Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásajánlatnál lehet alkudni...

Állásajánlatnál lehet alkudni és visszaküldeni egy jobb bérigény miatt?

Figyelt kérdés

Pályakezdő bsc közgazdász frissdiplomásként szinte nulla tapasztalattal (3 hónap kötelező szakmai gyakorlat) Budapesten netto 250+20k cafeteriat ajanlottak emailbe. Ez nem tudom mennyire kevés, sajna nem mertem többet bemondani amikor telefonon felhívtak.

Ha emailbe visszaírom, hogy nem lehetne-e pl nettó 280, akkor elküldenek, vagy mit reagálnának?

Junior kontroller a pozíció.



2021. jún. 16. 20:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%
Én azonnal törölném az e-mail-ed. És tiltanálak.
2021. jún. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Fsms ***** válasza:
100%
Úgy alkudnék, hogy a próbaidő után, ha elégedettek veled emeljék meg 280-ra. Így emészthető.
2021. jún. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

3 hónap probaidő.

Utána emeljenek, ugy ok.

280-300ra, mivel elvileg Budapesten nettó 320 az átlag.

2021. jún. 16. 20:54
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

E-mailben ilyet soha ne írj meg.


Nulla mérföldkövesként az a baj, hogy nem sok alkupoziciod van, mert mi többet tudnál felmutatni mint az összes többi veled együtt végzett ember? Felvesznek helyetted egy másik frissdiplomást.


De hogy ha felhívod őket telefonon és megkérdezed hogy mennyire alkukepes az ajánlat, abból nem lesz bajod, viszont valószinuleg nem adnának többet. A nettó 250-300 nagyjából reális pályakezdő bér ezen a területen.

2021. jún. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Budapesten nem magasabb a bér?

Mert persze, videken 250k soknak szamit kezdokent, de itt szerintem nem valami acelos.

Ti hogy döntenétek a helyemben, elfogadnátok?

2021. jún. 16. 21:31
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
igazából lényegtelen mert erőszakosan ragaszkodsz a budapesti átlagfizetéshez. fogd és linkeld be nekik a KSH "kimutatásait" és nézd meg mi történik
2021. jún. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Neked most elsősorban valós szakmai tapasztalatra van szükséged. Ha nincs éppen másik lehetséges állásajánlat, simán elfogadnám a helyedben, nem is értem, min gondolkozol ennyit. Aztán a próbaidő alatt még gyorsan felmondhatsz, ha találnál jobban fizető helyet. De ha csak 1-2 évet kibírsz itt, már sokkal jobb helyzetben leszel a munkaerő piacon, és akkor már lehet alkudozni.
2021. jún. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
7-esnél a pont. Ne hagy abba a keresést, hátha a próbaidő alatt is beesik valami jobb. Amúgy meg, ha meg lesznek veled elégedve, fél-1 év után emelni fogják a fizetésedet hogy ne menjél el.
2021. jún. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Fogadd el és majd a próbaidő végén egyezkedj a magasabb fizuról a menedzserrel. Ha elégedettek veled, akkor egy plusz 10-15%-ot simán megadnak.
2021. jún. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Diplomásként többeg várna el az ember de teljesen pályakezdő vagy,lényegében semmit nem tudsz mit és hogy kell a való életben csinálni,nem igazán vagy olyan pozícióban hogy tárgyalhass nagyobb fizetésről.Én is azt ajánlanám hogy fogadd el ezt az ajánlatot és közben kutass más lehetőségeket ami jobb lehet.Elsőnek muszàly tapasztalatot szerezned,most lényegében nulláról indulsz a munkáltató szemében akiből pár hónap/év alatt talán tudnak egy használható alkalmazottat faragni.
2021. jún. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!