Elvileg azért, mert nem vittük be a beteg igazolásokat.

2021. jún. 8. 23:01
 10/12 anonim ***** válasza:
26%
2-es te nem rég költöztél,Európába ugye ? Minek jöttél ide,miért nem mentetek tovább ? Európa országai szívesen kitárja neked a picsáját .
2021. jún. 9. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!