Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Unalmas de biztos munka, vagy...

Unalmas de biztos munka, vagy izgalmas pörgős, de rizikós start-up?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy nagyvállalatnál dolgozok a szakmámban átlagos bérért. Elmegy de semmi extra, tipikus multis állás. Kaptam egy ajánlatot egy start uptól kétszer ennyi fizetésért, de semmi nem garantálja, hogy fél/egy év múlva az egész nem dől be. Ti mit választanátok?


27/f



2021. jún. 9. 15:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak annyi a kockázat a startupnál, hogy megszűnik am unkahely, én bevállalnám. De ha olyan, hogy tőkét kell befektetni, vagy az elején "grátiszba" dolgozni a későbbi nyereség reményében addig semmiképp. De alkalmazottként, fix fizetésért igen.
2021. jún. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Így, hogy ilyen szépen és részletesen kifejtetted, hogy milyen szakmáról van szó, milyen előrelépési lehetőségekkel a jelenlegi munkahelyeden, hogy tudnál-e máshová menni, ha mégse jönne be a start up, a start up milyen fázisban van, mennyire látsz benne potenciált, mennyire vagy kockázatvállaló, és mennyire biztonsági játékos, azt kell mondjam, hogy a válasz egy egyértelmű "attól függ".
2021. jún. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

#2: Bocsánat, igazad van.

1: Programozó

2: Tipikuis multi. Éves kiszámítható fizu elemés, x év után előléptetés stb.

3: Valszeg tudnék, multihoz mindenképp.

4: Egy v1 termék már van, most szállt be kockázati tőkebefektető egy v2 termékre, fél évig biztosan van founding.

5: Eddig egész életemben biztonsági játékos voltam.

2021. jún. 9. 15:53
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
2x fizuert siman. Multinal vagyok elotte is multinal voltam. Ha mar 30 szazalek pluszt adtak valahol egybol felalltam. Most olyan oraberrel dolgozok hogy nem sok ismerősöm van aki ennyit kapna. Nagyob keves steesz, nyugger melo, csak tényleg előtte vert kellett izzadni es sokat interjuzni es valtani hogy ide eljussak
2021. jún. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

En annyit tennek hozza, hogy ha egy startupnal 2x annyi fizetest kapnal, mint egy multinal, akkor

a.) valami hulladek multinal vagy

b.) extrem mertekben alul vagy fizetve

Ha elmondanad, hogy kb. milyen fizurol van szo es mennyi tapasztalatod van, az eleg sokat elarulna.

2021. jún. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
4 év tapasztalat, bruttó 900e vs bruttó 1.8 millió. nagyjából.
2021. jún. 9. 17:22
 7/17 anonim ***** válasza:

Hat en annyiert nem kockaztatnek, annyit ad multi is, stabil es CV-n is jobban mutat.

De egyeni preferencia kerdese igazabol.

2021. jún. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
51%
Siman igen. Most brutto 800-al alul vagy fizetve ha relevans szakmai tudasod van. 1.8 at kicsit soknak erzek, meg akkor is ha nagyon kell dolgozni erte, de 4 ev tapasztalattal 1.8 nagyon jo. En elfogadnam
2021. jún. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Abban az esetben igen, ha nem várják el például a túlórát csak azért, mert startup. Nem mindegy az sem, hogy milyen körülmények között kell dolgoznod, biztosítanak-e minden technikai feltételt, ami a multinál megvan, vagy tákolgatni kell, mert arra viszont nincs pénz.
2021. jún. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha be is dől a startup, nem fogsz éhen maradni ne aggódj. Én mennék.
2021. jún. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!