Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szakácsok! Életem első munkahe...

Szakácsok! Életem első munkahelye lenne egy 3 csillagos hotel és étteremben. Mennyit kellene kérnem?

Figyelt kérdés

Előszőr azt beszéltük, hogy reggeliztető lennék 4 órában heti 7 napon. De most úgy tűnik felvennének mellé rendesen szakácsnak is ami azt jelentené, hogy napi 12-16 órát dolgoznék ami kijönne úgy heti 60 órára, de majd még ez kiderül..

Olyat kérdeztek tőlem, hogy mi az elképzelésem mennyi lenne az alap jövedelmem, alapbérem. Fogalmam sincs, hogy mit mondjak. Valaki, ha érti nagyjából miről hablatyolok feltudna világosítani, hogy pl. havi 240 órát, ha dolgoznék mennyit kérhetnék nettóban?



2021. jún. 9. 11:20
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
42%
tök mindegy, hány óra az átlag, mert 99%-ban havibéresek, nem órabéresek.
2021. jún. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
42%

Nem haviberesek. Ne okoskodj olyanba bele, amihez h.u.ly.e vagy. Meg szamolni sem tudsz.


A kereskedelemben vallalkozok nagy resze adocsalo. Orabert adnak, amit felszoroznak a ledolgozott oraszammal is.


Kerdezonel is igy lesz, azert irtam le neki a tajekozodas vegett.

2021. jún. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
16%
kezdőként csak egy csicska leszel "vágd fel a kenyeret, hozd ide a majonézt, keverd meg azt a k***szott levest" a pincéreknek is a csicskája leszel, pl. egy mártást nekik kellene kikeverni de megbíznak téged vele. Valamiért nagyon debil emberek dolgoznak a vendéglátóiparban. 1000 ft nettó a kezdőfizetés. Aztán ha megtudsz egyedül sütni valamit szépen nő majd a fizud is. 5 év tapasztalattal elmehetsz már jobb étterembe is dolgozni (persze ha tudsz is, mert azonnal elhajtanak ha nem vagy megfelelő) és ott megy majd a 2000-3000 ft-os fizetés. De ha nem jössz bele akkor mehetsz a balatonpartra lángost sütni 16 órában.
2021. jún. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
48%

Kedves 12, nagy az arcod a semmire.


Teljesen oké az a számolás, hogy pótlék nélkül, heti 60 órára a gbm nettó 218. Ha erre pótlékot is számolsz, a nettó 250-es bér kevés, ennél többet kell kérni.


ÉS csatlakozom ahhoz, aki azt írta, nem órabér a gyakoribb, nekem a 17 vendéglátós cégemből egy sem az. Mindenki munkaidőkeretes, havibéres.

2021. jún. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Hú hát egyre kevésbé értem.

Nettó 200at ajánlottak havi 160 óráért kezdésnek

2021. jún. 10. 13:40
 16/16 anonim ***** válasza:

egy ismerős a virus balhé előtt napi 20ért ment szakacskodni de húzta a száját.

Azt nem tudom hogy benne volt e túlora.

Mindenesetre ha mondjuk 12órazik akkor sem rossz.

2021. jún. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!